Drugi monitor jako główny: programowanie, trochę grafiki

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Szczepan
Posty: 2
Rejestracja: 05 marca 2016, 00:02 - sob

Drugi monitor jako główny: programowanie, trochę grafiki

05 marca 2016, 22:24 - sob

Cześć,

Mam problem z wyborem, nic nowego na tym forum. Postarałem się odrobić pracę domową i teraz mam do Was tylko prośbę o pomoc w wyborze. Jak na wstępie: zajmuję się głównie programowaniem, czyli patrzenie godzinami na literki oraz efekty ich pracy. Czasem trochę grafiki, gdy jest taka potrzeba. Od 9 lat pracuję na Eizo S2411W i jestem z niego bardzo zadowolony. Brakuje mi jednak powierzchni roboczej, stąd pomysł kupna nowego monitora, który przejmie rolę głównego, a obecny stanie obok.

Jeśli chodzi o budżet, to znam wartość dobrego monitora i jestem skłonny za niego zapłacić, to w końcu wydatek na lata. Skreślam jedynie modele przeznaczone typowo dla grafików jak np. seria Eizo CG, gdyż nie wykorzystam ich możliwości nawet w części.

Dodam też, że jestem wyjątkowo czuły na wszelkie migotania, czy piszczenie. Widzę "pływanie", które muszę innym pokazywać palcem i do tego na wzorzystym tle, które potęguje efekt.

Na tę chwilę rozważam CS240, EA275UHD i ew. CS270.
  • CS240: ta sama wielkość co obecny monitor, podświetlenie GB-r, bardzo dobry monitor graficzny jak za tę cenę, na moje potrzeby aż za dobry; niestety brak informacji o częstotliwości pracy PWM
  • EA275UHD: rozważam pójście w stronę wysokiej rozdzielczości, by razem ze skalowaniem 175% mieć wysoką jakość czcionek; słabe PWM - boję się tego, że będę widzieć opisywane w różnych źródłach migotanie; nie testowałem jeszcze skalowania interfejsu programów, z których korzystam na co dzień
  • CS270: w sumie to CS240, tylko daje więcej miejsca do pracy
Oglądałem też Delle, ale jeśli mają taki problem z utrzymaniem parametrów, jak niektórzy opisują, to wolę nie ryzykować.

Co ogólnie myślicie o pomyśle postawienia nowego monitora LED obok wysłużonego monitora CCFL (ponad 20 tys. godzin na liczniku)?

Co myślicie o pomyśle postawienia obok siebie 24" i 27", do tego ze skrajnie różnymi rozdzielczościami w przypadku NEC-a? Czy Windows 8.1 sobie poradzi z różnymi DPI na obu monitorach? Co na to karta graficzna, wystarczy jedna?

Czy może powinienem spojrzeć na jeszcze inny monitor? Czekać na EA245WMi / EA275WMi?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Drugi monitor jako główny: programowanie, trochę grafiki

05 marca 2016, 22:55 - sob

Do programowania EA275UHD jest znakomity, ale w grafice Oba CS-y zostawiają go mocno w tyle. Innym przeciwwskazaniem jest GUI systemu. Na Macu będzie pracował poprawnie, pod Win słabo.

Nowy monitor obok starego będzie wyglądał mocno inaczej. Trzeba by go podregulować aby nie było tak dużej różnicy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Szczepan
Posty: 2
Rejestracja: 05 marca 2016, 00:02 - sob

Re: Drugi monitor jako główny: programowanie, trochę grafiki

08 marca 2016, 20:52 - wt

Grafika nie jest dla mnie priorytetem, ale dobrze by było mieć dobre odwzorowanie kolorów. Najbardziej się boję dużej różnicy między oboma ekranami, a takiej konfiguracji raczej nigdzie nie przetestuję. Czyli wóz albo przewóz.

Trochę mi jeszcze zrzedła mina jak sprawdziłem możliwości swojej karty graficznej (pasywnie chłodzony HD5770). Wygląda na to, że nie uciągnie nawet CS270, musiałbym wymieniać. Czy kupowanie przez grafików GTX970 ma jakieś uzasadnienie? Znam co najmniej dwa takie przypadki, a nie pracują na monitorach 4k. A to połowa ceny CS240.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Drugi monitor jako główny: programowanie, trochę grafiki

08 marca 2016, 21:19 - wt

Szczepan pisze:Najbardziej się boję dużej różnicy między oboma ekranami, a takiej konfiguracji raczej nigdzie nie przetestuję. Czyli wóz albo przewóz.
Różnica zawsze będzie, ale można ją nieco zminimalizować odpowiednią regulacją.
Szczepan pisze:Trochę mi jeszcze zrzedła mina jak sprawdziłem możliwości swojej karty graficznej (pasywnie chłodzony HD5770). Wygląda na to, że nie uciągnie nawet CS270
Uciągnie. Do UHD potrzeba np GTX 960/970 albo jakiejś FirePro.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu