Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

05 kwietnia 2018, 23:29 - czw

Witam serdecznie.
Na początek - wiem, że takich tematów jest dużo i podejrzewam, że nikt już nie chce na takie posty odpisywać, aczkolwiek czytam na temat monitorów już prawie rok i ciągle nie mogę się zdecydować. Więc z góy przepraszam za kłopot !
Znam terminy va/amva/ips/tn itp. Wiem czego spodziewać się po jakim rodzaju matrycy i że nie ma cudów poniżej 10tys. Jednak wydaje mi się, ze dosyć często zmieniam monitory i nie mogę zneleźć odpowiedniego dla siebie a nie jestem profesjonalistą i nie pracuję z grafiką i zdjęciami.

Spróbuje przedstawić moje wrażenia/wady/zalety wszystkich monitorów który kupiłem przez ostatnie tysiąc lat:
2001 - Eizo crt... pamiętam tylko tyle, że był to świetny monitor crt z odświeżaniem 120hz przy 120hz. Gdybym wiedział po nadejściu ery LCD, że to był tak dobry monitor, nie sprzedawałbym go :P To były czasy... Max Payne nigdy nie był już taki sam na żadnym monitorze hehe.

2006 - Samsung 226bw - Bardzo popularny wtedy model. Zapłaciłem za niego bodajże 1700zł. Pamiętam, że podobało mi się w nim wszystko oprócz tragicznych oczywiście kątów widzenia, cloudingu itp. Potem odkryłem jaki był "żółty".

2011 - Dell u2412HM - pierwszy monitor IPS. Super kolory. Okazało się, że ten stary samsung był całkowicie żółty! Kąty widzenia spowodowały bardzo mieszane uczucie. Z jednej strony, gamma na poziomie 2.2 na dole i górze ekranu, aczkolwiek srebrzenie na brzegach i beznadziejne kąty widzenia w szarościach (seriale, filmy, gry). Po prostu nie dało się oglądać seriali. Były przysłonięte bleedingiem i srebrzeniem. I to z lampką i jasnością 30%. Ale to był jakiś eips to kto wie.

2014 - Iiyama XB2483HSU-B2 - AMVA. Super sprawa. Bardzo dobre kąty widzenia (myślę, że lepsze niż przereklamowane ips), nie przeszkadzało mi "gamma shift". Czerń i równomierność podświetlenia nieporównywalna do wcześniejszych monitorów. Bajka. Niestety smużenie trochę mnie przerosło. Do tego doszło migotanie niektórych szarości w ruchu itp. Nie było tragedii aczkolwiek gamma na poziomie 1.8 bez możliwości ustawienia do 2.2 oraz problemy z bad pixelami, które pojawiły się po roku spowodowały, że monitor zareklamowałem u producenta a nowy egzemplarz, który otrzymałem i sprzedałem. Nie miał bad pixeli ale dalej kiepską gammę, kurz pod matrycą i ten sam "kiepski" overdrive(cenę mocno zaniżyłem).

2015/16/18:
-Dell U2417H - Prawie brak srebrzenia, co mnie zaskoczyło. Trochę słaby kontrast (nawet jak na 1000:1), okropny żółty backlight bleeding w jednym rogu. Dotykanie ramki w jakikolwiek sposób i obsługa guzików menu powodowała falowanie tego bleedingu... Do tego jakość wykonania okropna. To nie ta jakość obudowy co w u2312hm. Ramka krzywo spasowana i wystawały z niej jakieś taśmy klejące. Niestety musiałem zwrócić. Pewnie miałem pecha chociaż mało opinii o tym modelu. Mimo fabrycznej kalibracji, białe tło było różowe. Najgorszy monitor jaki miałem.
-AOC AG251FG - postanowiłem, że po ips i amva, czas na szybkie odświeżanie i sprawdzenie jak trzyma się stare "dobre" TN. Do tego gsync i aż 2tys zł. Zero opinii w internecie w tamtym czasie. Oczywiście 240hz szokująco płynne(gsync ekstra). Już sam pulpit obsługiwało się super. Czerń całkiem niezła, kolory niestety kiepskie, gamma max 1.8.... ale trzymałem go kilka miesięcy przed sprzedażą. Po drodze pojawił się też potężny bleeding na brzegach i clouding.

Obecnie używam starego monitora tn jakiegoś hp z piwnicy z błyszczącą matrycą. 1680x1050 22 cale. Żółty okropnie ale super czerń (najlepsza jaką widziałem) i bardzo spodobał mi się błyszczący ekran.

Tak więc czego oczekuje:
-regulowana podstawa albo vesa abym mógł kupić osobną podstawę.
-amva/tn/ips trudno powiedzieć. Szczerze mówiąc z tych monitorów co miałem, najlepsza była iiyama na amva+. Gdyby tylko gamma była 2.2 to nawet to smużenie bym wytrzymał. Jakośc obrazu stawiam na pierwszym miejscu no ale dobrze byłoby coś widzieć w ruchu bez ogromnego opóźnienia (akurat opóźnienia na iiyamie nie czułem)
-1080p 24" albo 1440p 27". Jedno albo drugie. Nie ma większej różnicy. Raczej 1080p ponieważ podłączam również ps4 stare a i karta gtx 980(nie ti) a lubie wysokie detale w grach.
-60hz jest ok. Może być więcej jeżeli nie pogarsza to jakości obrazu statycznego, wiadomo.
-Generalnie monitor do gier single player (nie gram w cs, overwatch itp), filmu, seriali, internetu. Lubie podziwiać grafikę w grach i czuć, że oglądam grę tak jak developer ją zaprojektował ;)
Lubię takie gry jak Alan Wake (ciemno, noc), Bloodborne (znowu ciemno, noc), Dark Souls123, Doom2016 (szybka akcja, fajne kolory, podatne na smużenie)

Jakaś propozycja? Myślałem czy aby nie wziąć znowu iiyamy xb2483hsu. Wyszła wersja B3, może coś poprawili z gammą albo overdrive? Naprawdę sam już nie wiem czego chcę :P Wiem, że to typowy post ale na innych polskich forach od razu by mój temat usunęli i zwyzywali za zaśmiecanie. Post utworzyłem tutaj ponieważ lubię kulturę i wiedzę tego forum.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 02:00 - pt

Hmm.. Nie zaśmiecasz aż tak bardzo :roll: Masz "problem" i szukasz odpowiedzi/rozwiązania. Napisałeś, że stawiasz jakość obrazu na pierwszym miejscu. Jednak chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę, że ostatnio używane przez Ciebie monitory trochę temu przeczą. Opierasz "porównanie" bezpośrednio na swoich wrażeniach z użytkowania tych konkretnych modeli. Być może nie miałeś po drodze styczności z innymi modelami z wyższej półki pokroju NEC P/PA lub EIZO SX/CX/CG. W każdym razie jest jakaś szansa to nadrobić.

Odnosząc się, tak w skrócie, do Twoich oczekiwań to obecnie pasuje tutaj wspomnieć o:
- używane (alternatywnie) EIZO CX241/271
- EIZO CG2420
- NEC PA271Q (jeszcze go nie ma w sprzedaży, ale będzie HIT :D 8-) )

Dwa ostatnie wyposażone są w bardzo dobre matryce z OCF, dając wysoki kontrast i bardzo dobre wrażenie głębokiej czerni. Przy okazji mają profesjonalne sterowanie i duże możliwości regulacyjne finalnego obrazu. Jeśli jest taka opcja to sugeruję wybrać się na targi do Łodzi za tydzień, gdzie owe monitory będę dostępne do wglądu.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 08:42 - pt

karton pisze:
05 kwietnia 2018, 23:29 - czw
Raczej 1080p ponieważ podłączam również ps4 stare a i karta gtx 980(nie ti) a lubie wysokie detale w grach.
Wysokie detale w grach przy niskiej jakości renderingu (1920x1080 bez prawdziwego AA) są bez sensu, bo zniekształcenia aliasingu po prostu zabijają te detale (doświadczyłem tego dobitnie przy F1 2015 - mało co toru widać, pomimo wysokich detali, choć w innych grach pomimo wysokich detali też była wieś z powodu zniekształceń obrazu aliasingiem).

Wraz z podnoszeniem detali trzeba podnosić dokładność renderingu, by to miało sens.
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 17:11 - pt

Propozycje ok aczkolwiek chciałbym coś nowego. EIZO CG2420 ok ale ta cena nie :P No i nie wiem czy jestem gotowy na kolejny zawód ips. Naprawdę chcę lubić tą technologię ale nie miałem jeszcze okazji oglądać drogiego ips z prawdziwego zdarzenia innego niż dell...
Co do jakości renderingu. Przy 1080p na 24" jest odpowiednie ppi i używam jakiegoś anti aliasingu albo dsr z wyższej rozdzielczości.

A co myślicie o takich cudach na kiju jak AOC Q3279VWF ?
2560x1440, va, 32", błyszcząca matryca... 800zł? Czy AOC rozbiera jakieś chińskie telewizory i wkłada w obudowy od monitorów? To jest zbyt dobre aby było prawdziwe. Recenzje mówią o delta mniejszym niż 1.5, 97% srgb, 6500k w trybie srgb i gamma 2.1 (ciut za mało ale ujdzie). Do tego 4000:1 kontrast? va samo w sobie super wygląda (czernie) a błyszcząca matowa jeszcze polepsza odbiór czerni i kolorów.
Wiem, ż va smuży. Miałem xb2483hsu b2 i gdyby ten aoc tak smużył to było by nieźle. No na pewno za takie pieniądze.

Ogólnie bardziej skłaniałem się w kierunku jakiegoś va/mva/amva. dobre kąty widzenia, czerń, brak srebrzenia itp. Tylko ciężko o mniejsze niż 32", ciężko o gammę 2.2... a jak już 32" to musi być 2k. Są jeszcze patenty od LG jak bardzo atrakcyjny LG 32GK850G za 3.5tys....jakby było gdzie to zobaczyć to może nawet by się pozbierało więcej pieniędzy bo bardzo mnie kusi ten monitor i ma wszystko.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 20:15 - pt

karton pisze:
06 kwietnia 2018, 17:11 - pt
2560x1440, va, 32", błyszcząca matryca... 800zł?
Zwaryjowałeś? Łoszalałeś? ... no chyba, że musisz mieć zawsze lustro przed sobą, bo jakiś włosek poleci nie w tą stronę co trzeba i te klimaty x-P
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 22:14 - pt

Glossy jest super. Wszystko na takim lepiej wygląda a odbić nie widze przy włączonym. Mam starego błyszczącego TN i nie mam okna za monitore,
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 22:20 - pt

no cóż.. próbowałem naprowadzić, ale kolega dalej swoje.. jeszcze w drugą (gorszą) stronę.. Jedź do tej Łodzi to Ci się trochę rozjaśni ;) Może nawet będę osobiście z NEC to zapraszam tak czy owak na ich stoisko!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 23:12 - pt

Dziękuję za zaproszenie. Trochę daleko mi do łodzi ;P

A tak a propo - co wyróżnia tego NECA? widzę, że ahips, 1440p za 1200 euro z przeznaczeniem dla grafików
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

06 kwietnia 2018, 23:51 - pt

Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

08 kwietnia 2018, 18:40 - ndz

Proponuję wypożyczyć interesujące modele monitorów, ustawić w swoim wnętrzu, swoim świetle i będzie najlepsza decyzja z możliwych. W razie zainteresowania taką usługą (jest bezpłatna) zachęcam do kontaktu.

PS. Nie ma czegoś takiego jak "1440p".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 17:50 - pn

Zainteresował mnie też między innymi Eizo EV2450 i ciekawe jak ma się do della U2417h.
1440p czyli 2560x1440

Szczerze mówiąc liczyłem na coś do 1500zł 24" 1080p.. albo 27" 1080p. 2560x1440 jest spoko ale podłączam też monitor do konsoli i upscaling z 1080p raczej źle by wylgądał,
Nzawe modele takie jak FS2434 są dosyć interesujące mimo, iż są na rynku już 4 lata. To eizo "do gier" więc pewnie macie kiepskie zdanie :D

Nawet nie musi to być dla mnie IPS. dobry tn to czarna czerń i brak ips glow więc ma to plusy. Aczkolwiek kąty widzenia i często zła kalibracja(brak) to spory problem
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 18:13 - pn

1440p to nie jest "czyli 2560x1440". Oznaczenie cośtam-p, mówi o ilości linii obrazu. To jest cecha telewizyjna, kompletnie bez związku z monitorami. Na dodatek o ile standard 1080p faktycznie istnieje, choć też nie dotyczy monitorów, to 1440p w ogóle czegoś takiego nie ma. To jest bzdura wynikająca z pseudo fachowej nowomowy.

24" 1920x1080 lub 1920x1200 w okolicach 1500 zł to: NEC E241N, E241N-CP, EA234WMi, EA234WMi-CT, EIZO FS2434, EV2450. Rozsądnego monitora 27" 2560x1440 za te pieniądze nie da się kupić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 18:38 - pn

OK rozumiem. Może to trochę głupie ale mam sentyment do Eizo z powodu monitora CRT który miałem jako dzieciak :P Wyglądał bardzo podobnie do FS2434 heh. Aczkolwiek te nec (które polecał kolega u góry też) też są spoko.

Jest jakaś znacząca różnica pomiędzy EV2450 a fs2434? Oba to 24" ips 2x droższe niż zwykłe ipsy od lg, della czy samsunga. Rozumiem, że Eizo to jakość ale rozumiem też, że Eizo może liczyć na to, że "EIZO TO JAKOŚĆ" i klient wyda więcej. Aczkolwiek po "fabrycznie skalibrowanym" u2417h z różową bielą i beznadziejną konstrukcją, dellowi już długo nie zaufam.
O necach jeszcze nie czytałem.

Oczywiście budżet można by rozciągnąć ale jako, że monitor do ogólnych zastosowań, gier i ps4, to raczej nie ma sensu aż tyle wydawać. Przypominam, że lubię szarawe/ciemnawe gry jak bloodborne czy dark souls. Zazwyczaj jednak gram z lampką 600 lumenów w pokoju więc rzadko jest całkiem ciemno.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 20:10 - pn

Seria EV ma lepszą regulację, obudowę i stopkę, ale FS ma za to kilka bajerów "gamingowych". Trudno powiedzieć co komu bardziej się przyda. NEC jest w tym momencie w ofensywie i lepsze modele można mieć za niższe ceny niż EIZO. Warto rozważyć. Minusem wszystkich NEC-ów jest większa zwłoka zarówno input lag jak i czas reakcji. Nie jest to problemem w większości zastosowań, ale w szybkich grach widać różnicę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 21:29 - pn

Rozumiem. Nie sądzę abym korzystał z gamingowych bajerów jak "black stabilizer" i inne funkcje pozwalające "widzieć przeciwnika po ciemku".
Ja chcę tylko dobry obraz. Gram w gry dla pojedyńczego gracza i lubię się "wczuć". Dark souls itp więc wiadomo o co chodzi.

Input lag i czas reakcji pixeli są dla mnie dosyć ważne. To jeden z powodów sprzedania XB2483hsu-b2. Mocno smużył i momentami wydawało mi się, że było wyczuwalne lekkie opóźnienie ale nie było tak źle jak ze smużeniem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 21:55 - pn

Gdyby budżet pozwolił, chyba najszybszym monitorem na rynku, co praktycznie niespotykane, zachowującym wysoką jakość obrazu jest EIZO FS2735. Wrażenia wizualne powalają na kolana, ale kosztuje worek dukatów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 22:33 - pn

o tak. Patrzyłem już na niego a potem zobaczyłem cenę. To dokładnie ten sam panel, który jest w każdym monitorze 1440p 27" 144hz. Wszystkie cierpią na backlight bleeding gorszy niż w innych ips, więc nie wiem dlaczego eizo aż tak przebija cenę. Nie sądze aby było to specjalne zamówienie od AUO i nie sądzę też żeby kalibrowali każdą sztukę i poprawiali bleeding.

Do tego brak gsync? Tutaj już Eizo przegina
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

09 kwietnia 2018, 23:57 - pn

Tak wracając do tematu bardziej przyziemnie i krótko:
Monitor do internetu, filmów, mediów, gier(bloodborne, dark souls) na pc i gier na ps4 slim. 1080p do około 2tys najlepiej mniej.
Padły już propozycję ev2450 i fs2434. Różnica jaką znalazłem to, że fs ma pilot a ev guziki dotykowe. Ten pilot wygląda na fajne rozwiązanie.
oczywiście monitory różnią się też wyglądem i ustawieniami.

Znalazłem porównanie specyfikacji: https://www.displayspecifications.com/e ... n/dcdb610b
Wygląda na to, że mają identyczny panel od LG, więc różnica najwyżej może być w kalibracji i może w ziarnistości powłoki ? (nie wiem czy to robi eizo czy dostawca panelu).
Trochę boję się bezramkowości ev2450. W dell u2417h właśnie z dolnego rogu dochodził bijący na poowę ekranu backlight bleeding (nie glow).

Oczywiście nie skreślam innych monitorów ani marek ale opini o tych 2 modelach Eizo jest mało. Raczej czytam fora anglojęzyczne i wygląda na to, że w usa Eizo "nie znajo".
edit: WIęcej na temat matrycy znalazłem tutaj http://www.panelook.com/LM238WF2-SSC1_L ... 25986.html
W "mass production" od 2014. Może to źle, może dobrze, nie wiem. Te nowe ipsy nie wydają się nic lepsze.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 11:07 - wt

Pilot do monitora sprawdza się tylko wówczas, kiedy urządzenie robi za dwufunkcyjne, np monitor + tv. W innym wypadku bardziej upierdliwe niż pożyteczne.

Słusznie obawia się Pan bezramkowców, ponieważ są niemal zawsze mniej równe niż "ramkowce". Do 2 tys ja bym brał EIZO EV2455. Są lepsze w tych pieniądzach, ale nie tak wszechstronne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
karton
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 22:50 - czw

Re: Do zastosowań ogólnych na podstawie moich opinii na temat wcześniejszych monitorów(długi post)

10 kwietnia 2018, 16:47 - wt

16:9 to dla mnie konieczność. Nie mam nic przecie 1200 ale podłączem też monitor do konsol

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu