Nec vs Benq

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
hawek
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 14:50 - ndz

Nec vs Benq

18 grudnia 2016, 15:42 - ndz

Cześć wszystkim :)

Własnie zarejestrowałem się na Waszym forum, bo jednak wybór monitora okazał się trudniejszą sprawą niż myślałem.
Po przeczytaniu chyba wszystkiego co było dostępne na Waszym forum, wszystkich możliwych testów i opinii jakie znalazłem w internecie nadal jestem w kropce. Im dalej w las tym więcej drzew ;)
Dlatego postanowiłem, że może jeszcze zapytam w osobnym wątku.

Nie zajmuje się profesjonalnie fotografią, ale hobbystycznie, choć zdarza mi się robić niewielkie zlecenia i czasem drukować swoje zdjęcia. Niemniej jednak 90% pracy zostaje w formie internetowo-cyfrowej. W taki sposób głównie używam monitora.
Chcę wydać do 3,5k PLN na przynajmniej 27 calowy monitor dobrze odwzorujący kolory sRGB

Aktualnie rozważam 2 modele: używany NEC EA275UHD, albo nowy Benq SW2700PT. Tak szeroki gamut jaki przynajmniej na papierze obsługuje Benqu nie wydaje mi się krytyczną rzeczą dla moich potrzeb, bo rzadko drukuje zdjęcia. To bardziej nice to have. Zależy mi natomiast na poprawnym odwzorowaniu sRGB. W Benqu martwi mnie zbyt ciepły balans bieli ale kusi szeroki gamut i to, ze monitor jest nowy.

I teraz pytanie do Was, które mnie męczyło. Czy możliwe, że taka już wiekowa konstrukcja jak NEC jest nadal lepsza od nowych konstrukcji mniej remonowanych marek jak Benqu? Nec już ma parę ładnych lat. Nie wiem czy przechodził jakieś modyfikacje w tym czasie. Jeśli nie to dziwi mnie, ze tak trzyma cenę. Znalazłem jakieś testy z 2011 roku wychwalające tego NECa, ale czy to nie jest już inna epoka 5-6 lat póżniej? Da się to w ogóle porównywać?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie które pomogą mi wyjść z zakupowej kropki :)

Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec vs Benq

18 grudnia 2016, 16:16 - ndz

EA275UHD wiekowy? Od kiedy? Przecież to jest całkiem młody model.

Co do wyboru, na placu boju jest jeszcze NEC EA275WMi. Cena podobna do SW2700PT a zalety następujące:
- Stabilizacja podświetlenia której w Benq brak i przez co ma kolorowe plamy na całym ekranie.
- Normalna sprzętowa kalibracja.
- Czterokrotnie (sic!) mniejsze błędy liniowości po kalibracji.

Ciekawym zauważenia jest, że wg klasyfikacji producenta, EA to model BIUROWY, a zapewnia lepszą jakość niż niby graficzny Benq.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
hawek
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 14:50 - ndz

Re: Nec vs Benq

18 grudnia 2016, 22:23 - ndz

Dzięki za info. Tego EA275WMi też biorę pod uwagę. Najbardziej zastanawiała mnie wiekowość konstrukcji :) ale może w przypadku monitorów faktycznie nie ma to takiego zanczenia.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nec vs Benq

18 grudnia 2016, 22:36 - ndz

Mnie też zastanawia, bo oba są znacznie nowsze od bęku

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 7 użytkowników online :: 6 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: AdsBot [Google], Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68377
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu