Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 19:13 - wt

Monitor 16x10 wyświetla obraz 16x9 bez problemu a przy tym jest nieporównywalnie wygodniejszy przy normalnej pracy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 19:21 - wt

Czyli rozumiem, że ma opcję utrzymania aspect ratio?
A są jakieś zalety tego panelu poza większą powieszchnią roboczą ?
Bo jeżeli to tylko większa powierzchnia robocza, to nie jest to dla mnie warte 500zł więcej szczególnie, że nie wykorzystam tego w grach i filmach.
Tak samo jak cieńsza ramka nie jest dla mnie warta 200/300zł w modelach 51 i 56 (jeżeli to jedyna różnica).

I przy okazji - czy tylko ramka różni 2450 i 2451?
Na stronce Eizo na "wierzchu" mają tylko 2450 i 2456
https://www.eizo.com/products/flexscan/

jak już zdecyduję się na jednego z tych ipsów, jest jakieś proste światło za monitor w celu polepszenia odbioru czerni? Tak żeby nie zawaliło kablami itp
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 20:23 - wt

karton pisze:
10 kwietnia 2018, 19:21 - wt
Czyli rozumiem, że ma opcję utrzymania aspect ratio?
To już zależy od modelu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 21:15 - wt

Ramka ma drugorzędne znaczenie, ale obszar jest nie do przecenienia. Obrazowo wygląda to tak: Monitor 23-24" 16x9 jest wizualnie podobny do "kwadratowej" 17-tki, natomiast 24" 16x10 jest wizualnie podobny do "kwadratowej" 21-ki. Różnica jest bardzo duża.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

11 kwietnia 2018, 01:13 - śr

Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że jestem mocno niezdecydowany ale przez ostatnie miesiące tylko kupowałem i sprzedawałem jakieś lipne monitory i sam już nie wiem co o tym myśleć. każdy ma plusy i minusy i mimo, że miałem każdego rodzaju matrycy po kilka różnych monitorów to te doświadczenia nie są wiele warte kiedy nie mam tych monitorów na b
biurku jednocześnie.

Wracając do tematu:
Próbuje dalej ogarnąć różnicę między 50 a 51 poza grubością dolnej ramki i inną nogą.
Generalnie monitor ma dobre recenzje i wypada lepiej od innych popularnych (i tańszych) marek https://us.hardware.info/reviews/7760/8 ... izo-ev2451

Dla mnie wygląda na to, że ev2450 używa tego samego panelu LG co U2414. Testy obu mają podobny wynik kontrastu 1000:1 i pasują wymiary panela z "grubszą" dolną ramką. Natomiast 2451 prawdopodobnie używa PLS od samsunga. Ten sam co w dell u2417h. wyniki kontrastu obu to 1200:1 i mają identycznie wąską dolną ramkę.

Jak już mówiłem, na ramkach mi nie zależy a różnica w cenie jest znaczna. Różnica w cenie jest jeszcze wyższa jak biorę pod uwagę EV2455/56. to 1900-2200 w porównaniu do ev2450 za 1200/1300. Jeżeli rzeczywiście 2450 używa panelu od LG, to wedle recenzji tftcentral cechował się on charakterystyką "low glow" co znowu pogorszyło się z przesiadką na pls samsunga. Chociaż kontrast o 200 lepszy aczkolwiek nie ma to wszystko znaczenia, ponieważ to tylko moje spekulacje :P

W tym wszystkim całkiem zacząłem już ignorować FS2434(i pełno innych monitorów jak NEC E241N). Chyba już 2450 lepszy bez porównania aczkolwiek są głosy, że 2450 i 51 smużą. Nie chce mi się wierzyć bo wszystkie mają jakiś tam overdrive i ten fs2434 mając tą samą matrycę co 2450, pewnie się wcale nie różni.

Czytałem także dalej o amva, ponieważ mam dobre wrażenia z użytkowania xb2483hsu. jednak wygląda na to, że w tych monitorach dallej panuje mega smużenie, shimmering szarych detali i jakaś lipna gamma.

Tak przy okazji - zakładając, że wezmę któregoś z tych ips - jest jakieś oświetlenie na usb które można podpiąć z tyłu monitora do usb żeby poprawić wrażenie kontrastu/czerni ?

Edit: Jak z ziarnistością matrycy na omawianych monitorach? Pamiętam, że na ips Dell u2312hm był papier ścierny i jasne kolory się mieniły. Aktualnie używam piwnicowego hp w2207h. GLOSSY Tnke sprzed 10 lat i stwierdzam, że błyszczące matryce mają swoje zalety
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

11 kwietnia 2018, 14:15 - śr

Ziarnistość jest funkcją porowatości zewnętrznego polaryzatora. Efektu kaszki nie ma w ogóle na błyszczących a największa jest na mocno matowych. Trzeba samemu sprawdzić co się komu podoba.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

11 kwietnia 2018, 17:24 - śr

karton pisze:
11 kwietnia 2018, 01:13 - śr
Czytałem także dalej o amva, ponieważ mam dobre wrażenia z użytkowania xb2483hsu. jednak wygląda na to, że w tych monitorach dallej panuje mega smużenie, shimmering szarych detali i jakaś lipna gamma.
Matryce wszystkich typów fizycznie zwykle mają "lipną gammę", jednak dobrze zaprogramowana elektronika monitora powinna to skorygować (na poziomie firmware monitora, za co odpowiada producent). Także jeśli widzisz na jakimś monitorze "lipną gammę" (podbarwiony rzeźnik LCD), a monitor jest poprawnie wyregulowany w menu OSD przez Ciebie, to znaczy że producent monitora dał ciała. Są monitory np. LG które rewelacyjnie przechodzą rzeźnika (akurat trafiłem na IPS) a są takie, które już takie rewelacyjne nie są ( też LG i też na IPS). Po prostu jeden model producent dobrze oprogramował, a inny nie.
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

11 kwietnia 2018, 18:13 - śr

Właśnie dlatego tak bardzo zastanawiają mnie monitory leszych marek, ponieważ liczę na dobrze skalibrowaną gammę i temperaturę. A nawet jak nie, to że będzie opcja ustawić to w osd bez straty jakości obrazu np w gradientach.
Większość monitorów NIE MA ustawień gamma. Żadne monitory iiyama tego nie mają. AOC ma 3 ustawienia "gamma1,2,3", które są porozrzucane jak chcą. Asus i Acer zawsze mają opcje gammy ale różnie reagują. LG ma się lepiej od konkurentów ale też nie zawsze "trafia".

Więc kupując chociażby takiego eizo ev2451, któy jest od nich 2x/3x droższy, liczę na to, że będzie w standardzie i nie będę musiał grzebać w sterownikach nvidia bo nie cierpię tego robić.

@Tom1 - wiem przecież, że glossy to glossy a matowy to matowy. Pytam po prostu czy widział ktoś jak bardzo matowe są te modele. Czy mocno się mienią na białym czy nie. graficzne pl w gdyni troche za daleko. Nie będę jechał 60km aby obejrzeć monitor

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu