Trochę więcej cali

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Kolorwyprany13
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:52 - ndz

Trochę więcej cali

24 kwietnia 2016, 15:21 - ndz

Witam. Wiem, że zapytam o coś może oczywistego z kolei chce poznać waszą opinie. Na ten moment wiem,że na monitor do pracy biurowej czy do zabawy z dobrą matrycą trzeba wydać z 2 -3 tyś. A da rade cos za 1400 max? Jakieś tanie eizo? Drodzy eksperci czytam wasze wypowiedzi i te wątki się powtarzają. Tylko ja nie wiem jednej rzeczy, bo w sumie myślę tak. Mam kupować badziewie za 600 zl to lepiej zrobie jak kupie cos pod tv zamiast do kompuera. No chyba 32 cale z dobrą matrycą? Co myślicie? Nie będzie to zbyt jaskrawe migotające? Hej a właśnie może coś do 2000 zł max jakiś monitor dedykowany tani ale zawsze. Zazmaczę, że w gry prawie mało co gram. Z drugiej strony laptop podpiety pod mojego starego lcd służy do oglądania seriali. Do tekstu czy internetu używam telefonu. Ale niech zdarzy mi się posiedzieć nad czym dłużej. To jaka propozycja? Brać tv czy może znajdę coś taniego na 10 bitach o dobrych kolorach. No i najwazniejsze to migotanie zeby oczy nie bolały. Kompromisy muszą być wiem. To może niech te 2 rzeczy będą priorytetem. Bo już się gubie do tego stopnia. Z jednej strony nie potrzebyję profesjonalnego odbioru z drugiej nie wiem czy nie opłaca się brać zwykłego tv. A jeśli chcę dołożyć to jaki model i ile bym musiał kaski dać. Na czym stracę? Jeszcze jakiś czas temu pytalem na innym forum o monitor do grafiki. Tylko nie wiem, czy faktycznie warto wydawać na to siano. Proszę o krótką radę.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Trochę więcej cali

24 kwietnia 2016, 16:29 - ndz

Telewizor niech służy lepiej do telewizji.

Do 2000 zł masz Eizo EV2450/55 lub NEC EA234WMi/EA244WMi/EA273WMi. W masówkę się nie pchaj.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Trochę więcej cali

25 kwietnia 2016, 11:24 - pn

Telewizor kompletnie nie nadaje się na monitor komputerowy. Koszmarny brak równomierności, pofalowana powłoka zewnętrzna, słaba regulacja, masa różnych "poprawiaczy" sprawiających, że obraz jest skrajnie agresywny. Te wady są mniej widoczne przy dynamicznym obrazie TV i z dużej odległości, ale statyczny komputerowy z pół metra to zupełnie inna bajka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu