Nec

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nec

08 listopada 2016, 22:58 - wt

Przecież jeże to bardzo miłe zwierzątka.
Obrazek
cz
czuk

Re: Nec

08 listopada 2016, 23:26 - wt

Max ,przyrodę znasz ,komputery znasz,monitory znasz,matematykę znasz,optykę znasz...stajesz się niebezpieczny za dużo umiesz..,ale żółw dla Ciebie :) ..ale zawodu nie podasz :evil:
smig
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2016, 13:47 - pn

Re: Nec

14 listopada 2016, 23:24 - pn

Kupiłem jednak Nec e245. Jak dostanę przesyłkę zdam relacje.
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 15:25 - wt

smig -> gdzie kupiłes ?
ja zamówiłem w komputroniku w tamtym tygodniu, dzisiaj mi napisali że producent wycofał całą partię(czy jakoś tak) i niestety nie zralizują zamówienia...
smig
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2016, 13:47 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 15:56 - wt

też w komputroniku. Ja zamówiłem z białą obudową i podobno jest zamówiony i przyjdzie. Kurcze sam teraz nie wiem... A zapłaciłeś( czy zapłaciłaś) im?
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 16:17 - wt

Dostałem dokładnie taką odpowiedź:

"Witam,

Niestety monitor jest w tym momencie niedostępny.

Z niezależnych od nas powodów dystrybutor anulował dostawę 5 sztuk tego modelu.

Nie mamy na tą chwilę możliwości zamówienia.

Za problem przepraszamy.



Pozdrawiam,"


Tak że nie wiem, czy coś z nimi było nie tak(jakaś wada ?) czy coś innego.
Nie zapłaciłem, bo miał być odbiór osobisty więc płatność przy kasie...
smig
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2016, 13:47 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 16:39 - wt

Hmm...
Ja właśnie dziś zapłaciłem.Po Twoim wpisie zadzwoniłem do nich i powiedzieli mi to co napisałem wyżej.
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 16:54 - wt

hmmmmmmmmmmm
Teraz dzwoniłem na informację główną i potwierdzili że nie ma tych monitorów(nawet białych).
Były bodajże w Poznaniu ale "powystawowe".

Nie wiem, nie wnikam głębiej - jak udało Ci się kupić to fajnie, zdaj relację czy jest OK ;)
Ja niestety muszę czekać, bo wolał bym odebrać na miejscu a tylko komputronika mam blisko.
smig
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2016, 13:47 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 17:11 - wt

Ciśnienie trochę mi wzrosło.
Sam jestem ciekaw jak ta sytuacje się rozwiąże.
Dam znać jak i co.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 17:31 - wt

Te monitory są zaklepane dla kilku podmiotów specjalistycznych. W tej chwili można je zamówić tylko w sześciu firmach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
smig
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2016, 13:47 - pn

Re: Nec

15 listopada 2016, 17:43 - wt

Może tak, ale ja już zapłaciłem.
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

16 listopada 2016, 16:27 - śr

Mam już monitor(i to z czarną ramką) - cuda jakieś się dzieją w komputroniku. Okazało się że 3 sztuki były..

Zmieniam to co napisałem - monitor mruga i to wcale nie na min. podświetleniu, ale na "całym", LBL to ściema więc...
Trzeba wracać do eizo a ten niestesty wraca do sklepu...
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Nec

16 listopada 2016, 20:07 - śr

darkosa pisze: Zmieniam to co napisałem - monitor mruga i to wcale nie na min. podświetleniu, ale na "całym"
Interesujące, czyżby szykowała się powtórka z EA244WMi? Tak czy inaczej musi to potwierdzić więcej osób.
darkosa pisze: LBL to ściema
A dokładniej?
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

16 listopada 2016, 20:24 - śr

więc, zrobiłem tak - postawiłem eizo obok neca i po prostu włączyłem aparat cyfrowy. Na tej samej odległości itd. - po necu "latały paski" po eizo nie - więc uznałem że to mówi samo za siebie. Pewnie nie miga tak jak "zwykły" monitor, ale na pewno miga bardziej od eizo, dla mnie to wystarczające.

LBL o którym mowa w tych modelach to po prostu chwyt marketingowy, wygląda to tak, że wchodzimy w menu OSD i klikamy "włącz tryb lbl" - wtedy kolor niebieski zostaje po części "wycięty" z gamy kolorów i to wszystko... Miałem nadzieje na jakieś sprzętowe usunięcie światła niebieskeigo(choćby filtr od wewnętrznej strony na matrycy) ale niestety przeliczyłem się.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3882
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec

16 listopada 2016, 20:31 - śr

Przecież już od dawna ten trick jest stosowany i to nie NEC wymyślił. Ci bardziej zorientowani wiedzieli, że chodzi głównie o redukcję temperatury barwowej albo innych parametrów, które dadzą podobny efekt. To samo "flicker free" - hasło marketingowe..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

16 listopada 2016, 20:47 - śr

Po pierwsze nie każy musi być zorientowaną osobą w tym temacie, a jest to w sumie nowość. Np. eizo nie robi w balona ludzi pisząc:
" Ochrona oczu przed nadmiernym wysiłkiem i uszkodzeniem – wbudowana technologia Low Blue Light Plus odfiltrowuje szkodliwe emisje niebieskiego światła i eliminuje migotanie,"

tylko pisze:
"Mniej szkodliwego niebieskiego światła

Mieszczące się w spektrum światła widzialnego światło niebieskie ma długość fali podobną do światła ultrafioletowego. W porównaniu do fabrycznego ustawienia typowych monitorów LCD na poziomie 6500K, tryb Papier (Paper Mode) jest bliższy długości fal światła czerwonego, co redukuje ilość światła niebieskiego i dzięki temu zapobiega męczeniu się wzroku przy lekturze dokumentów."


Czyli wiemy, że w eizo po prostu zmieniamy ustawienie w OSD. A w nec ? z informacji można wyciągnąć wniosek, że jest jakaś WBUDOWANA TECHNOLOGIA. Ot gra słów :D Wiem, że to może oznaczać "wbudowana w OSD". Ale miałem nadzieje ze może 'wbudowana w matryce' :D
I o to mi właśnie idzie. Nie lubie ściemniaczy :D


A co do filcker free - nie wiem o czym mówisz. Wiem że aby "nie mrugało" musi być odpowiednia technologia(droga) czyli jakieś tam moduły pfc czy coś w ten deseń. Widocznie mogą być lepsze i gorsze te moduły i w tym modelu był gorszy.


PIszę to po to, że ludzie pytają/szukają i pewnie prędzej czy późinej trafią na ten wpis, węc może komuś pomorze w wyborze :D
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Nec

16 listopada 2016, 22:39 - śr

A zatem zamiast jakiejś bardziej zaawansowanej technologii pozwalającej zmniejszyć ilość niebieskiego światła zastosowano po prostu to samo rozwiązanie, co we wszystkich innych monitorach. Uważam, że niekoniecznie należy uznawać to z miejsca za wadę - po części zaimplementowanie tej właśnie metody było do przewidzenia. Poza tym niczego lepszego jak dotąd nie wymyślono, dobrze zatem, że w ogóle jest to, co jest.

Jeśli chodzi o mruganie, to moim zdaniem najważniejsze jest, by nie było ono zauważalne gołym okiem. Jak dotąd nie zostało udowodnione, by mruganie możliwe do zaobserwowania przy użyciu niestandardowych metod w rodzaju podglądu w aparacie czy szybkim machaniu ołówkiem przed ekranem faktycznie było w jakiś sposób męczące dla wzroku. Oczywiście dobrze jest, jeśli PWM ma na tyle wysoką częstotliwość, że nie da się wyżej wymienionymi metodami zaobserwować działania mechanizmu. Jest tak w coraz większej ilości monitorów, również tych tanich. Najwyraźniej w NECu E245WMi przyoszczędzono na lepszej przetwornicy. Czy jest to powód, aby automatycznie skreślać monitor? Nie uważam tak. Odpowiednik EIZO tej wielkości w formacie 16x10 jest 400 zł droższy. Jakiś obiektywny test tego modelu naturalnie byłby mile widziany. Najważniejsze jednak, aby nie powtórzyła się wpadka znana z EA244WMi, gdzie część bądź wszystkie modele mrugały w widoczny sposób szczególnie na szarych tłach. No i szkoda trochę sprzętowej kalibracji, która była możliwa w EA244WMi. Można argumentować, że następcą EA244WMi jest EA245WMi, w którym taka kalibracja jest możliwa do zrobienia, ale ten jest znacznie droższy od poprzednika i nie wiadomo, czy przed premierą następcy stanieje do poziomu ~1500 zł, który teraz okupują EA244WMi oraz E245WMi.

Jeśli E245WMi ma dobrą regulację podświetlenia i przynajmniej jako-tako znośną jakość obrazu na tle pozostałych monitorów z tej półki cenowej, to może być to całkiem dobra biurwa, mimo niskiej częstotliwości PWM (którą też swoją drogą przydałoby się zmierzyć i potwierdzić). Tak jak wspomniałem, konkurencja za 24" 16x10 liczy sobie wyraźnie drożej.
darkosa
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2016, 23:17 - pn

Re: Nec

16 listopada 2016, 22:46 - śr

Szynkars pisze:A zatem zamiast jakiejś bardziej zaawansowanej technologii pozwalającej zmniejszyć ilość niebieskiego światła zastosowano po prostu to samo rozwiązanie, co we wszystkich innych monitorach. Uważam, że niekoniecznie należy uznawać to z miejsca za wadę - po części zaimplementowanie tej właśnie metody było do przewidzenia. Poza tym niczego lepszego jak dotąd nie wymyślono, dobrze zatem, że w ogóle jest to, co jest.
Jak to nie - choćby Technologia LED PROTECT. Skoro można to włożyć w okulary(i się ściera tak samo jak powłoka antyrefleksowa, bo jest napylona) to co za problem wrzucić to w matryce "od spodu" by sie nigdy nie starło ?
Chętnie bym dołożył kasy do takiego rozwiązania, bo każda zmiana okularów==zdecydowanei większy koszt z tym filtrem.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nec

16 listopada 2016, 22:54 - śr

Powód jest oczywisty. Zredukowanie niebieskiego światła powoduje zażółcenie obrazu. Gdyby wmontować żółty filtr na stałe, nie dało by się wyregulować monitora tak, aby świecił w sposób neutralny. Kolor żółty jest kolorem dopełniającym dla niebieskiego, a więc go filtruje.

Zabieg stałego zabarwienia na delikatny żółty kolor stosuje się w niektórych soczewkach okularów, a wybiera się je na wyraźne życzenie klienta. Takie soczewki zawsze będą lekko zażółcone i nigdy nie będą umożliwiały w pełni neutralnego widzenia barw. Podobnie byłoby w monitorze. A zatem LBL to po prostu marketingowa nazwa tego co jest w innych monitorach, czyli zmniejszenie temperatury bieli.

A z tym mruganiem w aparacie to z ciekawości zapytam. Widoczne to jest na białym tle, czy na szarym? Czy widoczność na białym tle zmienia się w czasie regulowania Brightness?
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Nec

16 listopada 2016, 22:58 - śr

Swoją drogą temat tych specjalnych okularów już przewijał się swego czasu na forum:
http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=1855 ... 110#p24216

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68395
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu