Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
cz
czuk

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 13:00 - sob

@b212.Już raz się dzisiaj zdziwiłem ,teraz się dziwie drugi rzaz ,a dlaczego jesteś niezadowolony?Ten monitor łyka Eizo ev 2450 i ev2455 pod każdym względem ,stąd moje pytanie.No może nie pod względem ceny.
b212
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2016, 11:46 - sob

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 13:58 - sob

czuk pisze:@b212.Już raz się dzisiaj zdziwiłem ,teraz się dziwie drugi rzaz ,a dlaczego jesteś niezadowolony?Ten monitor łyka Eizo ev 2450 i ev2455 pod każdym względem ,stąd moje pytanie.No może nie pod względem ceny.
Wad w tym monitorze widzę kilka, niestety:

- nierówne podświetlenie, niestety problem jest dużo większy, niż się spodziewałem (pewnie kwestia egzemplarza),
- paskudna jakość wykonania niegodna nawet monitora marketowego (skrzypiąca, gnąca się ramka, jakiekolwiek przestawienie tego monitora to dla mnie stres i poczucie, że zaraz coś pęknie w rękach, negatywne wrażenie potęgują przyciski dotykowe - jeśli obudowa jest tak słaba, to jaką mam gwarancję, że przyciski ędą działać za te 3 lata? dodatkowo już teraz menu "laguje" a przyciski nie zawsze "łapią"),
- wada konstrukcyjna (pewnie znowu kwestia jakości wykonania i wagi ramki/podstawy), monitor jest wyjątkowo niestabilny, już w 40% wysokości lata na wszystkie strony podczas programowania, problem się potęguje przy standing desku, nie zauważyłem takiego problemu przy żadnej 27" do tej pory, jestem ciekaw jak będzie przy Eizo,
- gorszy banding, niż na Macbooku Airze (wydaje mi się, że wyświetlacz podobnej klasy można wygrzebać na śmietniku jak się dobrze poszuka :cry:), tego to już w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć, ale wygląda mi jak typowy skok na kasę (kalibruj albo płacz),
- cena i ficzery CS270 sprawiają, że ten NEC moim zdaniem się po prostu nie opłaca, tak jak pisałem - 1/6 w cenie drożej a jakość z tego co rozumiem o niebo lepsza, miałem już Eizo, widzę jak wygląda obudowa w necie i jestem pewien, że będę mógł nim dosłownie rzucać.

Poza tym na plus - jakość obrazu (nawet bez kalibracji jest OK), fajny system ogarniania przewodów, zadowalająca liczba wejść AV, jednak przy tej cenie to dla mnie naprawdę nie wiem czy jest sens kupować tego NECa, 2500 zł byłbym skłonny dać bez żalu.
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 15:54 - sob

Chętnie przeczytam porównanie do EIZO, jeśli zakupisz CS270. Jednak jako, że monitory są z innych półek, w pełni obiektywne to nie będzie, szczególnie pod względem jakości obrazu. Z NECem EA275WMi należałoby porównać EIZO EV2750, a z CS270 PA272W. Niestety, cena EV2750 póki co jest kompletnie nieadekwatna do sytuacji na rynku. Czytałem opinie, że NECe z serii EA są słabo wyregulowane fabrycznie, niemniej wiadomości o bardzo złej jakości wykonania nie nastrajają pozytywnie. Jest szansa, że trafiłeś na wyjątkowo kiepski egzemplarz, choć nie wydaje się ona zbyt duża. Ciekawe, czy podobnie ma się sprawa z EA275UHD.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 16:04 - sob

Fabryczna liniowość EA275UHD jest też kiepska, ale równomierność podświetlenia znacznie lepsza. Lekkie wyciekanie tu i ówdzie, ale plam na ekranie nie ma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 16:06 - sob

Jeśli bierzesz pod uwagę monitory wyższej klasy, proponuję przeczytać wątek:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=2741&start=0
b212
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2016, 11:46 - sob

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 18:18 - sob

Szynkars pisze:Chętnie przeczytam porównanie do EIZO, jeśli zakupisz CS270. Jednak jako, że monitory są z innych półek, w pełni obiektywne to nie będzie, szczególnie pod względem jakości obrazu. Z NECem EA275WMi należałoby porównać EIZO EV2750, a z CS270 PA272W. Niestety, cena EV2750 póki co jest kompletnie nieadekwatna do sytuacji na rynku. Czytałem opinie, że NECe z serii EA są słabo wyregulowane fabrycznie, niemniej wiadomości o bardzo złej jakości wykonania nie nastrajają pozytywnie. Jest szansa, że trafiłeś na wyjątkowo kiepski egzemplarz, choć nie wydaje się ona zbyt duża. Ciekawe, czy podobnie ma się sprawa z EA275UHD.
Na pewno opiszę przesiadkę. Niestety nigdzie nie czytałem o jakości wykonania NECów, chyba nikt na to nie zwraca uwagi, mi też byłoby obojętne, gdyby monitor był nieco bardziej stabilny i gdybym kilka razy dziennie nie pochylał monitora ze względu na regulowanie wysokości biurka / odległości od niego.
Tom01 pisze:Fabryczna liniowość EA275UHD jest też kiepska, ale równomierność podświetlenia znacznie lepsza. Lekkie wyciekanie tu i ówdzie, ale plam na ekranie nie ma.
Czy mi się wydaje, czy NEC leci w kulki z cenami? Przecież EA275UHD jest droższy, niż CS270 (może nie średnio, ale ten drugi można kupić taniej). I pewnie żeby skalibrować EA275UHD trzeba wydać 3x tyle? :o
max pisze:Jeśli bierzesz pod uwagę monitory wyższej klasy, proponuję przeczytać wątek:

viewtopic.php?f=40&t=2741&start=0
Dzięki, wycodzi na to, że CS270 all the way!
cz
czuk

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 18:19 - sob

b212 pisze:
czuk pisze:@b212.Już raz się dzisiaj zdziwiłem ,teraz się dziwie drugi rzaz ,a dlaczego jesteś niezadowolony?Ten monitor łyka Eizo ev 2450 i ev2455 pod każdym względem ,stąd moje pytanie.No może nie pod względem ceny.
Wad w tym monitorze widzę kilka, niestety:


- cena i ficzery CS270 sprawiają, że ten NEC moim zdaniem się po prostu nie opłaca, tak jak pisałem - 1/6 w cenie drożej a jakość z tego co rozumiem o niebo lepsza, miałem już Eizo, widzę jak wygląda obudowa w necie i jestem pewien, że będę mógł nim dosłownie rzucać.

Poza tym na plus - jakość obrazu (nawet bez kalibracji jest OK), fajny system ogarniania przewodów, zadowalająca liczba wejść AV, jednak przy tej cenie to dla mnie naprawdę nie wiem czy jest sens kupować tego NECa, 2500 zł byłbym skłonny dać bez żalu.
To trza było kupić EIZO CS270 ,albo inny,dla mnie to jest proste,ważne jakiego monitora poszukujesz i zdajesz sobie z tego sprawę z tego co wybierasz.
b212
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2016, 11:46 - sob

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 18:23 - sob

czuk pisze:
b212 pisze:
czuk pisze:@b212.Już raz się dzisiaj zdziwiłem ,teraz się dziwie drugi rzaz ,a dlaczego jesteś niezadowolony?Ten monitor łyka Eizo ev 2450 i ev2455 pod każdym względem ,stąd moje pytanie.No może nie pod względem ceny.
Wad w tym monitorze widzę kilka, niestety:


- cena i ficzery CS270 sprawiają, że ten NEC moim zdaniem się po prostu nie opłaca, tak jak pisałem - 1/6 w cenie drożej a jakość z tego co rozumiem o niebo lepsza, miałem już Eizo, widzę jak wygląda obudowa w necie i jestem pewien, że będę mógł nim dosłownie rzucać.

Poza tym na plus - jakość obrazu (nawet bez kalibracji jest OK), fajny system ogarniania przewodów, zadowalająca liczba wejść AV, jednak przy tej cenie to dla mnie naprawdę nie wiem czy jest sens kupować tego NECa, 2500 zł byłbym skłonny dać bez żalu.
To trza było kupić EIZO CS270 ,albo inny,dla mnie to jest proste,ważne jakiego monitora poszukujesz i zdajesz sobie z tego sprawę z tego co wybierasz.
Tak szczerze to nie miałem jak przejrzeć tych ekranów przed zakupem a ten NEC był wychwalany (nawet na tym forum) bardzo mocno, chociaż widziałem kilka osób (m.in. Tom01) w opozycji do zachwyconych. Sam panel jest w miarę ok, gdyby obudowa była wykonana jak należy to pewnie bym go nie zwracał, ale to naprawdę jest w tej cenie jakiś niezbyt śmieszny żart, żeby nie napisać dobitniej. Niestety na temat obudowy nie widziałem w internecie ani słowa i przez myśl by mi nie przeszło, że monitor za 3000 zł może być tak beznadziejnie wykonany. A i zapomniałem o równomierności podświetlenia - ten monitor miał mieć niby dużo lepszą, niż jego poprzednik, poprzednika nie widziałem, ale jeżeli był gorszy to dziwię się, że ktoś go w ogóle kupował.
cz
czuk

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

20 sierpnia 2016, 18:39 - sob

b212 pisze: Tak szczerze to nie miałem jak przejrzeć tych ekranów przed zakupem a ten NEC był wychwalany (nawet na tym forum) bardzo mocno, chociaż widziałem kilka osób (m.in. Tom01) w opozycji do zachwyconych. Sam panel jest w miarę ok, gdyby obudowa była wykonana jak należy to pewnie bym go nie zwracał, ale to naprawdę jest w tej cenie jakiś niezbyt śmieszny żart, żeby nie napisać dobitniej. Niestety na temat obudowy nie widziałem w internecie ani słowa i przez myśl by mi nie przeszło, że monitor za 3000 zł może być tak beznadziejnie wykonany. A i zapomniałem o równomierności podświetlenia - ten monitor miał mieć niby dużo lepszą, niż jego poprzednik, poprzednika nie widziałem, ale jeżeli był gorszy to dziwię się, że ktoś go w ogóle kupował.
Tak jeszcze bardziej szczerze nie wiem ,czy był wychwalany ,był polecany, Eizo CS 270 to też żaden 'cud nad Wisłą' ,jak zresztą każdy monitor.
b212
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2016, 11:46 - sob

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

22 sierpnia 2016, 21:47 - pn

czuk pisze:
b212 pisze: Tak szczerze to nie miałem jak przejrzeć tych ekranów przed zakupem a ten NEC był wychwalany (nawet na tym forum) bardzo mocno, chociaż widziałem kilka osób (m.in. Tom01) w opozycji do zachwyconych. Sam panel jest w miarę ok, gdyby obudowa była wykonana jak należy to pewnie bym go nie zwracał, ale to naprawdę jest w tej cenie jakiś niezbyt śmieszny żart, żeby nie napisać dobitniej. Niestety na temat obudowy nie widziałem w internecie ani słowa i przez myśl by mi nie przeszło, że monitor za 3000 zł może być tak beznadziejnie wykonany. A i zapomniałem o równomierności podświetlenia - ten monitor miał mieć niby dużo lepszą, niż jego poprzednik, poprzednika nie widziałem, ale jeżeli był gorszy to dziwię się, że ktoś go w ogóle kupował.
Tak jeszcze bardziej szczerze nie wiem ,czy był wychwalany ,był polecany, Eizo CS 270 to też żaden 'cud nad Wisłą' ,jak zresztą każdy monitor.
Niestety, w ogóle nie o to chodzi (choć moim zdaniem ten monitor był bardzo pozytywnie oceniany, wystarczy sprawdzić w temacie mu poświęconym). Jeszcze raz napiszę: mój stary Dell 2209WA, który kosztował 7 lat temu 800-1000 złotych jest w porównaniu do tego NECa klasą światową, jeśli chodzi o obudowę, jakość wykonania, równomierność podświetlenia, liniowość, OSD. Jeszcze równomierność podświetlenia jestem w stanie przeboleć - większy panel - wiadomo, nie będzie lepiej. Ale cała reszta? Czuję się po kupnie tego monitora tak, jakbym się przesiadł z Matiza (który jeździł) na Mercedesa (którego po 100 km muszę pchać). NEC nawet się nie włączał, chcę odpalić Della, cisnę przycisk, działa, chcę odpalić Neca, pukam w panel dotykowy (a raczej przykładam delikatnie na dłuższą chwilę, żeby przypadkiem coś się nie schrzaniło), i jestem zaskoczony, że zaskoczył za pierwszym razem. OSD potrafiło zamulić jak SmartTV w najtańszych Samsungach (znowu raczej kwestia przycisków, nie samego OSD). Żałuję, że tego nie nagrałem (niestety w tej chwili nie mam kamery w domu a smarfon w serwisie), bo to po prostu jakieś jaja.

Bardzo mi szkoda sprzedawcy i cholernie nie chciałem stawiać go w takiej sytuacji, ale po prostu wiem, że ten sprzęt za Chiny ludowe nie jest wart takich pieniędzy i plułbym sobie w brodę przez kilka lat żałując, że go nie wymieniłem :(

Nauczyłem się na własnej skórze, że Tom01 ma rację - za 3000 można kupić dobry monitor - ale 24".
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

22 sierpnia 2016, 22:42 - pn

Stety, albo niestety.. OStatnio EA275WMi faktycznie ma problemy z przyciskami, bo coraz więcej takich przypadków się pojawia. W kwestiach obudowy też częściowo jest racja, że dawniej monitory (a przynajmniej część) była lepiej składana. Podobnie z samochodami, ale nie tylko. Choć co do NEC to już chyba mają taką politykę. EIZO biurowe jest ciut lepiej wykonane, ale też bez przesady. Nawet modele graficzne nie są teraz "pancerne". Luzy w obudowie są celowe. W moim SV272 też się ramka odgina pod palcem, ale wiem, że to normalne i to akceptuję. Kwestia, jeśli faktycznie w jakimś miejscu jest bubel albo niedoróbka, krzywo zamontowana matryca albo coś w tym rodzaju. Szeroka polemika..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Czy Eizo EV2450 jest porównywalny do NEC EA275WMI?

22 sierpnia 2016, 22:51 - pn

b212 pisze: Niestety, w ogóle nie o to chodzi (choć moim zdaniem ten monitor był bardzo pozytywnie oceniany, wystarczy sprawdzić w temacie mu poświęconym). Jeszcze raz napiszę: mój stary Dell 2209WA, który kosztował 7 lat temu 800-1000 złotych jest w porównaniu do tego NECa klasą światową, jeśli chodzi o obudowę, jakość wykonania, równomierność podświetlenia, liniowość, OSD. Jeszcze równomierność podświetlenia jestem w stanie przeboleć - większy panel - wiadomo, nie będzie lepiej. Ale cała reszta? Czuję się po kupnie tego monitora tak, jakbym się przesiadł z Matiza (który jeździł) na Mercedesa (którego po 100 km muszę pchać). NEC nawet się nie włączał, chcę odpalić Della, cisnę przycisk, działa, chcę odpalić Neca, pukam w panel dotykowy (a raczej przykładam delikatnie na dłuższą chwilę, żeby przypadkiem coś się nie schrzaniło), i jestem zaskoczony, że zaskoczył za pierwszym razem. OSD potrafiło zamulić jak SmartTV w najtańszych Samsungach (znowu raczej kwestia przycisków, nie samego OSD). Żałuję, że tego nie nagrałem (niestety w tej chwili nie mam kamery w domu a smarfon w serwisie), bo to po prostu jakieś jaja.

Bardzo mi szkoda sprzedawcy i cholernie nie chciałem stawiać go w takiej sytuacji, ale po prostu wiem, że ten sprzęt za Chiny ludowe nie jest wart takich pieniędzy i plułbym sobie w brodę przez kilka lat żałując, że go nie wymieniłem :

Nauczyłem się na własnej skórze, że Tom01 ma rację - za 3000 można kupić dobry monitor - ale 24".
...A jaki? eizo ev 2450, lub ev eizo 2455,lub eizo cs 240, ..w tej cenie,może Pan podpowie ,pomijając Dell- 7 letni,w swojej opinii,jaki kupić?

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu