Jaki EIZO 24" do 1500zł

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
krzychun
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2016, 21:27 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

28 listopada 2016, 10:54 - pn

NocnyJastrzab pisze:Akurat EV2416W jest znośna, pracowałem przy takim biurze niecały rok (internet, mail) i było OK. Do kodu pewnie też wystarczy.
A jest takie efekt, że jak postawisz taniego IPS obok to widać przepaść? Kąty mnie jakoś przy TN/IPS nie rajcują bo patrzę na wprost (lekka zmiana odcieni mi nie przeszkadza szczególnie, że IPS wieczorem przy zmianie kąta czarne srebrzy) za to lepsze kontrasty i kolory już widzę.
frugo pisze:A tak w ogóle, ja kupiłem w końcu EV2455 i jestem bardzo zadowolony, na prawdę fajnie się patrzy na taki monitor.
A jak się sprawują te głośniczki wbudowane? Dają radę coś odtworzyć jakieś radio internetowe trochę głośniej? Porównywalne do głośników w jakimś dobrym laptopie? A dźwięk rozumiem jest przechwytywany prosto z HDMI bez dodatkowych kabli?
frugo
Posty: 10
Rejestracja: 19 października 2016, 12:21 - śr

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

28 listopada 2016, 11:13 - pn

krzychun pisze:
A jak się sprawują te głośniczki wbudowane? Dają radę coś odtworzyć jakieś radio internetowe trochę głośniej? Porównywalne do głośników w jakimś dobrym laptopie? A dźwięk rozumiem jest przechwytywany prosto z HDMI bez dodatkowych kabli?
Głośniczków w monitorze zasadniczo nie używam bo to jednak badziew jest (Jakie by nie były, nie to że te to taki straszny badziew). Załączyłem je raz dla testów i mogę powiedzieć że wypadają jak średniej klasy głośniki w laptopie. Coś w stylu dobrego Asusa ale już mój firmowy Dell 3550 daje lepszy dźwięk. Ogólnie na upartego można słuchać jakiegoś radia ale jak ktoś lubi porządny dźwięk to nie da rady. Oczywiście wszystko w tym temacie to kwestia gustu więc indywidualnie trzeba sprawdzić.

Oczywiście dźwięk przechodzi bez dodatkowego kabla tylko ja akurat mam po DisplayPort, ogólnie HDMI jest trochę przereklamowane do komputera lepiej użyć DP.
krzychun
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2016, 21:27 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

07 kwietnia 2017, 21:14 - pt

Tak swoją drogą nabyłem okazyjnie EV2436 z przebiegiem 1000h. Pytałem o głośniki.... Są tragiczne, tragiczniejsze niż mono w biznesowym laptopie.... Srebrzenie na czarnym w rogach mnie mocno zdziwiło (myślałem, że to zdjęcia są z bliska robione i kąt jest duży).

Ale piszę w innej sprawie jest z taką ogromną i masywną nogą:
Obrazek

A chyba były też takie:
Obrazek

Ktoś wie o co z tym chodzi?
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

07 kwietnia 2017, 22:19 - pt

Początkowo EV2x36W miały taką nogę, w późniejszym etapie produkcji zastąpiono ją tą z drugiego zdjęcia. Ale dzięki swojej masywności ta pierwsza powinna być bardziej solidna.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

07 kwietnia 2017, 22:44 - pt

Monitor jest w wersji na tej pierwszej, masywnej (FlexStand 3), czyli ma ładnych kilka lat i licznik raptem 1000h? Pan w to wierzy?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
frugo
Posty: 10
Rejestracja: 19 października 2016, 12:21 - śr

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

08 kwietnia 2017, 00:00 - sob

Głośniki są oczywiście bardzo słabe ale czy kupując ten monitor o to właśnie Ci chodzi??? Nie chce tu marudzić ale jak kupujesz monitor za tyle kasy to tak szczerze mówiąc ja nawet nie myślałem żeby użyć jego głośników, oczywiste dla mnie było że mam inne źródło dźwięku które zapewni mi znacznie lepszą jakość niż głośniki z monitora. Na prawdę monitor daje odczucie wizualne bez porównania z innymi, a głośniki to rzecz wtórna, jak kupujesz taki monitor to musi być Cię stać na porządne nagłośnienie.
krzychun
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2016, 21:27 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

08 kwietnia 2017, 09:36 - sob

Tom01 pisze:
07 kwietnia 2017, 22:44 - pt
Monitor jest w wersji na tej pierwszej, masywnej (FlexStand 3), czyli ma ładnych kilka lat i licznik raptem 1000h? Pan w to wierzy?
Nie wiem, od prywatnych rąk, a nie poleasingowy... Świeci ładnie, stan ładny, cena dobra więc co to zmienia?
frugo pisze:
08 kwietnia 2017, 00:00 - sob
Głośniki są oczywiście bardzo słabe ale czy kupując ten monitor o to właśnie Ci chodzi??? Nie chce tu marudzić ale jak kupujesz monitor za tyle kasy to tak szczerze mówiąc ja nawet nie myślałem żeby użyć jego głośników, oczywiste dla mnie było że mam inne źródło dźwięku które zapewni mi znacznie lepszą jakość niż głośniki z monitora. Na prawdę monitor daje odczucie wizualne bez porównania z innymi, a głośniki to rzecz wtórna, jak kupujesz taki monitor to musi być Cię stać na porządne nagłośnienie.
Nie chodzi o to czy stać czy nie, tylko nie chce mieć na biurku dodatkowych stojących rzeczy. Do muzyki mam zestaw Hi-Fi za >2000zł, a te głośniczki nie nadają się do oglądania tutoriala na YT bo nawet mowa jest zniekształcona... Np. dokładane głośniki do dell-a pod monitorem są tak 10 razy lepsze pod tym względem.... Myślałem, że chociaż będą tak dobre jak w zwykłym biznesowym laptopie gdzie jest głośniczek 1cmx1cm.... No i kwestia cena zakładając cenę 2x większa niż dell można wymagać chociaż podobnej jakości elementów dodatkowych? To tak jakbyś kupił zamiast Fiata to Mercedesa i powiedział no szybciej jeździ to audio może być gorsze? No nie tędy droga. Sprzęt 2x droższy nie powinien mieć gorszych dodatków a raczej tragicznych. Już lepiej było ich nie montować i nie pozostawiać złudzeń kupującemu.

A co do nogi to podobnie jak z głośnikami zajmuje mniej miejsca po prostu i chyba sobie ją wymienię.... A w tej nowej ten dzyndzel na kabel to jest demontowalny lub obracalny o 90 stopni? Bo w tej formie to nie wiem po co jest? Żeby na boki wychodziły kable?

Ogólnie kupiłem go bo ma nie męczyć wzroku, ma czujnik oświetlenia (co w domu mi się przyda chociaż chyba jak są okna z boku to trochę za ciemno ustawia a nie ma regulacji - jeszcze będę obserwował), ma wbudowane głośniki itd... Obraz może i dobry chociaż jak ktoś (ja tylko okazjonalnie coś robię z prywatnymi zdjęciami) ma obrabiać zdjęcia to chyba to srebrzenie jest denerwujące? Niby bazowo 2x droższy od dell-a a w szczegółach moim zdaniem kiepsko...
frugo
Posty: 10
Rejestracja: 19 października 2016, 12:21 - śr

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

08 kwietnia 2017, 10:12 - sob

No nie wiem czemu tak się uparłeś na te głośniki, jeśli masz porządny sprzęt audio to zupełnie nie wiem czemu w ogóle chcesz to włączać, to przecież oczywiste że takie głośniki będą beznadziejne. Masz rację że są monitory gdzie takie głośniczki znacznie lepiej grają ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie przy wyborze monitora?? Dla mnie zupełnie bez znaczenia.
A jak porównujemy do aut to może lepiej porównać ten monitor do rajdówki, auto śmiga jak pocisk ale nie ma klimy, radia i wygodnych foteli ;) Ten monitor ma dawać mega dobry obraz a nie dźwięk czy ładnie wyglądać.

Co do Delli to w firmie mamy prawie same Delle i ja wiem że na pewno nie kupie monitora Della. Obraz na nich jest beznadziejny i męczą oczy strasznie, w każdym razie moje oczy nie znoszą Della. W mojej ocenie są zdecydowanie zbyt drogie w stosunku do tego co prezentują. I tak na marginesie nasi konstruktorzy wywalili Delle przy pierwszej okazji i kupili Iiyamy i teraz mówią, że znacznie lepiej ich wzrok znosi 8-10 godzin siedzenia przed monitorem.

PS. Dzyndzel od kabla jest obracany i demontowalny.
krzychun
Posty: 5
Rejestracja: 27 listopada 2016, 21:27 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

08 kwietnia 2017, 10:32 - sob

No głośniczki do oglądania tutoriala na YT, czy czasem jak w coś gram to lepiej mieć dźwięk z przodu niż z wieżyczki z boku. Poza tym streaming BT do Hi-Fi przy dźwiękach live nie do końca się sprawdza (opóźnienie). Filmy mam na TV, muzykę na Hi-Fi. Totalnie podstawowe zastosowania no i się chyba nie sprawdzi. Tylko albo aż tyle, często i tak siedziałem na słuchawkach więc może jakoś będzie.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

13 kwietnia 2017, 14:45 - czw

krzychun pisze:
08 kwietnia 2017, 10:32 - sob
No głośniczki do oglądania tutoriala na YT, czy czasem jak w coś gram to lepiej mieć dźwięk z przodu niż z wieżyczki z boku.
"Referencyjnie" to kolumny wraz z głową słuchacza powinny tworzyć trójkąt równoboczny. Kiepska jakość dźwięku z płaskich wyświetlaczy to fakt. Kup po prostu biurkowe kolumny (dla bardzo wymagających mogą być studyjne monitory bliskiego pola), rozstaw sensownie (na biurku choćby) i nawet głos ludzki w "tutorialach z YT" będzie nieporównywalnie bardziej czytelny, od tego co serwują bzyczki w monitorach.

ps. tak, wiem ... nie chcesz nic stawiać obok monitora - ale bez tego nie będzie sensownego dźwięku
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Jaki EIZO 24" do 1500zł

13 kwietnia 2017, 15:41 - czw

Można by powiedzieć, że:
* głośniczki w monitorze nie mogą zagrać, muszą być głośniczki obok monitora
* głośniczki obok monitora nie mogą zagrać, muszą być dwudrożne monitory bliskiego pola
* dwudrożne monitory bliskiego pola nie mogą zagrać, muszą być trójdrożne kolumny podłogowe
* trójdrożne kolumny podłogowe nie mogą zagrać, bo ... pokój za mały i będzie dudnić.
;)

Każde urządzenie powinno wydawać z siebie dźwięki najlepiej jak to możliwe. Oczywiście duży wpływ ma na to wielkość samych głośniczków, a ta, w płaskich monitorach i TV, jest niewielka. Ale zawsze coś tam powinno dać się wykrzesać z niemal każdych pierdziawek. Jak się nie da to niedobrze.

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu