monitor do ps4 i amatorskiej obróbki zdjec

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: monitor do ps4 i amatorskiej obróbki zdjec

18 sierpnia 2014, 15:09 - pn

Nie rozpruwałem tego modelu, więc nie mam pojęcia jak jest zrobione. On ma tak specyficzną konstrukcję obudowy z tą matrycą na całej przedniej powierzchni, że choroba wie jak to otworzyć bez uszkodzenia. Ale wcześniej czy później mnie skusi... ;) Warstwy rozprowadzające światło są w obecnych matrycach tak doskonałe, że nie sposób dojść gdzie są lampy. Oczywiście dotyczy to jakiegoś jakościowego minimum socjalnego, bo w masówie różnie może być.

Rozświetlenia w zasadzie nie zależą od układu modułów podświetlających, tylko od montażu samej matrycy. Tam gdzie jest odrobinę mocniej ściśnięta w ramce, pojawia się jasny placek lub smuga. To nie jest skręcane, tylko jest stalowa rama, w nią wrzucone wszystkie płyty i "zamknięta" plastikową mniejszą ramką, która się zatrzaskuje wewnątrz metalowej. To wszystko jest robione na lekki ścisk, więc równomierność docisku jest bardzo ważna. Do tego matryca bywa zaklejana taśmą w celu ograniczenia wnikania kurzu i insektów. To też potrafi "ciągnąć". W firmie robimy czasem "tuning" matryc które mają brud w środku. Rozebranie matrycy i indywidualne, dokładne poskładanie z reguły poprawia znakomicie równomierność rozświetlenia. Ale to raczej w drogich sprzętach i po gwarancji.

Co do powtarzalności, jak będę miał trochę czasu, sfotografuję po ciemku pierwszy lepszy z brzegu FS2434 i zobaczymy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
litthium
Posty: 8
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 01:46 - śr

Re: monitor do ps4 i amatorskiej obróbki zdjec

18 sierpnia 2014, 20:44 - pn

Dzięki panowie za szybką odpowiedź. Tak myślałem, że ten typ tak ma:)
Ogólnie to podświetlenie mi nie przeszkadza, bo w poprzednim asusie miałem dużo gorzej.

Tom01 czekam na twoje zdjęcia. Ale monitor i tak ze mną zostanie no chyba ze znajde jeszcze jakoś wadę;)

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], gtomray, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu