Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 01:55 - pn

max pisze:
28 października 2018, 22:37 - ndz
Jak widzę, wykresów też nie umiecie czytać (wybaczcie tą bezpośredniość). Wystarczy odrobinę prześledzić wykres na prad lub tabelkę na tftcentral by stwierdzić, że DELL (podobnie jak ogromna większość współczesnych monitorów LED) nie gubi kontrastu na minimalnych jasnościach.

Ps. Wiele profesjonalnych monitorów EIZO ma minimalną jasność 50cd/m2. Nie bierze się to z niczego. Po prostu praca w ciemnym otoczeniu jest niezdrowa i nieergonomiczna, że o niepoprawnym postrzeganiu barw nie wspomnę.
Kurcze, nie patrzyłem na wykresy, moim zdaniem każdy monitor w którym czerń nie jest czarna, musi gubić kontrast na małych jasnościach z oczywistych powodów. Chyba, że ja nie rozumiem co to jest kontrast. Na pewno wiele profesjonalnych Eizo ma minimalną jasność 50cd/m2, bo praca w ciemnym otoczeniu jest niezdrowa :-) To na pewno nie są żadne ograniczenia technologiczne lub inne problemy, ustawili na 50cd/m2 bo mniej jest niezdrowo. A skąd ten pomysł, że praca w słabym oświetleniu jest niezdrowa. Od teraz muszę pamiętać o przykładaniu lampy do oczu, gdy idę, spać. Przecież w ciemności wzrok nie może wypocząć ;-)
No to taki pierwszy artykuł z brzegu, chociaż słyszałem to od pewnego okulisty naście lat temu.
https://www.zeiss.pl/vision-care/pl_pl/ ... -oczu.html

Jeśli ustawiam monitor na 40cd/m2 i mogę siedzieć przy nim wiele godzin nie odczuwając zmęczenia wzroku, podkręcam go do 80cd/m2 i więcej (korygując oświetlenie za nim), a wzrok męczy mi się po kilku godzinach lub nawet minutach, to która wersja jest dla mnie ergonomiczna ? Ta przy której mniej męczy mi się wzrok, czy jaśniej bo tak?

Oczywiście postrzeganie barw jest inne przy słabym oświetleniu (nie bez powodu widzimy na czarno biało w półmroku) i to jest główny powód, dla którego jaskrawość monitora powinna być ustawiona przy obróbce zdjęć odpowiednio wysoko, a nie żadna tam ergonomia.

Co mnie wykresy obchodzą, delle które widziałem produkowały fatalny obraz i tymi wykresami powinien interesować się producent, a nie ja. Ja wybrałem monitor, który wyświetla akceptowalny, naturalny obraz. Co mnie obchodzi jak zostało to zrealizowane :-)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 09:03 - pn

gcze pisze:
29 października 2018, 01:55 - pn
Co mnie obchodzi jak zostało to zrealizowane :-)
Jeśli poczytasz trochę forum i testy to się może dowiesz. Ale skoro nawet nie chcesz, to się pewnie nie dowiesz. ;)

No tak czy inaczej, nie wiedzę sensu dyskusji na argumenty techniczne z osobą, której nie obchodzi jak coś działa.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 10:10 - pn

Z tego co mi wiadomo, gcze miał DELL-a lub DELL-e, ma NEC-a EA. Jak Pan myśli dlaczego przesiadka była z DELL-a na NEC a nie odwrotnie?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 10:29 - pn

Pewnie chciał coś lepszego i jednocześnie droższego. Nic w tym złego. Wybrałby NECa PA, jeszcze lepszego i jeszcze droższego, byłby jeszcze bardziej zadowolony i jednocześnie miał jeszcze bardziej pusty portfel.
Nie zmienia to jednak w najmniejszym stopniu faktu, że EA275WMi-CT nie spełnia wymogów forumowicza, zawartych w tytułowym wpisie, więc po co go na siłę wmuszać każdemu kto się zapyta o jakikolwiek inny monitor, mieszając jednocześnie z błotem wszystko naokoło?
(To pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest oczywista).
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 10:50 - pn

gcze pisze:
29 października 2018, 01:55 - pn
Jeśli ustawiam monitor na 40cd/m2 i mogę siedzieć przy nim wiele godzin nie odczuwając zmęczenia wzroku, podkręcam go do 80cd/m2 i więcej (korygując oświetlenie za nim), a wzrok męczy mi się po kilku godzinach lub nawet minutach, to która wersja jest dla mnie ergonomiczna ? Ta przy której mniej męczy mi się wzrok, czy jaśniej bo tak?
Nie wiem, może to zależy od tego, kto ile wychodzi za dnia i na ile nadużywa okularów przeciwsłonecznych. Ja na dworze przebywam dużo, średnio ze dwie godziny dziennie (skądinąd wciąż śmiesznie mało), a z okularów staram się korzystać w ostateczności. Brat z kolei jest tak przyzwyczajony do słońca – zresztą naturalna dla człowieka sytuacja – że nie używa ich nigdy. Niewykluczone więc, że wrażliwość na jasne i zimne światło monitora jest raczej objawem ogólnego niedoboru światła. To jednak tylko moja spekulacja na gorąco.

Z innych niedawnych badań wynika brak silnej korelacji między czasem spędzanym w młodości nad książkami a krótkowzrocznością, ale jest jeden warunek: co najmniej trzy godziny dziennie na zewnątrz. Chodzi właśnie o światło.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 11:06 - pn

Człowiek do funkcjonowania, a również narząd wzroku do prawidłowego postrzegania (ostrości i barw) potrzebuje oświetlenia dziennego lub zbliżonego do dziennego. Tekst, zdjęcia i rysunki najlepiej oglądać na papierze w świetle dziennym pochmurnym, silnie rozproszonym (nie bezpośrednim słonecznym, bo zbyt mocno odbija się od białego papieru).

Monitor powinien pracować w zbliżonych warunkach i być wyregulowany w sposób dający zbliżone postrzeganie co biała kartka oglądana w pochmurny dzień na dworze.

Obecnie praktycznie wszystkie monitory LED zapewniają taki sposób regulacji, w tym przede wszystkim regulacji jasności bieli (bez spadku kontrastu). Niestety nie mają wpływu na prawidłową aranżację stanowiska, jego oświetlenie, a przede wszystkim na wiedzę UżSzkodników jak tego sprzętu używać.

Wracając do tytułowego monitora. 40cd/m2 to zdecydowanie wystarczający zakres regulacji jasności bieli, oczywiście pod warunkiem, że UżySzkodnik nie chce sobie z premedytacją zrobić krzywdy pracując po ciemnicy.

Oczywiście NEC EA275WMi-CT (wmuszany tu każdemu kto się nawinie) jest lepszy, ja z tym nie dyskutuję. Podobnie NEC PA271Q jest lepszy od EA. Tylko co z tego, skoro oba nie spełniają wymagań?
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 15:13 - pn

voteck pisze:
29 października 2018, 10:50 - pn
gcze pisze:
29 października 2018, 01:55 - pn
Jeśli ustawiam monitor na 40cd/m2 i mogę siedzieć przy nim wiele godzin nie odczuwając zmęczenia wzroku, podkręcam go do 80cd/m2 i więcej (korygując oświetlenie za nim), a wzrok męczy mi się po kilku godzinach lub nawet minutach, to która wersja jest dla mnie ergonomiczna ? Ta przy której mniej męczy mi się wzrok, czy jaśniej bo tak?
Nie wiem, może to zależy od tego, kto ile wychodzi za dnia i na ile nadużywa okularów przeciwsłonecznych. Ja na dworze przebywam dużo, średnio ze dwie godziny dziennie (skądinąd wciąż śmiesznie mało), a z okularów staram się korzystać w ostateczności. Brat z kolei jest tak przyzwyczajony do słońca – zresztą naturalna dla człowieka sytuacja – że nie używa ich nigdy. Niewykluczone więc, że wrażliwość na jasne i zimne światło monitora jest raczej objawem ogólnego niedoboru światła. To jednak tylko moja spekulacja na gorąco.

Z innych niedawnych badań wynika brak silnej korelacji między czasem spędzanym w młodości nad książkami a krótkowzrocznością, ale jest jeden warunek: co najmniej trzy godziny dziennie na zewnątrz. Chodzi właśnie o światło.
A może to zwyczajnie cecha osobnicza, od dziecka zmniejszałem kontrast i przyciemniałem telewizor, bo drażnił mi oczy. Zawsze też czytałem książki przy stosunkowo słabym oświetleniu.
Trochę lat na karku już mam, a nie mam żadnej wady wzroku, śmiem twierdzić, że mój wzrok jest ponadprzeciętny. Światło generowane przez telewizory/monitory jest w moim odczuciu baardzo odległe od słonecznego, więc lepiej żeby do oka docierało go możliwie jak najmniej.
Oczywiście zbyt słabe oświetlenie też męczy wzrok, tylko ta granica dla różnych ludzi jest inna najwyraźniej.
Gdyby tak nie było, nikt nie siliłby się na wynalazek papieru elektronicznego, z którego też korzystam.
Technologia oled również wydaje się łagodniejsza dla wzroku, niestety ma też swoje poważne wady.
max pisze:
gcze pisze:
29 października 2018, 01:55 - pn
Co mnie obchodzi jak zostało to zrealizowane :-)
Jeśli poczytasz trochę forum i testy to się może dowiesz. Ale skoro nawet nie chcesz, to się pewnie nie dowiesz. ;)

No tak czy inaczej, nie wiedzę sensu dyskusji na argumenty techniczne z osobą, której nie obchodzi jak coś działa.
Celowo przejaskrawiłem przekaz, oczywiście, że interesuje mnie jak to działa, nie zgadzam się jednak na stanowisko, że to ja mam niby udowadniać dlaczego dany monitor jest denny.
Ja głosuję portfelem, jest denny to go nie kupuję lub się go pozbywam, to producent powinien się tym interesować, ja nie muszę niczego udowadniać.
max pisze: Pewnie chciał coś lepszego i jednocześnie droższego. Nic w tym złego. Wybrałby NECa PA, jeszcze lepszego i jeszcze droższego, byłby jeszcze bardziej zadowolony i jednocześnie miał jeszcze bardziej pusty portfel.
I dlatego po kilku miesiącach posiadania nowego monitora pozbyłem się go? Nie, pomimo wielu prób regulacji nie udało mi się uzyskać na dell-u zadowalającego obrazu, początkowo chciałem zostawić go sobie jako drugi monitor do pracy na 2 monitorach. Po zestawieniu go z EIZO EV, który co śmieszne nie był jakoś dramatycznie droższy od niego, natychmiast pozbyłem się della.
Uważam że ten monitor DELL-a to utopione pieniądze i zwyczajnie odradzam zakup tych wynalazków.
Widuję bardzo dużo różnych monitorów z racji wykonywanej pracy i prawie wszystkie to wyroby monitoropodobne.
W porównaniu z marketowym badziewiem przyznaję, że DELL-e mają porządnie wykonaną obudowę i wyglądają estetycznie, to tyle z ich zalet.
max pisze: Człowiek do funkcjonowania, a również narząd wzroku do prawidłowego postrzegania (ostrości i barw) potrzebuje oświetlenia dziennego lub zbliżonego do dziennego. Tekst, zdjęcia i rysunki najlepiej oglądać na papierze w świetle dziennym pochmurnym, silnie rozproszonym (nie bezpośrednim słonecznym, bo zbyt mocno odbija się od białego papieru).

Monitor powinien pracować w zbliżonych warunkach i być wyregulowany w sposób dający zbliżone postrzeganie co biała kartka oglądana w pochmurny dzień na dworze.
Przeprowadziłem taki mały ekperyment, zmierzyłem sobie amatorsko poziom światła emitowanego przez mój monitor i porównałem to do światła odbitego od kartki, w taki właśnie pochmurny dzień jak dzisiaj i pomiary były niemalże identyczne.
Może to nie ja pracuję po ciemnicy, tylko inni lubią sobie spawać oczy ;-)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 15:34 - pn

EIZO EV2780, odpowiednik rozmiarowy i rozdzielczościowy tego DELLa (27" 2560x1440), nie jest bynajmniej jego odpowiednikiem cenowym (1950zł vs 4200zł). Kosztuje ponad 2x więcej, winien być więc 2x lepszy. Nic w tym dziwnego. A czy rzeczywiście jest, to już inna sprawa.

Co i jak kto lubi używać to już jego sprawa. Ważne aby mógł tak jak chce, no i może. 40cd/m2 pozwala na pełen zakres regulacji, nie widzę tutaj za bardzo pola do interpretacji. To po prostu wystarcza i tyle.

Zaś jeśli Ty koniecznie potrzebujesz jeszcze mniej to jak najbardziej możesz kupić sobie inny monitor, z jeszcze szerszym zakresem regulacji. Chodzi mi jednak o to, że jasności mniejsze niż 40cd/m2 wykraczają już poza typowy i jednocześnie poza prawidłowy zakres regulacji, zwłaszcza w prawidłowych warunkach oświetleniowych.
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 16:01 - pn

A dlaczego argumentem przeciw DELL nie jest brak sprzętowej kalibracji i tragiczna równomierność podświetlenia? Przecież te dwie rzeczy dyskwalifikują sprzęt do jakiegokolwiek użytku związanego z grafiką na potrzeby WWW. Miałem i widziałem. :)
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 16:41 - pn

gcze pisze:
29 października 2018, 15:13 - pn
Przeprowadziłem taki mały ekperyment, zmierzyłem sobie amatorsko poziom światła emitowanego przez mój monitor i porównałem to do światła odbitego od kartki, w taki właśnie pochmurny dzień jak dzisiaj i pomiary były niemalże identyczne.
Może to nie ja pracuję po ciemnicy, tylko inni lubią sobie spawać oczy ;-)
Nie wiem, jak w Twoim mieście, ale w moim dzisiaj mamy jeden najpochmurniejszych dni w historii ludzkości. Porównaj wyniki w zwykły pochmurny dzień, a nie mglisto-deszczowy. Oczywiście, mówimy o pomiarze na zewnątrz, a nie przy oknie ani w cieniu tuż za oknem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 17:26 - pn

max pisze:
29 października 2018, 15:34 - pn
To po prostu wystarcza i tyle.

Nie do końca. DELL-e praktycznie nie mają regulacji. Tzn w menu jest, ale rozwiązana w ten sposób, że nic nie można wyregulować. Regulator jaskrawości działa, ale wraz ze zmianami matryca zmienia odcień, połyskuje mikroplamkami w różnych kolorach. Wizualnie patrząc na biel tych monitorów trudno określić, czy leci w czerwony czy w zielony. Jest wrażenie, że jednocześnie defekty rozjeżdżają się w przeciwne kierunki. I wyregulować tego się nie da, bo trącenie regulatorów o +/- 1 powoduje znaczny skok w którąś stronę. Nie można osiągnąć neutralności.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 17:32 - pn

Rozumiem tyle tylko, że aby ta wypowiedź miała jakąś wartość potrzeba by pomierzyć wartość tych rozjazdów w jednostkach bezwzględnych, a nastęonie porównać to do innego monitora o tej samej rozdzielczości i przekątnej oraz zbliżonej cenie. Wystarczy zakres 50-80-120cd/m2. W tej chwili brzmi to jak (proszę wybaczyć) zachwalanie Sprzedawcy, bez pokrycia w twardych danych.

No i proszę nie wrzucać wszystkich DELLi do jednego wora. Mają one przeróżne matryce, różne częstotliwości PWM, co różnie wpływa na sterowanie. Wiem, że z Pana punktu widzenia tak jest wygodnie, bo trzeba zniechęcić do wszystkich monitorów (poza NEC i EIZO), ale wygląda to bardzo niewiarygodnie.

PS. Sam używam wieczorami i w pochmurne dni 60cd/m2, w słoneczne 80cd/m2. Oczywiście wieczorami stanowisko oświetlone.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 18:13 - pn

max pisze:
29 października 2018, 17:32 - pn
Rozumiem tyle tylko, że aby ta wypowiedź miała jakąś wartość potrzeba by pomierzyć wartość tych rozjazdów

Podpowie Pan jak? Typowe mierniki będą uśredniały pomiar i dopasowały do własnego modelu CMF. Czyli CCT monitora profesjonalnego za 10 tys i DELL-a za 2 tys może bez najmniejszego problemu wyjść taki sam, pomimo, że różnica będzie widoczna gołym okiem dla laika bez żadnego przygotowania. Współczesne metody pomiarowe są bardzo niedoskonałe i przy ustawianiu sprzętów tylko się je "nakierowuje" na pożądane wartości. Przy okazji, to jest wyjaśnienie, dlaczego często nawet w laptopach osiąga się "piękne" wyniki pomiaru punkt bieli, a na oko widać, że jest kwas. Masy rzeczy z dziedziny kolorymetrii pomierzyć się nie da. Nie ma metod pomiarowych.

max pisze:
29 października 2018, 17:32 - pn
No i proszę nie wrzucać wszystkich DELLi do jednego wora.

Ma Pan rację. Piszę o najwyższych modelach, głównie serii U. Paradoksalnie, najtańsze modele są wizualnie znacznie przyjemniejsze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
lisciu
Posty: 19
Rejestracja: 27 marca 2015, 00:50 - pt

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 19:11 - pn

Miałem tu nie zaglądać, ale ostatni raz się wypowiem. Miałeś mój drogi oba te monitory o których ja wspomniałem na biurku? Bo wydaje mi się, że nie bardzo. A twoja jedyna wiedza, którą tutaj usiłujesz wszystkim podawać to wykresy. Jasne mają jakąś wartość, ale tylko jakąś. I ta uwaga odnośnie 2 biegu, ja nie mówiłem o tym jak się tym samochodem jedzie, tylko jakie są odczucia. A to czy w insignie wrzuce 2 bieg, czy zostane na 5 dalej będzie insignią, albo tylko aż insignią.

W ogóle najprościej w dzisiejszej dobie kupić ten monitor postawić na blacie na 5 dni i zobaczyć, nie pasuje oddać. Nikt nie musi w dzisiejszej dobie nikogo do niczego przekonywać, można się samemu przekonać bardzo szybko.

Miałem oba te monitory i tak bardzo jak nie lubię nadpłacać tak jak postawiłem ten od Dell tak szybko zmieniłem zdanie na temat tego, dlaczego jednak warto zapłacić więcej. Kwestia zmęczenia oczu jest mocno indywidualną sprawą i jak ktoś mi swoje teorie piszę, że on wie lepiej. No cóż to ja się uśmiechnę i odpuszczę. Bo tak jak powiedziałem ja nie jestem tu teoretykiem, a praktykiem oba monitory miałem obok siebie.

Nawiasem tylko wspomnę, a może włoże kij w mrowisko. Ostatnio szukałem laptopa z dobrą matrycą "dla oczu" nie dla koloru. I okazuje się, że większość ma PWM poniżej pewnej wartości podświetlenia, czyli jego redukcja jest kosztem czegoś. Więc nie zawsze patrzenie czy coś kolor zachowuje jest istotne, jeśli błyska w Ciebie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 20:03 - pn

Ależ ja szanuję Waszą opinię (no może poza Toma01, która z założenia nie może być obiektywna). Sam mam NECi i to serii PA, więc znacznie lepsze niż EA, przy czym pracuję również na starej taniej Szajsungowej TNce i starym NECu LCD1990SXi. Do tego różne DELLe i Iiyamy do wglądu. Mam więc na codzień dość spory przekrój sprzętu do porównań.
Wszystko fajnie tyle tylko, że założyciel wątku nie pyta czy warto dopłacić drugie tyle co zamierzał wydać, pyta co można dostać innego w założonej kwocie. To na prawdę jest proste pytanie, a Wasze odpowiedzi są cokolwiek nie na temat.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 20:09 - pn

wiem że to nie ta klasa ale osobiście miałem przez kilka dni https://ithardware.pl/testyirecenzje/te ... -7607.html i powiem jedno ten aoc w tej cenie jest świetny.szczególnie że autor chce i obejrzeć filmy jak i zagrać.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 20:42 - pn

Ja bym monitora z tak marnym PPI nie kupował (~90).
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 21:17 - pn

każdy ma inne priorytety i dla 90% ludzi przypasuje dla 10% nie .w każdym bądz razie monitor 32 cale z freesync, 75hz,redukacja migotania i dobrymi kolorkami za 860pln to świetny sprzęt za taką kase.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

29 października 2018, 22:59 - pn

max pisze:
29 października 2018, 20:03 - pn
Ależ ja szanuję Waszą opinię (no może poza Toma01, która z założenia nie może być obiektywna).

Zdecydowanie proszę nie posuwać się do takich osądów. Nie ma Pan żadnych podstaw aby zarzucać nieobiektywność.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2717D InfinityEdge - prośba o opinie lub alternatywy - monitor pod Grafikę WEB

30 października 2018, 08:55 - wt

Proszę nie brać tego do siebie (o ile to możliwe). Miałbym takie samo zdanie o każdym Sprzedawcy na Pańskim miejscu, dlatego napisałem "z założenia". Jest oczywisty konflikt interesów i nic się nie da na to poradzić.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Pandemiya
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu