grafik 3d błaga o pomoc w wyborze 3 monitorów

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
lukx
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2017, 10:13 - śr

grafik 3d błaga o pomoc w wyborze 3 monitorów

15 marca 2017, 10:37 - śr

Po spędzeniu tygodni w przeszukiwaniu zagranicznych stron recenzujących monitory już tylko Państwo pozostajecie ostatnim przyczółkiem nadziei dla mnie :) Zajmuje się grafika 3d,2d, animacją (http://www.lukx.com). Obecnie pracuje na 2 leciwych Dell'ach 2407WFP za dawnych lat standardowo stosowanych w większości firm 3d w USA :).
Już najwyższy czas wymienić je na coś nowego (IPS). Ogólnie chce 3 monitory gdyż często pracuje na kilku aplikacjach lub potrzebuje mieć podgląd na zdjęcia rzeczywistych obiektów które modeluje lub renderuje. Dodatkowo także zajmuje się fotografia. Nie koniecznie potrzebuje monitor z super odwzorowaniem kolorów do druku. Jest jednak pewna rzecz na której najbardziej mi zależy - OBSŁUGA KLIENTA w razie jak monitor ma wady. Nie toleruje jakichkolwiek martwych albo źle świecących pikseli, nierównomiernego podświetlenie matrycy, zamiast białego kolory żółtawy itp. W przypadku Della niby można wymienić monitor gdy są takie wady ale czytałem ze wtedy wysyłają "refubrished" model wiec używany. Tak wiec tutaj zauważyłem ze głownie polecane są EIZO i NEC, jak oni podchodzą do klienta w przypadku takich wad? Będę miał problemy i będę przeciągany przez piekło jak będę coś nie tak i będę chciał wymienić monitor?

Wracając. Prosiłbym o poradę co wybrać jeśli chodzi o 24 cale 1920x1600 oraz 27 cali 2560x1440. Dobrze żeby ramka była jak najcieńsza ze względu na 3 monitory. Zastosowanie jak pisałem, oprogramowanie 3d (3ds max, ZBruysh) 2d photoshop, lightroom. Potworna ilość godzin spędzanych przed monitorem stosuje teraz f.luxa i bardzo odciążył moje oczy wiec jeśli monitor by te posiadał rzeczy łagodzące dla wzroku byłoby super. Z tego tez względu nie jestem pewien co do 27 cali 2560x1440 czy nie będzie to trochę bardziej meczące dla oczy niż mniejsza 1920x1600 no plus cena w przypadku 3 możne być powalająca ale oczy ma się jedne dlatego już chyba nie chce delli ani innych masowych monitorów.

Nie wiem czy nie lepiej dla oczy kupic lepsze 24 cale 1920x1600 niz gorsze 27 2k.

Będę ogromnie wdzięczy za wszelaka poradę.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: grafik 3d błaga o pomoc w wyborze 3 monitorów

15 marca 2017, 11:24 - śr

Jeśli chodzi o cienkie ramki to EIZO EV2455/56 lub NEC EA245WMi-BK-CT (ColorTuned). Z 27 cali EA275WMi-CT lub nowe Eizo, ale będą droższe.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: grafik 3d błaga o pomoc w wyborze 3 monitorów

15 marca 2017, 20:24 - śr

Poleca się głównie EIZO i NEC? Faktycznie, bo nie ma w tej chwili innego producenta robiącego monitory ludzkiej jakości. Za czasów kineskopowych było 11 rozsądnych firm. Po przejściu na LCD zostały dwie. :(

Pewne poziomy defektów są zawsze dopuszczalne przez gwaranta i stawiając wysokie wymagania, trzeba pogodzić się z tym, że sprzęt je spełniający będzie trochę kosztował. Nie ma co się spodziewać idealnej równomierności po monitorach za 2 tys zł. Siłą rzeczy trzeba się zwrócić w stronę profesjonalnych. Dobre, stabilizowane z gwarancją braku wad pikseli i względnie cienkimi ramkami to:
24"
EIZO CG2420
NEC PA242W-SV2
27"
EIZO CG2730
NEC PA272W-SV2
Wszystkie najlepiej w wersji selekcjonowanej. Wówczas ryzyko trafienia na nieidealny jest zerowe.

Proszę też pamiętać, że monitor funkcjonuje w kombinacji z oświetleniem miejsca pracy. Jeśli musi Pan korzystać z programu przycinającego grafikę, znaczy że ma Pan dużo za ciemno. Sprawę z reguły poprawia lampka biurkowa świecąca na tło za monitorem (ścianę). Inaczej ekran robi się świecącym prostokątem na tle ciemniejszego tła. Choćby był najlepszy na świecie, będzie męczył.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68318
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu