Monitor dla programisty

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
swichu91
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 12:58 - śr

Monitor dla programisty

03 czerwca 2020, 13:21 - śr

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany swojego wysłużonego monitora 22'' na coś lepszego. Przeczytałem sporo tematów na forum i oczywiście trafiłem na listę polecanych monitorów. Na jej podstawie wybrałem na dobry początek EIZO EV2456 jednak po kilku dniach użytkowania zdecydowałem, że potrzebuje czegoś innego. Może trafił mi się jakiś trefny egzemplarz, ale wykonanie nie było raczej zadowalające(bujająca się podnóżka, miałem wrażenie, że monitor pęknie jeśli mocniej go chwycę). Nie jestem również fanem monitorów bezramkowych(nie przeszkadza mi szeroka ramka dookoła monitora a nawet jest to na plus). Na bazie tych doświadczeń stwierdzam, że chciałbym zakupić raczej pojedynczy lepszej klasy monitor, możliwe, że nawet 4k. Może jest tutaj ktoś też kto programuje zawodowo i ten temat nie jest mu obcy ? Nigdy nie miałem możliwości pracować na 4k więc jestem ciekaw Waszych doświadczeń.

Czy posiadanie np monitora 24-27'' 4k daje jakieś praktyczne korzyści w edycji/czytaniu tekstu ? W pracy aktualnie używam monitora 32'' 2k bez skalowania i funkcjonalnie jest raczej bezwartościowy. IDE rozciągnięte na całej przestrzeni roboczej jest za duże a jednocześnie dwa edytory obok siebie są zbyt wąskie aby używać ich komfortowo.

Najważniejsze w zakupie dla mnie to komfortowa praca, ochrona wzroku i jakość wykonania. Nie zajmuję się grafiką, nie będę oglądać żadnych filmów na tym monitorze a w gry gram bardzo sporadycznie. Budżet jest w zasadzie bardzo elastyczny. Jestem w stanie dołożyć tyle ile trzeba, ważne aby monitor spełnił moje wymagania.

Pozdrawiam
Mateusz
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Monitor dla programisty

03 czerwca 2020, 13:52 - śr

swichu91 pisze:
03 czerwca 2020, 13:21 - śr
Czy posiadanie np monitora 24-27'' 4k daje jakieś praktyczne korzyści w edycji/czytaniu tekstu ?
Wysokie PPI = ostry i gładki tekst.
swichu91 pisze:
03 czerwca 2020, 13:21 - śr
W pracy aktualnie używam monitora 32'' 2k bez skalowania i funkcjonalnie jest raczej bezwartościowy. IDE rozciągnięte na całej przestrzeni roboczej jest za duże a jednocześnie dwa edytory obok siebie są zbyt wąskie aby używać ich komfortowo.
Może 24"-27" nie będzie już za duże.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty

03 czerwca 2020, 15:46 - śr

swichu91 pisze:
03 czerwca 2020, 13:21 - śr
Czy posiadanie np monitora 24-27'' 4k daje jakieś praktyczne korzyści w edycji/czytaniu tekstu ?

Tak, bajecznie ostry tekst. Niezrównana ergonomia w stosunku do "zwykłych" rozdzielczości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu