"Zablokowany" PA242W

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Awatar użytkownika
Ozone
Lokalizacja: Bardzo Lubię Miasto, w skrócie BLM :)
Posty: 2
Rejestracja: 15 listopada 2019, 18:12 - pt

"Zablokowany" PA242W

15 listopada 2019, 19:32 - pt

Cześć,
Pi razy oko od tygodnia jestem posiadaczem "NEC'a" PA242W. Nazwę "NEC" nie bez powodu umieściłem w cudzysłowie- mój egzemplarz to składak, kupiony w cenie złomu z rozbitą matrycą i przebiegiem... 1400h (ouch!).
Od czasu zapowiedzi przez BMD możliwości wyplucia pełnoekranowego podglądu Resolve'a na zewnętrzny monitor z pominięciem ichniejszych decklink'ów zacząłem polować na jakiś tani monitor, który da się skalibrować sprzętowo. Z początku wybór padł na DELL'a U2413f, ale gdy egzemplarze za 450-470 zł znikły z popularnego serwisu aukcyjnego (niegdyś była ich tam cała masa, dzisiaj "tańsze" sztuki w przyzwoitym stanie to rzadki, aczkolwiek spotykany widok) i zostały tylko te za 700-800zł, którymi zainteresowany nie byłem przypadkowo wpadł mi pod nogi NEC no i się staneło. Kliknąłem "kup teraz", dokupiłem używaną matrycę w przyzwoitym stanie wizualnym (swoją drogą matryca została wyciągnięta z DELL'a, także po części mam czego chciałem :D ), która tak od strzała z czujnikiem podświetlenia montowanym w NEC'u kompatybilna nie była (matryca robiona pod specyfikację NEC'a ma w prawym górnym rogu wyfrezowany otwór i wycięte odpowiednie "okienko" w białej warstwie odbijającej przylegającej od bezpośrednio do tylnej części obudowy matrycy od wewnątrz. W matrycy przygotowanej pod specyfikację DELL'a tego otworu nie ma, ale za naklejką z numerem seryjnym znalazł się otwór w który wciśnąłem czujnik, aczkolwiek nie wyciąłem otworku w warstwie odbijającej, także do czujnika dociera światełko zmiękczone), zamontowałem no i coś tam na tym moim FrankeNEC'u widać. Świeci na 300cd/m2 +, dokładnie ile to nie wiem, nie przywiązywałem do tego uwagi podczas sprawdzania. W każdym bądź razie z powodzeniem może być on wykorzystywany jako latarka :D
Po aktualizacji wewnętrznej kalibracji monitor nie świruje, a i nawet multiprofiler ustawia jasność tak jak teoretycznie powinien. Nawet DUC "działa", aczkolwiek nie do końca tak jakbym mógł tego sobie wymarzyć. Jeżeli ktoś jest ciekawy jak wyglądają pomiary to wyniki umieściłem w załączniku.

Monitor robię dla siebie, jeżeli kiedyś wystarczająco mnie zdenerwuję to mając na uwadze fakt, że kosztował mnie on grosze zbuduję jakiegoś flight case'a i zrobię sobie z niego podgląd do kamery który będzie można bez obaw czochrać tam i tu. Do ponownego obiegu jako igła za 1200zł nie trafi.

Przechodząc do meritum, wszak post zamieszczam w dziale pomoc techniczna mam dwa pytania skierowane do osób, którym przez ręce NEC'ów przewineły się tuziny:
1) Czy ktokolwiek z Was spotkał się z blokadą możliwości wejścia do ustawień z "żółtą obwódką"? Ogólnie to tam byłem, widziałem, nawet zdjęcia porobiłem, ale teraz nie mogę się tam dostać. Zaklęcia wypowiadam wydaje mi się że właściwe. Jak by ktoś coś wiedział będę wdzięczny za PW.
2) W jaki sposób kalibrowany jest DUC? Czy jest szansa dostania się do gałeczek z nim związanych, przeczochraniu monitora przez Argy na matrixie 9x9 i wprowadzeniu jakiś zmian? J.w. PW.

Rozbierane zdjęcia mojego egzemplarza można obejrzeć w laboratorium :) viewtopic.php?f=49&t=4056

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Piotrek

P.S.: Gdyby ktoś się zastanawiał: matryca "NEC'a" jest jak najbardziej dostępna, czas oczekiwania 7-14 dni, cena 3311,16 zł brutto. Przednia ramka także jest dostępna, czas oczekiwania 7-14 dni, cena 116zł.
Załączniki
bez d1.png
Równomierność podświetlenia DUC 1
bez d 2.png
Równomierność temperatury DUC 1
6.png
Równomierność temperatury DUC 5
5.png
Równomierność podświetlenia DUC 5
4.png
4.png (14.86 KiB) Przejrzano 1435 razy
3.png
3.png (15.86 KiB) Przejrzano 1435 razy
2.png
Pokrycie REC709 (sRGB, Gamma 2.4)
2.png (43.52 KiB) Przejrzano 1435 razy
1.png
1.png (44.99 KiB) Przejrzano 1435 razy
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: "Zablokowany" PA242W

16 listopada 2019, 13:38 - sob

Gratulacje za udany przeszczep. Mogę sprawdzić na oryginalnym egzemplarzu, proszę o PW.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu