Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
toropl
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2015, 23:40 - śr

Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

23 listopada 2015, 11:14 - pn

Witam,

sporo osób pisało o chęci zakupu tego monitora do zastosowań ogólnych (dom/praca/gry). Czy ktoś z Was już nabył ten model i mógłby się podzielić wrażeniami?

Pozdrawiam
ThomAS661
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 18:36 - ndz

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

02 grudnia 2015, 09:05 - śr

Jak dla mnie oferuje wszystko czego potrzebowałem.
Gry + office + kolory + wygodna obsługa + design + wymagana ilość wejść.
Poza ceną przeciętny użytkownik nie znajdzie słabych punktów.
toropl
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2015, 23:40 - śr

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

02 grudnia 2015, 17:07 - śr

A grałeś w jakieś szybsze gry? Obraz nie smuży? Ja byłem na niego zdecydowany ale po obejrzeniu tego filmiku waham się

https://www.youtube.com/watch?v=lm7bKmXGy0s
cz
czuk

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

02 grudnia 2015, 20:20 - śr

toropl pisze:A grałeś w jakieś szybsze gry? Obraz nie smuży? Ja byłem na niego zdecydowany ale po obejrzeniu tego filmiku waham się

https://www.youtube.com/watch?v=lm7bKmXGy0s
Który nie smuży ,to przyzwoity monitor,tak jak Nec Ea 244wmi,niby mruga ,ale opinie są podzielone.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

02 grudnia 2015, 21:56 - śr

Co Wy z tym smużeniem? Nawet jeśli dostrzegacie to smużenie, to należy, dla dobra własnego, to zignorować.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

03 grudnia 2015, 08:16 - czw

max pisze:Co Wy z tym smużeniem? Nawet jeśli dostrzegacie to smużenie, to należy, dla dobra własnego, to zignorować.
Smużenie, które ja nazywam po prostu rozmyciem ruchu jest ordynarnie widoczne na LCD i po prostu okropne. To jest mega wada tej technologi, której nie da się dobrze wyeliminować. Zobacz sobie CRT - tam to był ruch.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

03 grudnia 2015, 08:57 - czw

GrzesiekR pisze:To jest mega wada tej technologi, której nie da się dobrze wyeliminować.
Dlatego...
max pisze:Nawet jeśli dostrzegacie to smużenie, to należy, dla dobra własnego, to zignorować.
...bo inaczej zaczniecie szukać monitory, które co prawda mniej smużą, ale całą resztę mają do ... (i tu każdy może wpisać jakąś część ciała).
cz
czuk

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

03 grudnia 2015, 09:17 - czw

max pisze: ...bo inaczej zaczniecie szukać monitory, które co prawda mniej smużą, ale całą resztę mają do ... (i tu każdy może wpisać jakąś część ciała).
...do "bani".Max, jak zwykle dyplomacja na najwyższym poziomie ,to dobry monitor.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

03 grudnia 2015, 09:18 - czw

max pisze:
GrzesiekR pisze:To jest mega wada tej technologi, której nie da się dobrze wyeliminować.
Dlatego...
max pisze:Nawet jeśli dostrzegacie to smużenie, to należy, dla dobra własnego, to zignorować.
...bo inaczej zaczniecie szukać monitory, które co prawda mniej smużą, ale całą resztę mają do ... (i tu każdy może wpisać jakąś część ciała).
Nie max, tego się nie da zignorować.
ThomAS661
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 18:36 - ndz

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

06 grudnia 2015, 14:28 - ndz

toropl - albo masz monitor do gier albo kompromis do wszystkiego.
Na co dzień gram w WOT-a i do tego 2450 jest perfekcyjny.
Pewnie do CS-a mógłby być niewystarczający dla profesjonalisty.
Ja bym tego nie poczuł.
Za to monitory do gier mają braki w pozostałych kategoriach (oddałem dwa w tzw międzyczasie w ramach 14 dniowych zwrotów).
Ostatnio mam na tapecie Fallout 4 i jest więcej niż OK.
cz
czuk

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

08 grudnia 2015, 00:26 - wt

ThomAS661 pisze:toropl - albo masz monitor do gier albo kompromis do wszystkiego.
To by było zbyt piękne żeby było prawdziwe,są jeszcze monitory do typowych zastosowań profesjonalnych :) ,wiem ,że mówimy tu o Eizo Ev 2450.Za tą cenę jak najbardziej się opłaca.
toropl
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2015, 23:40 - śr

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

09 grudnia 2015, 22:33 - śr

Ok dzięki Panowie za odpowiedzi. Zastanawiam się nad tym monitorem już dobre półtora miesiąca, w końcu trzeba podjąć decyzję. Także, zdecydowałem się go jednak zamówić. W razie "w" jeśli okaże się, że trafił mi się egzemplarz ze strasznie nierównym podświetleniem czy inymi nieporządanymi cudami, lub gdy nie będzie on wystarczająco szybki o co najbardziej się martwię, to go oddam, aczkolwiek mam szczerą nadzieję, że tak nie będzie, nie uśmiechają mi się poszukiwania kolejnego kandydata :) Jak monitorek przyjdzie, trochę go potestuję i podzielę się z Wami moimi wrażeniami :D
toropl
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2015, 23:40 - śr

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

14 grudnia 2015, 16:19 - pn

W piątek do mnie dotarła paczka z monitorem - pozytywne zaskoczenie, towar zamówiłem w środę w nocy a w piątek rano kurier zapukał już do drzwi :) Czas aby się monitorowi chwilę przyjrzeć znalazłem jednak dopiero wczoraj.

Zacznę od kwestii, o którą się najbardziej obawiałem, czyli szybkości w grach. Gry na których sprawdzałem monitor to w miarę nowe Call of Duty oraz Wiedźmin 3. Do amatorskiego gamingu moniotr bez problemu się nadaje, nie zauważyłem jakichś niedogodności, aczkolwiek zaznaczam, że koło profesjonalnego gracza nawet nie stałem :)

Kolejna bardzo ważna kwestia, czyli jakość obrazu. Tutaj mam mieszane odczucia. Na codzień używam laptopa Dell Latitude E6530 z 15,6'' matrycą o rozdzielczości 1600x900 - dokładne oznaczenie matrycy to LG Philips 156WD1. Nie jestem ekspertem więc nie będę się zagłębiał w sprawy czysto techniczne, wypowiem się po prostu jakie mam odczucia, po w sumie kilku godzinnym posiedzeniu z monitorem. Położyłem na biurku monitor obok laptopa, przeglądałem te same obrazy, dokumenty jednocześnie itp. i jeśli miałbym wybierać pomiędzy matrycą LG Philips a Eizo to raczej bym poszedł w stronę LG. Nie wiem, ale mam wrażenie, że Eizo ma zbyt mały kontrast - jeśli ustawiłem dokument w wordzie, to aby biały był faktycznie biały musiałem podkręcać jasność monitora, wtedy po powrocie do pulpitu kolory były jakby wyblaknięte, czerń bardzo kiepska - rozumiem, że to przez ustawienie wysokiego podświetlenia. Jednak jak mam na tym monitorze uzyskać czystą biel jednocześnie nie tracąc dobrego nasycenia kolorów i przyzwoitą czerń? W matrycy laptopowej nawet po ustawieniu max wartości podświetlenia kolory są bardzo ładnie nasycone, biel jest biała a czerń przyzwoita.

Kąty widzenia są ok, w końcu to IPS, nie mam zastrzeżeń.
Jednolitość podświetlenia: u mnie góra jest dość równomiernie podświetlona, prawy dolny róg świeci trochę jaśniej, lewy jednak jest już jednak sporo jaśniejszy - w normalnym użytkowaniu myślę, że jest to do zaakceptowania, aczkolwiek porównując ponownie do matrycy z laptopa - ta w laptopie ma zdecydowanie bardziej równomierne podświetlenie...

Istnieje opinia, że matryce w laptopach są kiepskiej jakości. Fakt, jak wybierałem laptopa kilka lat temu skupiałem się na przyzwoitej matrycy. Laptop mnie kosztował 3tyś z hakiem, monitor Eizo prawie 1400zł, czyli praktycznie połowa ceny całego laptopa. Czy matryca w moim laptopie jest na takim super wypasie, że aby mieć monitor o takich parametrach muszę dać sporo więcej niż za Eizo, czy to po prostu kwestia odpowiedniego wyregulowania monitora? Sporo się naczytałem o tym monitorze również na tym forum, gdzie przez 90% forumowiczów jest on polecany i ma opinię solidnego monitora. Do niedawna użytkowałem również monitor LG E2370V-BF, który kosztował połowę kwoty Eizo - różnic w jakości obrazu specjalnie nie odczułem.

Teraz moje pytanie, jak ustawić ten monitor, bo nie chce mi się wierzyć, że nie da się na nim uzyskać jakości lepszej od matrycy z mojego laptopa a tym bardziej o połowę tańszego ww LG.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

14 grudnia 2015, 18:46 - pn

Rozpisał się Pan obszernie, ale wytłumaczenie jest najprawdopodobniej bardzo proste. Jest Pan mocno przyzwyczajony do oczojebnego obrazu laptopa i normalny wydaje się Panu zły. To powszechny objaw. Proponuję nic nie kombinować, zresetować to co Pan pozmieniał i dać sobie spokojnie trochę czasu na adaptację.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

14 grudnia 2015, 19:57 - pn

No właśnie miałem ostatnio podobny przykład: Klient ma EV2436W i dokupił CS240, bo chciał pracować na czymś lepszym i jednocześnie mieć dwa ekrany. Po poprawnej kalibracji do AdobeRGB 80cd g 2.2 D6500 oczywiście wydaje się ciut cieplejszy. Tłumaczenie, że tak ma być nie do końca trafiają. Co ciekawe, po odłączeniu EV na CS240 rzekomo widać "normalniej" (troszkę chłodniej). A klient już chciałby mieć pewność, że jest OK, bo nie ma czasu się adoptować..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
toropl
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2015, 23:40 - śr

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

15 grudnia 2015, 11:20 - wt

Nie twierdzę, że mam zamiar od razu odesłać monitor, dam mu czas do końca tygodnia, mam nadzieję, że się zaadoptuję, aczkolwiek nie rozumiem jednej rzeczy - jak to jest z odwzorowaniem kolorów, skoro na domyślnym ustawieniu monitora, biały nie ma zbyt wiele wspólnego z bielą? Czy dobry monitor przy względnie niewielkim podświetleniu nie powinien mieć normalnej bieli oraz innych kolorów? Po wybraniu trybu "papier" biel ewidentnie wpada dość mocno w żółć. Stąd moje poprzednie pytanie, jak to wszystko poustawiać? Nie lubię "oczojebnego" obrazu, mam tv plazmowy Panasonica i uważam, że plazma daję najbardziej naturalny obraz i taki obraz mi pasuje. W laptopie matryca nawet dość słabo podświetlona daje ładną, czystą biel, oczekuję przynajmniej tego samego od moniotra, a nie pożółkłej bieli, bo jak ma się to do rzeczywistości?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

15 grudnia 2015, 11:34 - wt

Nie ma czegoś takiego jak "ładna, czysta biel". To wrażenie czysto subiektywne. Pański monitor daje dość dobrze ustawioną biel o CCT=6500K. Laptop natomiast najprawdopodobniej "wali" 9 000-10 000K i prawdopodobnie stąd wrażenie "pożółkłej" bieli monitora. Jak wcześniej napisałem, jest Pan mocno przyzwyczajony do zimnej kolorystyki rodem ze spawarki i wydaje się, że taka jest dobra. Nic bardziej błędnego. Gdyby dał Pan sobie odpowiednio dużo czasu, zauważyłby Pan, że tak naprawdę na ekran laptopa trudno patrzeć a nie że EV jest "pożółkły".

Cała przyczyna z "bielą" przedmiotów ma swoje korzenie w dawnych czasach. Nasze babcie, aby majtki były "bardziej białe" do gotowania bielizny w kotle dodawały specjalnego niebieskiego barwnika. Im więcej niebieskiego w widmie tym silniejsza reakcja w oczach. Światło o długości fali odpowiadającej niebieskiemu ma dużo większą energię kwantu promieniowania niż np żółty czy czerwony. Proszę zauważyć, że jeśli pójdziemy dalej w niebieskie i wejdziemy w UV, światło te jest wręcz szkodliwe, zabójcze dla organizmów żywych! Stąd, większość ludzi, kiedy "czuje" w oczach "prawdziwą", "białą" biel, uważa że tak być powinno. Tymczasem wcale nie!
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

15 grudnia 2015, 11:42 - wt

Postrzeganie kolorów, a szczególnie bieli przez człowieka jest bardzo, bardzo względne, porównawcze. Jak stawiamy obok siebie dwa ekrany o różnej bieli to nasz mózg zupełnie inaczej ją ocenia jak gdyby stał jeden ekran.
EROReror
Posty: 45
Rejestracja: 28 września 2013, 09:04 - sob

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

15 grudnia 2015, 12:19 - wt

Wszystko jasne ale czy koledze torpol nie chodziło o coś ciut innego ?
Ja to zrozumiałem tak - mam odpowiednie warunki oświetlenia wnętrza (stanowiska) pracy. Wyświetlam na monitorze kartkę (przykład) białego papieru a na biurku mam również białą kartkę.
I te kartki nijak do siebie nie pasują. Jedna jest biała a druga żółta. To Co się stanie jeśli będziemy chcieli na wydruku uzyskać żółć właśnie widzianą na monitorze ? Wylezie z druku biały (zaniebieszczony, przeultrafioletowany) ?
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo EV2450 - jakiś właściciel? Wrażenia?

15 grudnia 2015, 13:04 - wt

EROReror pisze:Wszystko jasne ale czy koledze torpol nie chodziło o coś ciut innego ?
Ja to zrozumiałem tak - mam odpowiednie warunki oświetlenia wnętrza (stanowiska) pracy. Wyświetlam na monitorze kartkę (przykład) białego papieru a na biurku mam również białą kartkę.
I te kartki nijak do siebie nie pasują. Jedna jest biała a druga żółta. To Co się stanie jeśli będziemy chcieli na wydruku uzyskać żółć właśnie widzianą na monitorze ? Wylezie z druku biały (zaniebieszczony, przeultrafioletowany) ?
Nigdy nie będziesz miał na ekranie monitora takiej bieli jak kartka papieru. To temat rzeka. Na swoim laptopie też na pewno tak nie ma.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu