Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (16:9)

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
jack1142
Posty: 17
Rejestracja: 02 listopada 2016, 19:19 - śr

Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (16:9)

02 listopada 2016, 20:03 - śr

Witam.

Moim głównym monitorem jest Dell P2414H (24 cale, VESA 100mmx100mm, Waga: 3.51kg). Do niego chciałbym dokupić uchwyt (przyczepiany do biurka) na dwa monitory (Pivot w stojaku, by się przydał i chciałbym mieć możliwość włożenia gdzieś kabli od monitorów), no i oczywiście drugi monitor. Chciałbym się zamknąć w 1000 zł, ale do uchwytu mogę dołożyć, jakby była potrzeba. Monitor będzie wykorzystywany do gier, przeglądania internetu i programowania (może sporadycznie grafika komputerowa, ale nie jest ona dla mnie żadnym priorytem, bo i tak robię to tylko dla siebie).

Potrzeby:
1. Żywe, kontrastowe kolory są dla mnie wyjątkowo ważne, więc potrzebuję możliwie jak najszerszy gamut (dowiedziałem się na jednym forum, że bardziej nasycone kolory znajdę właśnie w monitorach szeroko-gamutowych), bo nie jestem do końca zadowolony kolorami obecnego monitora. Może przesadzam, ale po prostu oczekuję obecnie czegoś więcej. Nie jestem żadnym znawcą, więc mogę z tym gamutem być w błędzie.
2. Nie potrzebuję ekranu powyżej 60Hz (ba, nawet nie chcę powyżej, bo jak spróbuję, to już nie będę mógł wrócić do mniejszego odświeżania, a wystarczy mi, że jestem uzależniony od dwóch monitorów) i Full HD (nie chcę 16:10).
3. Nie potrzebuję głośników w monitorze.
4. Z miłą chęcią przyjmę gniazda USB w monitorze, ale nie są one niezbędne, bo posiadam takowe w dotychczasowym.
5. Nie wiem, czy monitory są także sprzedawane bez stojaków, ale jeśli tak, to takowego nie potrzebuję.
6. Nie potrzebuję G-Sync i Freesync, wystarcza mi zwykła synchronizacja pionowa :).
7. Małe ramki wokół ekranu wskazane, ale nie jest to niezbędne.
8. Złącze DisplayPort.
To chyba wszystko, czego wymagam od mojego przyszłego, drugiego monitora.

Powiedzcie, czy jest to realne i czy jest coś w ogóle wartego uwagi w tej cenie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (1

03 listopada 2016, 00:02 - czw

Postawione warunki nie dadzą się spełnić przy budżecie 1 tys zł. Samo ramię dobrej jakości (np Ergotron) tyle kosztuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
jack1142
Posty: 17
Rejestracja: 02 listopada 2016, 19:19 - śr

Re: Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (1

03 listopada 2016, 23:10 - czw

Z czego muszę zrezygnować? Co da się w ogóle osiągnąć w budżecie 1 tys zł? Tak jak wspomniałem, nie znam się za bardzo na tym, nie śledzę tematu, więc nie wiem, czego mogę oczekiwać przy takiej cenie + ile jeszcze potrzebuję, by móc spełnić moje wymagania, które nie wydawały mi się początkowo duże. Pragnę też zauważyć, że nie chodzi mi o niesamowity gamut (choć cały czas nie wiem, czy to na pewno on odpowiada za nasycenie kolorów) Adobe RGB 99/100 %, tylko po prostu wyższy, niż mam obecnie w monitorze Dell P2414H. Ale jeśli nie jest to możliwe do osiągnięcia nawet po zwiększeniu budżetu, to wytrzymam też i bez tego. Podobałoby mi się po prostu, gdybym jeszcze bardziej czuł, że gram w piękne gry, nadając im lepsze (może i nienaturalne), bardziej nasycone/żywe kolory.

Apropo ramienia, inne firmy nie zdadzą egzaminu? Na przykład:
  • ARCTIC Z2 PRO
    Manhattan Uchwyt biurkowy (420808)
    ogólnie produkty od firm Manhattan, Arctic, bądź ART
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (1

04 listopada 2016, 08:39 - pt

W zasadzie, trzeba zrezygnować ze wszystkiego związanego z jakością. Ludzkiej klasy monitory 24" zaczynają się od ok 1300-1400 zł. Poniżej tylko marketowa masówa. Szerokiego gamutu nie trzeba, aby mieć "żywe kolory". Wystarczy sRGB, byle reprodukowane z dobrą liniowością dynamiką a tego w marketowych nie ma.

Uchwyt musi być solidny, inaczej będzie się bujał. Jak wspomniałem, dobre robi Ergotron i takie polecam.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (1

04 listopada 2016, 09:07 - pt

jack1142 pisze:...Podobałoby mi się po prostu, gdybym jeszcze bardziej czuł, że gram w piękne gry, nadając im lepsze (może i nienaturalne), bardziej nasycone/żywe kolory.
Opisywane na tym forum monitory Ci tego nie zapewnią.
Kup sobie DELLa U2413 z podświetleniem GB-r LED i ustaw na AdobeRGB. Będziesz widział kolory jak na haju (chyba ;) ). Dobrze byłoby go wcześniej obejrzeć, bo efekt może być zbyt intensywny. :shock:
http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... u2413.html

Ewentualnie monitor z normalnym gamutem, ale wyższym kontrastem niż daje IPS (1000:1). A zatem na matrycy MVA. Wyższy kontrast (3000-5000:1) daje większą głębię obrazu w grach, a i kolory wydają się bardziej intensywne.

Biurowe monitory, w tym DELL Pxxxx, nie są dla Ciebie. IPSy są do pracy, programy biurowe, graficzne itp., ale nie filmy i gry.
jack1142
Posty: 17
Rejestracja: 02 listopada 2016, 19:19 - śr

Re: Monitor 24' (gry, text) + uchwyt do 1000zł, 60 Hz FHD (1

04 listopada 2016, 09:28 - pt

@max Dell U2413, kosztuje 1800 zł (w x-komie na wyprzedaży, więc niedługo znowu będzie 2000 zł), a według @Tom01 już od 1300-1400 zaczynają się monitory nie dla masówki. Do tego jest to 16:10, a to się chyba jednak słabo nadaje do gier/multimedii. Bardziej zaciekawiła mnie jednak część o matrycach MVA. Może polecilibyście jakieś monitory do tej ceny. Największym problemem jest to, że zobaczenie na własne oczy takich monitorów w Saturnach, RTV Euro AGD. I innych raczej będzie trudno, więc nie wiem, czy później z tymi kolorami nie przesadzę i nie będę miał poczucia, że kolory są przesycone, tj. napisałeś. Jeśli chodzi o ramię, to wątpię jednak, że kupię Ergotrona, bo wydają mi się to ramiona przesadzone, uważam, że taki Arctic Z2 Pro będzie wystarczający, ale jeszcze zobaczę.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu