NEC EA271U - Automatyczne ustawienie jasności

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Clooney64

NEC EA271U - Automatyczne ustawienie jasności

18 paź 2021, o 21:46

Witajcie :) Kupiłem właśnie NECa EA271U dzięki konwersacjom i postom na tym forum (wielkie dzięki!). Wszystko wygląda super ale mam jeden problem: automatyczne ustawienie jasności zawsze schodzi do zera niezależnie od oświetlenia w pokoju.

Dzisiaj było słońce rano, później chmury - bez zmian. W pokoju zapaliłem wieczorem światło - zero różnicy versus ciemny pokój. W końcu zacząłem świecić latarką z telefonu prosto w czujniki... również zero reakcji ze strony monitora. Czytałem manual parę razy i w końcu zrobiłem reset. Nie pomogło.

Instrukcje są bardzo nieklarowne... jakobym wpierw musiał zdefiniować max / min jasność dla trybu auto? Po pierwsze i tak nie wyszło, po drugie obojętnie jaka jest wartość min, spodziewam się, ze z latarka w sensor monitor da jakąkolwiek wartość wyższą niż min.

Tak więc jestem w kropce - czy ja czegoś nie rozumiem i czy coś muszę zrobić? Czy to może wada monitora i powinienem go zwrócić? Czy NECi może oprócz swojej rewelacyjnej opinii mają jednak sensor jasności niedorównujący starym smartfonom?

Help! :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

Re: NEC EA271U - Automatyczne ustawienie jasności

19 paź 2021, o 10:19

Po prostu to wyłącz i nie używaj. Zadbaj o w miarę stabilne oświetlenie stanowiska i nie będziesz musiał się martwić czujnikiem. Wiem.. Skoro jest to powinien działać. Ale w praktyce i tak ponad 90% użytkowników tego nie używa. Szczególnie, gdy monitor jest lub ma być kalibrowany.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Clooney64

19 paź 2021, o 10:36

Dzięki - tak też zrobię. Myślałem o zwrocie bo chciałem aby sam regulował jasność, jednakże nie znajdę innego 27" 4K tej jakości w tej cenie. Plus sensor człowieka działa fajnie i sprawnie - bajer ale przydatny. :)
dawiddawido

21 paź 2021, o 19:05

Serio w monitorze za tyle kasy ten sensor nie działa ? To chyba jakieś nieporozumienie

Ja Eizo ev2450 cenie sobie również dlatego, że w zależności od oświetlenia ten czujnik działa rewelacyjnie.

Zastanawiałem się właśnie nad tym nec, ale teraz się srogo zdziwiłem
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

21 paź 2021, o 20:11

Nie znając istoty problemu, sugerowałbym nie wydawać pochopnych osądów.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

22 paź 2021, o 10:48

dawiddawido pisze:
21 paź 2021, o 19:05
Serio w monitorze za tyle kasy ten sensor nie działa ? To chyba jakieś nieporozumienie

Oczywiście, że działa, ale jego konfiguracja jest znacznie bardziej zaawansowana niż w EV i wielu przypadkach użytkownicy nie znajdują satysfakcjonującego ustawienia. bo nie jest to włącz-wyłącz. Ustawia się progi, do tego automat analizujący wyświetlane treści. Sam też tego nie używam, za bardzo przekombinowane a poza tym jeśli sprzęt jest kalibrowany to i tak się to wyłącza. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

Incident Manager & Support
Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 670 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”