Jaki monitor

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
bojs
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2019, 11:08 - czw

Jaki monitor

24 października 2019, 11:52 - czw

Witam serdecznie

Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić jakiś lepszy monitor do mojej amatorskiej obróbki zdjąć i grafiki 3d (Blender, Zbrush) oraz do pracy w Illustratorze. Za niedługo chcę przejść na frellencing i zacząć pracować z klientem.
Po zapoznaniu się z ofertą rynku w kręgu moich zainteresowań są:
CG2420
SW270C
PA271Q
CS2420
Budżet ok 5k. Na początku chciałem się przesiąść na QHD i wybrać coś z BENQ I NECa, ale po niektórych komentarzach na forum odstawiłem je chwilowo na drugi plan. W NECu nie podoba mi się za bardzo że do kalibracji sprzętowej trzeba dodatkowo zakupić oprogramowanie i dedykowany logiem NECa kalibratorem który jest ok 400 droższy od zwykłego i1Display PRO a przy tym jeszcze nie można nim skalibrować monitora innej firmy i do tego jeszcze jakieś błędy w ogóle z kalibracją. Dlatego coraz częściej zaczynam spoglądać na CG. Mogę zaakceptować jego rozdzielczość ale jedno co mnie gryzie to wbudowany kalibrator. W sumie fajna rzecz ale jak wygląda z jego trwałością w sensie z jego dokładnością po upływie czasu. Jeszcze niedawno nie wiedziałem ze takie kalibratory jak i1Display PRO też mają swój czas dokładnej pracy na ok 2-3 lata a w tym monitorze jest on zaszyty na stałe a oprogramowanie ColorNavigator w tym monitorze podobno działa tylko z tym kalibratorem. Co się stanie jak kalibrator padnie? Dlatego jeszcze na końcu wziąłem pod uwagę CS i dokupić od razu i1Display PRO bo takiego nie posiadam. Wiem że CS to inna matryca. Sam nie wiem.
Dzisiaj podobno jest premiera nowego monitora EIZO CS2740. Proponowaną cenę też gdzieś widziałem na ok 1.100$. Wiecie coś o tym?

P.S. Im więcej czytam postów na tym forum i na innych stronach tym wydaje mi się że coraz mniej wiem a co gorsza coraz bardziej odechciewa mi się kupna takiego monitora :(

Pozdrawiam
Tomasz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki monitor

24 października 2019, 13:19 - czw

1. Mieszanie do tego zacnego towarzystwa marketingowo pompowanej wydmuszki Benq jest conajmniej niestosowne. :)
2. Pomimo że do NEC trzeba dokupić oprogramowanie, i tak wychodzi taniej niż analogiczny EIZO.
3. Kalibrator działa normalny zarówno z NEC jak i EIZO.
4. NEC-e istnieją w wersji COLOR, która nie wymaga w ogóle konieczności posiadania kalibratora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu