Monitor do pracy biurowej w domu

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Bary
Posty: 26
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 19:44 - ndz

Re: Monitor do pracy biurowej w domu

06 września 2013, 07:32 - pt

Tom01 pisze:Ten monitor na 6500K ma całkiem sensowny punkt bieli, można zostawić.
No, jeszcze zmniejszyłem jasność i jest ok.

Gdyby kogoś interesowało to ja mam na EV2436W tak:
- jasność 25,
- kontrast 50,
- temperatura 6500k,
- Gamma 2.2
No i jak jest ciemniej to sobie przyciemnia.

Jest dobrze. W sumie myślałem, że tych ustawień w takim monitorze drogim będzie więcej, ale nie ma. Może to i dobrze :P.

Czasem mi się wydaje, że on jest lepszy na oczy, ale to może wynikać z innych rzeczy, jest ciutkę bliżej do oczu, bo on jest szeroki z tyłu, ma większą plamkę od poprzedniego. No zobaczę i najwyżej się odezwę za jakiś czas. Generalnie jestem zadowolony. Teraz tylko żeby służył 10 lat lub więcej jeśli będzie potrzeba i będzie super.
Bary
Posty: 26
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 19:44 - ndz

Re: Monitor do pracy biurowej w domu

10 września 2013, 23:03 - wt

ornitolog1 pisze:Bary, i jak ten monitor się sprawdza po dłuższym używaniu?... Jestem własnie na kupnie, więc chętnie wszedłem w ten wątek - ten monitor wydaje mi się po przeszukiwaniu netu i sklepów optymalny (cenowo również), jest jednym z moich trzech faworytów po poszukiwaniach. napiszesz coś więcej, jak Ci pracuje?... Z góry dzięki.
Hej,

Miałem iść spać, ale Ci odpiszę, bo sam wiem jak ciężko coś wybrać.

Mam go chyba wciąż mniej niż miesiąc. Nic złego nie mogę powiedzieć. Jako laik nie ocenie jego jakości obrazu, czy jest równomierna i wysoka, ale według mnie wszystko robi bardzo dobrze. Po prostu tak jak mówię, bardzo wysoka ogólna jakość produktu - nigdy się z taką nie spotkałem, bo nie miałem takiego monitora. Ramka matowa, a nie jakaś błyszcząca jak u konkurencji, przyciski fajne, menu z opcjami fajne, nawet kabel od zasilacza czujesz w rękach że to jest lepsze tworzywo, lepszej klasy materiał.

Mam go ustawionego półfabrycznie, czyli jasność na 25 ze 100, a temperature 6500k zamiast braku ustawienia. Kontrast 50 i gamma 2.2 domyślnie. Nie ma więcej regulacji samego obrazu (kolorów). Nie razi w oczy, a wszystko widać. Ja się kolorem nie zajmuję - tyle, że ładny obrazek czy multimedia obejrzę i tu jest bez zarzutu. Ja głównie biurowe rzeczy robię i cieszę się, że fajnie widać kolory, mimo że jest ściemniony (mój stary monitor się chowa bo nie rozróżniałem na nim lekkiej szarości od bieli a ten ma dużo większe spektrum). Fajne jest to że się przyciemnia, czasem jak się stanie i zasłoni światło albo nachyli za mocno to widać, że ściemnianie działa. Ale normalnie jak użytkujesz i tylko powoli światło się zmienia to sie tego nie da zauważyć, a skoro obniży poziom to pewnie lepiej dla oczu. Z ustawień to są jeszcze 2 tryby własne, które on pamięta (ja pracuje na pierwszym ustawieniu) oraz trzy zaprogramowane (sRGP, Papier - do dokumentów, i Video). Tak więc można się pobawić, poustawiać tak żeby komuś było dobrze. No i te trzy też w niewielkim stopniu można regulować (niektóre parametry). Można je łatwo przełączać jednym przyciskiem. Można wyłączyć diodę ON (ja wyłączyłem żeby mi nie świeciła). Nie włączałem tylko systemu gaszenia monitora jak nie ma człowieka, bo po próbnym włączeniu tego czegoś mi wyskakiwał komunikat że mnie nie ma, a byłem - ale zgarbiony. Ale jak ktoś prosto siedzi to może mu się nada. Regulacja wysokości wspaniała, tak łatwo coś zmienić.

No generalnie wszystko jest fajnie. 24 cale, już się przyzwyczaiłem do rozmiaru. Obraz bardzo dobry, na boki też widać. Szybkich rzeczy typu gier nie uruchamiałem więc nie wiem, ale nie było żadnych problemów jak oglądałem filmiki np. z gry Outlast na Youtube - taki horror na full HD. Bardzo dobrze wszystko wyświetla. Ktoś inny może będzie go używał na większej jasności bo ma mniej do czynienia z białymi dokumentami jak ja, to pewnie kolory nawet lepsze będą (tzn. nie wiem czy lepsze, no ale wiecie o co mi chodzi - bardziej intensywne, oczojebne).

Najgorzej powiedzieć coś, czy rzeczywiście na oczy dobry. Bo to zależy od wielu czynników. Ale żyję w świadomości, że coś to jednak daje i jest fajnie. Bólów głowy nie mam, zmęczony bardziej niż wcześniej nie jestem (co najwyżej mniej jeśli miałbym strzelać ale to zbyt subiektywne). Wydaje mi się, że późnym wieczorem (przy sztucznym świetle) oczy nie dostają tak w dupę jak na moim starym badziewnym monitorze.

Monitor jest drogi. Ale ma jakość. Na pewno to nie jest maszyna do kolorów tak jak zresztą mówią eksperci, ale to taki chyba topowy biurowiec, który można używać do kolorów, bo jest w nich niezły ale nie jest profesjonalny. Ja na to patrzę tak, że monitor to najważniejsza rzecz w komputerze, bo z nią się stykamy i patrzymy najważniejszym narządem. I jak kupowałem okulary za prawie 1000 zł, to może lepiej było kupić ileś lat temu lepszy monitor i teraz się nie męczyć z zepsutym wzrokiem. Monitor i tak trzeba kupić więc decyzja dotyczy tylko tych kilkuset złotych, a w stosunku do dobrego NECa nawet mniej. Ja się boje lekarzy, tych operacji oczu, a u nas tego nikt nie finansuje i się czeka latami, więc dla siebie, dla dzieci ładuj porządny sprzęt na swój budżet, jeśli jest szansa, że będzie lepszy dla oczu. Najwyżej przepłacisz, a w drugą stronę to są cierpienia bo zaoszczędziłeś :]. EIZO chyba mnie nie oszuka.

Oby tylko teraz z 10+ lat wytrzymał i będę zadowolony :).

Nic więcej nie powiem.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Monitor do pracy biurowej w domu

11 września 2013, 08:56 - śr

Bary pisze: (…)wyskakiwał komunikat że mnie nie ma, a byłem - ale zgarbiony. Ale jak ktoś prosto siedzi to może mu się nada. (…)
It's not a bug. It's a feature! EIZO nawet dba żebyś siedział prosto :D

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68367
Liczba tematów: 4128
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu