Monitor dla dziecka [800zł]

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
duathor
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2013, 16:20 - wt

Monitor dla dziecka [800zł]

22 października 2013, 16:30 - wt

Witajcie,
Czy moglibyście mi pomóc w wyborze monitora dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym.
Nie będzie spędzało przy nim dużo czasu, jednak w trosce o jego wzrok chciałabym dokonać dobrego wyboru.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla dziecka [800zł]

22 października 2013, 19:35 - wt

Mz. dzieci w tak młodym wieku nie mają powodu używać komputera. Ma się nauczyć pisać (długopisem), liczyć (na początek bez kalkulatora) itp. Jak dostanie komputer będzie robić wszystko, tylko nie to co powinno, całymi godzinami. Na dodatek już w młodym wieku popsuje sobie wzrok. Ja bym nie kupował osobnego komputera tak długo jak to możliwe.
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Monitor dla dziecka [800zł]

23 października 2013, 16:28 - śr

max pisze:Mz. dzieci w tak młodym wieku nie mają powodu używać komputera.
To zależy co się dzieciom na tym komputerze zainstaluje. Można krwawe rąbanki albo inne bzdety, albo świetne gry edukacyjne uczące logicznego myślenia, rozwijające wyobraźnię, uczące języków itp. Jeśli ten pierwszy przypadek to lepiej oczywiście nie kupować komputera i nie lasować dziecku mózgu takim g..nem. Jeśli jednak ma służyć do edukacji to jestem zwolennikiem wczesnego zaczynania przygody z komputerem. Komputer jest również nieocenionym narzędziem np. w terapii dzieci niepełnosprawnych zarówno fizycznie jak intelektualnie. Nie wiedząc nic o dziecku autora wątku nie należy wydawać takich kategorycznych opinii.

Poza tym żyjemy w bardzo skomputeryzowanych czasach i po prostu warto wcześnie nauczyć dziecko posługiwania się takimi urządzeniami.

Ja dla swojej córki kupiłem jakiś czas temu Eizo FS2331, obecnie staniał do około 1100 zł. Jest to co prawda ponad zakładany budżet, ale ten model to naprawdę jest "minimum socjalne" poniżej którego nie warto schodzić. Do zastosowań domowych to złego słowa na ten monitor nie powiem. Lepiej odłożyć jeszcze miesiąc-dwa i kupić to niż marketówkę za 800.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68365
Liczba tematów: 4128
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu