Dlaczego na liście polecanych nie ma Iiyamy?

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
skiper1234
Posty: 3
Rejestracja: 04 czerwca 2013, 09:43 - wt

Dlaczego na liście polecanych nie ma Iiyamy?

04 czerwca 2013, 09:51 - wt

witam jestem tu nowy, ale skoro piszecie że jest lista w miarę aktualizowana dlaczego nie znalazły się tu monitory typu
ok 1300zł Monitor IIYAMA 27" LED Prolite X2775HDS-B1 starszy model / ok 2400zł Monitor IIYAMA 27" PROLITE XB2776QS nowość 27” monitor LCD z rozdzielczością WQHD 2560 x 1440 idealnie nadaje się więc do zastosowań graficznych, CAD, CAM i DTP - tak piszą.
czy one nawet do domu się nie nadają ?
myslę ale to moje zdanie laika np polecany 24" [16x10] IPS AdobeRGB Dell U2410 ma bardzo dużo w necie złych opinii bo podświetlanie 400 dla oczu to trochę za dużo kolory jak najbardziej ok ale zdrowie, oczy do wymiany - ale to taka luźna uwaga - mogę się nie znać jak pisałem jestem laikiem, zapisałem się tu ponieważ szukam monitora pod grafikę i dlatego tu zaglądnąłem dużo fajnych porad tu jest, a nie znam się na nowych, pasuje zmienić monitor jak to piszą "marketowy" ale w Polsce strzelam 70-80% grafików pracuje na monitorach poniżej 2000zł jak nie więcej % - z góry przepraszam jak kogoś uraziłem - pisze że jestem laikiem ale w grafice robię 19lat - (i tak w druku jak drukarz da za dużo np. magenty wyjdzie co innego nawet jak byśmy mieli monitor za 20tys tego nie zmienimy - kalibracja kalibracja a życie życiem takie luźne spostrzeżenie)
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2013, 10:08 - wt przez skiper1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki

04 czerwca 2013, 10:04 - wt

Proponuję rzucić okiem na akapit zatytułowany: "Dlaczego na liście nie ma ani jednego monitora z popularnych, stojących w wielkim wyborze w sklepach?"

Kilka dodatkowych słów wyjaśnienia odnośnie Iiyamy. Firma znakomicie sobie radziła w czasach kineskopowych. Na monitorach VisionMaster opartych o Mitsubishi Diamondtron wyrosła wręcz legenda. Były bardzo dobre i połowę tańsze od konkurencji NECa, Mitsubishi, SONY itp. Niestety po przejściu na LCD Iiyama rzucała się na rynek średniej i wyższej klasy z monitorami takimi sobie. Były to niewypały. Za kiepskie dla zawodowców, za drogie dla amatorów. W końcu Iiyama padła i została wykupiona. Od kilku lat nowy właściciel, koncern Mouse Computer, pod marką Iiyama klepie masówkę, budując na znanej marce przerośnięty marketing. Iiyama w branżach profesjonalnych nie istnieje. Monitory nie reprezentują niczego interesującego, czego nie byłoby w Samsungach czy LG.
skiper1234 pisze:(i tak w druku jak drukarz da za dużo np. magenty wyjdzie co innego nawet jak byśmy mieli monitor za 20tys tego nie zmienimy - kalibracja kalibracja a życie życiem takie luźne spostrzeżenie)
Drogi monitor z wierną reprodukcją służy to pokazywania tego co leży w plikach na dysku i poprawnego przygotowania. Nie przeciwdziała temu co się będzie działo z materiałem po opuszczeniu komputera. Kontrolę mamy do proofa. Dalej niestety nie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
skiper1234
Posty: 3
Rejestracja: 04 czerwca 2013, 09:43 - wt

Re: Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki

04 czerwca 2013, 10:11 - wt

ok dzięki to już mi wyjasniłeś czyli co bo na droższe nie będzie mnie stać a chciałbym coś niedrogigo ale żebym był zadowolony
824 zł MONITOR DELL 2412H 24'' LED 16:9 1920X1080 DVI(HDCP) 2XUSB VGA 3YPPG (C0451175)
1062 zł MONITOR DELL U2412M 24'' LED 16:10 1920X1200 IPS 4XUSB 90°ROT DVI-D(HDCP) DP VGA 3YPPG
1991 zł MONITOR DELL U2713H 27'' LED 16:9 WQHD 2560X1440 IPS USB3.0 90°ROT DVI-DL DP HDMI VGA 3YPPG (C0451963)
2760 zł MONITOR DELL ULTRASHARP U2713HM 27'' LED 16:9 WQHD 2560X1440 IPS USB3.0 90°ROT DVI DP HDMI VGA 3YPPG
tak jak pisałem ten U2412M 24'' ma złe opinie
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki

04 czerwca 2013, 10:13 - wt

U2412M to dobry monitor biurowy i nic poza tym. Z dalszym wątkiem proponuję się przenieść do działu druku lub pokrewnych.

EDIT:
Z pozostałych DELLi, U2711 i U2713H są interesujące, ale również w kategorii wysokiej jakości monitorów biurowo-korporacyjnych. W kontekście pracy z kolorem, musi Pan, czy chce czy nie, zaakceptować przebarwienia, plamy, srebrzenie, słabą liniowość, za dużą gammę, słabą regulację, niską trwałość, dużą utratę wartości, wysokie prawdopodobieństwo wad pikseli. Ogólnie grafika na tych ekranach, jakością nie wykracza poza biznesową, czyli prezentacje w Power Poincie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
skiper1234
Posty: 3
Rejestracja: 04 czerwca 2013, 09:43 - wt

Re: Dlaczego na liście polecanych nie ma Iiyamy?

04 czerwca 2013, 15:56 - wt

ok dzięki za odpowiedź będę szukał w innych działach, ale z tego co tu napisałeś masz dużo racji, powiem bardzo dużo tylko niestety czasami nie stać nas na drogie monitory i po prostu szukamy zamienników, jak i ze wszystkim w życiu :) ale dzięki za cenne uwagi pozdrawiam
low_player
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2013, 10:27 - śr

Re: Dlaczego na liście polecanych nie ma Iiyamy?

02 sierpnia 2013, 12:19 - pt

Witam!
Szukałem odpowiedniego tematu do przyklejenia moich spostrzeżeń dotyczących monitorów Dell.
Kiedyś miałem przez 3 dni U2310 i szybko się go pozbyłem nie będę opisywać dlaczego bo przekroczył bym maksymalny rozmiar wiadomości z w znakach.
Ostatnio miałem możliwość ponownie przetestowania najnowszego z dostępnym monitorów Dell'a. Jak się sprawował? Piszę.

Testowany model to Dell U2413 na nowej matrycy AH-IPS. No i co?- i można go wyrzucić przez balkon z 8smego piętra na którym mieszkam, bo nadaję się zupełnie do niczego.
Przesiedziałem nad nim paręnaście godzin kombinując ze wszystkimi możliwymi ustawieniami i co?- i nie da się go dobrze ustawić.
Kolory są przekłamane, strasznie sztucznie podbite, nazwałbym to "oczoje*ne", strasznie się oczy przy tym męczą:/
Poza tym ma nie równe podświetlenie, praca w nocy przy oświetleniu tylko z monitora to jakaś katastrofa- zielono fioletowe plamy na całym obszarze monitora.
Bez żartów to nie jest tak że te plamki są po rogach one z rogów wychodzą i na przeciwległych się kończą.
Nie wiedziałem, że będzie aż tak tragicznie. Jako backup mam mojego starego LG Flatron F700B (crt)i ten Dell nie ma do niego startu.
Zmartwiłem się tym strasznie bo jak to tak może być w tak nowym monitorze? No nic:/
Dodam tylko, że pracuję w słabych warunkach oświetleniowych, w których często jedynym źródłem światła jest to z monitora.
Jeżeli wyżej wymienione problemy Ci nie przeszkadzają to polecam ;)
Nie jestem mega znawcą i nie pisze a aspektach technicznych w których moja wiedza jest mała lub znikoma. Piszę o tym co widzę.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Dlaczego na liście polecanych nie ma Iiyamy?

16 lipca 2018, 11:38 - pn

low_player pisze:
02 sierpnia 2013, 12:19 - pt
Kolory są przekłamane, strasznie sztucznie podbite, nazwałbym to "oczoje*ne", strasznie się oczy przy tym męczą:/
Nic dziwnego, skoro to monitor z szerokim gamutem, a Ty wyświetlałeś np. zdjęcia wąsko-gamutowe (sRGB) bez profilowania.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu