Eizo EV2760

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2016, 22:32 - pn

Re: Eizo EV2760

11 czerwca 2020, 21:05 - czw

loky pisze:
09 czerwca 2020, 23:58 - wt
Z kolorami jest problem. Od razu zauważyłem, że kolory są znacznie 'słabsze' niż w moim 2750, ale ten 2750 ma najładniejsze kolory z wszystkich monitorów 27' które miałem - czasem wręcz miażdżąco (2780).
Czy to oznacza że EV 2780, którego miałeś pod względem kolorów wypadł tak fatalnie? Rozumiem, że z monitorów, które miałeś EV 2750, 2780, Dell U2719D i NEC EA275WMi najlepiej wypadł EV 2750?
loky pisze:
09 czerwca 2020, 23:58 - wt
Sprawę oczywiście rozwiązałaby kalibracja, ale zastawiłem w lombardzie żonę i syna żeby kupić ten monitor, wiec muszę ich najpierw wykupić a nie kupować kalibrator - to potrwa.
Jestem laikiem w temacie, ale tego monitora chyba nie da się skalibrować sprzętowo? O jakiej kalibracji piszesz?
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

11 czerwca 2020, 23:26 - czw

Bart pisze:
11 czerwca 2020, 21:05 - czw
Czy to oznacza że EV 2780, którego miałeś pod względem kolorów wypadł tak fatalnie? Rozumiem, że z monitorów, które miałeś EV 2750, 2780, Dell U2719D i NEC EA275WMi najlepiej wypadł EV 2750?
Dell był gorszy. Ten 2780 najbardziej zapadł mi w pamięć, bo było mi go najbardziej szkoda. Monitor miał tylko kilkaset godzin na liczniku i kosztował symboliczne pieniądze - było ich chyba z 10 na aukcji i wszystkie zniknęły w mgnieniu oka. Myślę, że nie powinieneś w ogóle brać tego pod uwagę, bo jak sobie teraz ptzypominam jak fatalnie był podświetlony, to chyba musiał być jakiś 'odpad'.

Tak, 2750 spodobał mi się najbardziej. Pierwszy 2750 odesłałem (był podświetlony podobnie do tego 2780) i na wymianę dostałem kolejny 2750 i ten już został. Myślę, ze to jest ruletka, ale kupując w sklepie na pewno masz znacznie większe szanse na dobry egzemplarz.
Bart pisze:
11 czerwca 2020, 21:05 - czw
Jestem laikiem w temacie, ale tego monitora chyba nie da się skalibrować sprzętowo? O jakiej kalibracji piszesz?
Mówię oczywiście o kalibracji programowej. Miałem tak skalibrowanego Della U2515H i różnica między fabrycznymi ustawieniami a tymi po kalibracji była ogromna. Koledzy piszą tu na forum, że taka kalibracja może więcej napsuć niż poprawić, ale to nie jest przecież nieodwracalny proces i jak będzie coś nie tak to po prostu nie używasz tego pliku ICC.

Powalczyłem jednak jeszcze dziś od rana z tym 2760. Postawiłem obok 2 monitory i tak długo przesuwałem suwaki, aż udało mi się ustawić go bardzo ładnie. Jedyne czego nie jestem w stanie uzyskać to czerwień tak głęboka jak ta na moim 2750. Próbowałem w ramach eksperymentu uzyskać samą czerwień nie oglądając się na to jak wyglądają pozostałe kolory, ale nie udało mi się - czerwień zawsze wypada jaśniejsza i trochę bledsza.

Bardzo proszę doświadczonych kolegów o komentarz odnośnie tej czerwieni. Czy to panel, czy ja nie umiem tego ustawić?
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 10:47 - pt

Bart pisze:
11 czerwca 2020, 21:05 - czw
Jestem laikiem w temacie, ale tego monitora chyba nie da się skalibrować sprzętowo? O jakiej kalibracji piszesz?
W OSD monitora można "sprzętowo" ustawić temperaturę barwową na 6500K i gammę najbliższą 2.2 (zwykle są 3 krzywe do wyboru). Natomiast by kolory były poprawnie wyświetlane, to potrzeba do tego wygenerowanego profilu icm monitora i programu typu Firefox/IrfanView lub innego z obsługą CMS.
loky pisze:
11 czerwca 2020, 23:26 - czw
Mówię oczywiście o kalibracji programowej. Miałem tak skalibrowanego Della U2515H i różnica między fabrycznymi ustawieniami a tymi po kalibracji była ogromna. Koledzy piszą tu na forum, że taka kalibracja może więcej napsuć niż poprawić,
Poprawnie zrobiona kalibracja "programowa" może tylko pomóc. ... i to znacznie.
loky pisze:
11 czerwca 2020, 23:26 - czw
Powalczyłem jednak jeszcze dziś od rana z tym 2760. Postawiłem obok 2 monitory i tak długo przesuwałem suwaki, aż udało mi się ustawić go bardzo ładnie. Jedyne czego nie jestem w stanie uzyskać to czerwień tak głęboka jak ta na moim 2750. Próbowałem w ramach eksperymentu uzyskać samą czerwień nie oglądając się na to jak wyglądają pozostałe kolory, ale nie udało mi się - czerwień zawsze wypada jaśniejsza i trochę bledsza.

Bardzo proszę doświadczonych kolegów o komentarz odnośnie tej czerwieni. Czy to panel, czy ja nie umiem tego ustawić?
Mi to wygląda na to, że jeden z tych monitorów (ten z bardziej nasyconym czerwonym) ma po prostu szerszy gamut w kierunku czerwieni. Tak czy inaczej pewnie oba wyświetlają bez profilowania niepoprawnie (jeden może przesyca, a inny wyświetla wyblakłą czerwień, nawet tą mniej nasyconą).

Oczywiście na monitorze z czerwonym maksymalnie nasyconym, ale w granicach sRGB nie uzyskamy takiego nasycenia czerwieni, co na modelu z fizycznie szerszym gamutem w kierunku czerwieni (w drugą stronę już nie ma z tym problemu, czyli wyświetlanie czerwieni sRGB na monitorze DCI-P3). Gamut to cecha fizyczna ekranu i nie da się jego granic przekroczyć ustawieniami.
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 12:29 - pt

Nie chcę wyjść na takiego, co myśli że jak jemu się nie udało to znaczy że się nie da, ale myślę, że tego czerwonego nie da się wyciągnąć z tego monitora. Dziś będę miał NECa, sprawa się wyjaśni.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 12:53 - pt

loky pisze:
12 czerwca 2020, 12:29 - pt
Nie chcę wyjść na takiego, co myśli że jak jemu się nie udało to znaczy że się nie da, ale myślę, że tego czerwonego nie da się wyciągnąć z tego monitora.
Jak ma węższy gamut, to się istotnie nie da.
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 16:47 - pt

NEC MultiSync EA271Q przywitał się ciemnym lewym bokiem i BLB z prawej strony na dole. Funkcja 'uniformity' załatwia w 100% pierwszy problem, ale przy okazji wysysa z monitora 10 lat życia :( 1 wrażenie słabe, po 10 min NEC lepszy od wszystkich Eizo jakie miałem :roll:

Mam weekend żeby z nim powalczyć. Napiszę co wyszło - bo ktoś to czyta nie ?? :?
Bart
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2016, 22:32 - pn

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 19:33 - pt

loky pisze: Mam weekend żeby z nim powalczyć. Napiszę co wyszło - bo ktoś to czyta nie ?? :?
Czyta, czyta, napisz co wyszło bo jestem ciekaw. Sam mam zagwostkę pomiędzy Eizo EV2750, a Nec EA271Q. A jak z jakością wykonania tego EA271Q, bo odstająca dolna ramka to podobno normalne, ale ogólne wrażenie, jakość plastików lepsze/gorsze od Eizo?
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 20:19 - pt

loky pisze:
12 czerwca 2020, 16:47 - pt
ale przy okazji wysysa z monitora 10 lat życia :(
In polish for Christ sake!

;)
Awatar użytkownika
Pandemiya
Lokalizacja: Erłopa
Posty: 245
Rejestracja: 14 grudnia 2019, 15:19 - sob

Re: Eizo EV2760

12 czerwca 2020, 21:43 - pt

Bart pisze:
12 czerwca 2020, 19:33 - pt
loky pisze: Mam weekend żeby z nim powalczyć. Napiszę co wyszło - bo ktoś to czyta nie ?? :?
Czyta, czyta, napisz co wyszło bo jestem ciekaw. Sam mam zagwostkę pomiędzy Eizo EV2750, a Nec EA271Q. A jak z jakością wykonania tego EA271Q, bo odstająca dolna ramka to podobno normalne, ale ogólne wrażenie, jakość plastików lepsze/gorsze od Eizo?
Raczej nie ma sensu mieć obaw co do jakości, jest przyzwoita, mówię to z perspektywy kilkutygodniowego posiadania EA271Q
Kwintesencją tego co ludzkie, piękne i złe
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

13 czerwca 2020, 00:28 - sob

Pandemiya pisze:
12 czerwca 2020, 21:43 - pt
...mówię to z perspektywy kilkutygodniowego posiadania EA271Q
Jak w twoim egzemplarzu z BLB? Jak z ciemniejszymi bokami?
Ze względu na BLB i ciemniejszy bok/róg ten egzemplarz który mam nie nadaje się, żeby go zostawić. Zastanawiam się czy one tak wszystkie, czy jednak warto wymieniać i liczyć na łut szczęścia. Z 4 Eizo jakie miałem żaden nie miał tak złego BLB żebym go odesłał do sklepu, na 2 NEC oba się nie nadawały.
Kyle pisze: In polish for Christ sake!

;)


Znaczy się, że jakbyś dodał mu ze 30 000h pracy. Polished enough? ;)
Awatar użytkownika
Pandemiya
Lokalizacja: Erłopa
Posty: 245
Rejestracja: 14 grudnia 2019, 15:19 - sob

Re: Eizo EV2760

13 czerwca 2020, 04:22 - sob

loky pisze:
13 czerwca 2020, 00:28 - sob
Pandemiya pisze:
12 czerwca 2020, 21:43 - pt
...mówię to z perspektywy kilkutygodniowego posiadania EA271Q
Jak w twoim egzemplarzu z BLB? Jak z ciemniejszymi bokami?
Ze względu na BLB i ciemniejszy bok/róg ten egzemplarz który mam nie nadaje się, żeby go zostawić. Zastanawiam się czy one tak wszystkie, czy jednak warto wymieniać i liczyć na łut szczęścia. Z 4 Eizo jakie miałem żaden nie miał tak złego BLB żebym go odesłał do sklepu, na 2 NEC oba się nie nadawały.
Kyle pisze: In polish for Christ sake!

;)


Znaczy się, że jakbyś dodał mu ze 30 000h pracy. Polished enough? ;)
Wiesz co, no nie zwróciłem uwagi na to by były jakieś wielkie nierówności, właśnie co zauważyłem to to, że pod tym kątem było całkiem ok jak na mnie, a przesiadałem się ze starego Della U2412M który grzeszy do tej pory dosłownie każdą przypadłością tanich IPS'ów : )
Kwintesencją tego co ludzkie, piękne i złe
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

13 czerwca 2020, 13:10 - sob

NEC wygląda w porządku, nie widzę żadnych 'niedorób'. Obejrzę go jeszcze dokładniej przy (SPOILER) pakowaniu. Obudowa była po prawej stronie niedopięta, albo jakiś zatrzask puścił po drodze, wystarczyło lekko docisnąć plecy i wskoczyło. Dolna listwa odstaje, ale nie w takim sensie jak się wydaje. Ta listwa już z 5 lat temu w Dellach od U2x15 była płaska, w Eizo też jest ładna i płaska a w NEC to jest taki 'parapecik'. Jest to zapewne spowodowane tym, ze umieścili tam czujniki. Trudne do uzasadnienia, w telefonach też są różne czujniki i telefony są cieniutkie.

NEC prosto z pudełka wyglądał bardzo słabo bez względu na profil. W 10 minut ustawiłem go lepiej niż 2760 w godzinę czy dwie. 2750 nie ustawiam w ogóle, sRGB, wyłączam oszczędzacze energii i ustawiam jasność.

Na NEC czerwień jest mniej marchewkowa niż na 2760, ale nie dociągnął do 2750 - NEC by mi wystarczył.

Prawie od razu pomyślałem, że chcę takiego NECa ale bez BLB i tej plamy po lewej stronie i że sobie go wymienię. Możliwości ustawień jakie daje ten monitor + możliwość kalibracji sprzętowej to po prostu WOW - przynajmniej w odniesieniu do moich poprzednich monitorów. Niestety im bliżej wieczora, tym więcej trupów wypadało z szafy. Przez cały dzień wydawało mi się, że coś jest nie tak z czernią/kontrastem, wszystko było jakby lekko posiwiałe, ale nie na całej powierzchni monitora. Myślałem, że to zła gamma, że będzie dobrze po kalibracji itp. Wieczorem włączyłem grę, w której lewym dolnym rogu mam taki 'blok' informujący o uszkodzeniach itp. Okazało się, że to miejsce wygląda, jakby ktoś świecił na to latarką (lekko). Podłączyłem 2 monitor, 3 monitor - wszędzie wszystko ok. Na czarnej planszy na NEC wyłazi tyle dużych i mniejszych prześwitów, że nawet nie wiem ile ich jest i to one psują obraz. Myślałem, że jest tylko BLB po prawej na dole i zaciemnienie na górze lewego boku, a tu jest jeszcze spore w tym samym miejscu po 2 stronie i kupa małych na górze i na dole.

Nie wiem co dalej robić. Na pewno odeślę tego NECa, ale czy warto brać następny? Jeśli oni tam akceptują tak tragiczne panele, to niby dlaczego następny miałby być lepszy??
Załączniki
wot.jpg
20200613_013014.jpg
Zdjęcie jest zrobione telefonem i jest przyciemnione. To jest tylko poglądowe zdjęcie, w rzeczywistości BLB świeci mniej a czerń jest bardziej siwa.
20200613_013014.jpg (46.87 KiB) Przejrzano 3849 razy
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

14 czerwca 2020, 00:21 - ndz

Bart pisze:
12 czerwca 2020, 19:33 - pt
Czyta, czyta, napisz co wyszło bo jestem ciekaw. Sam mam zagwostkę pomiędzy Eizo EV2750, a Nec EA271Q. A jak z jakością wykonania tego EA271Q, bo odstająca dolna ramka to podobno normalne, ale ogólne wrażenie, jakość plastików lepsze/gorsze od Eizo?
NEC już spakowany - obejrzałem go jeszcze trochę. Odstęp między dolną listwą a ekranem jest rzeczywiście trochę nierówny, ale tam w żadnym wypadku nie ma tragedii. Podobno tak ma być, ale do mnie nie dociera, że w 2020r szanująca się firma nie jest w stanie wyprodukować części, która jest w tej samej odległości od ekranu na całej długości. Plastik czarny, nie taki czarnawy jak bywa w Eizo. Poza tym NEC jak to NEC, ani piękny ani brzydki, jest OK... Niektórym w EV2760 też odłazi dolana listwa, patrz zdjęcia w opiniach na dole https://www.amazon.de/EIZO-EV2760-BK-Ul ... 3RKSL?th=1 W moim jak się uprzeć to można znaleźć lekkie fałdy na listwie, założę się, że po drugiej stronie w tych miejscach są jakieś mocowania.
Eizo moim zdaniem ma lepszą i ładniejszą obudowę, ale to jest kwestia gustu. Mogę powiedzieć, że biały EV2750 nie zżółkł przez 5 lat, jest bielutki i nie do odróżnienia od nowego EV2760. Gdybym miał wybór, 2750 brałbym czarny.

Ciekawostka, 2760 po 20h pracy (dziś w upale) zrobił się właściwie idealnie równy i na białym i na czarnym. Gdyby tak jeszcze ta marchewkowa czerwień...
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2020, 00:27 - ndz przez loky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo EV2760

14 czerwca 2020, 11:40 - ndz

Takie pytanie: Czy te wszystkie monitory sprzedaje i przyjmuje zwroty jeden sklep, czy za każdym razem inny? Wiem, że jest takie prawo konsumenckie, ale trzeba pamiętać, robi Pan te testy na koszt kogoś innego.

Fotografia ekranu jaką Pan pokazał jest zupełnie normalna. To jest matryca IPS-opodobna i każda bez "ćwierćfalówki" ma tego typu wycieki. Jeśli zależy Panu na minimalizacji takich defektów, należy brać EIZO CG2420, CG279X, CG319X, NEC PA271Q COLOR, PA311D COLOR, najlepiej w wersji selekcjonowanej.

Inna sprawa, że jeśli takie wady widać, to znaczy, że ma Pan za ciemno w okolicach monitora, za jasno ustawiony obraz lub jedno i drugie na raz. Konfiguracja oświetlenia powinna być taka, aby brak czerni LCD i wynikające z tego wady wyszły poza granicę percepcji. To jest w sumie bardzo proste i wówczas mamy piękną czerń na smoła. Automagicznie znika zarówno zabarwienie "czerni" jak i wszelkie wycieki i połyskiwanie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

14 czerwca 2020, 13:14 - ndz

Tom01 pisze: Takie pytanie: Czy te wszystkie monitory sprzedaje i przyjmuje zwroty jeden sklep, czy za każdym razem inny? Wiem, że jest takie prawo konsumenckie, ale trzeba pamiętać, robi Pan te testy na koszt kogoś innego.
To jest oczywiście rozmowa nie na tu i teraz, ale moim zdaniem sprzedaż online osiągnęła dzisiejsze rozmiary głównie dzięki niższym cenom i prawu do zwrotu. Nie wyobrażam sobie, żeby sprzedawcy nie wypracowali jeszcze jakiejś formy kompensacji.

Nie kupiłem żadnego monitora, żeby go sobie potestować. Na każdy monitor czekałem z nadzieją, że to w końcu będzie ten, który zatrzymam. Większość monitorów pochodziła z Allegro i Olx i sprzedawcy nie ponieśli żadnych strat na tym, że im je odesłałem. Z 2 sklepów są 1szt. Eizo i 1 szt. NEC z czego Eizo chyba zostanie a ze sprzedawcą NECa rozmawiałem przed zakupem i ostrzegłem, że jest spora szansa, że monitor do niego wróci - nie miał z tym problemu. Swoją drogą mam nadzieję, że jakiś biedak nie kupi tego egzemplarza.
Tom01 pisze: Fotografia ekranu jaką Pan pokazał jest zupełnie normalna. To jest matryca IPS-opodobna i każda bez "ćwierćfalówki" ma tego typu wycieki. Jeśli zależy Panu na minimalizacji takich defektów, należy brać EIZO CG2420, CG279X, CG319X, NEC PA271Q COLOR, PA311D COLOR, najlepiej w wersji selekcjonowanej.

Inna sprawa, że jeśli takie wady widać, to znaczy, że ma Pan za ciemno w okolicach monitora, za jasno ustawiony obraz lub jedno i drugie na raz. Konfiguracja oświetlenia powinna być taka, aby brak czerni LCD i wynikające z tego wady wyszły poza granicę percepcji. To jest w sumie bardzo proste i wówczas mamy piękną czerń na smoła. Automagicznie znika zarówno zabarwienie "czerni" jak i wszelkie wycieki i połyskiwanie.
Z całym szacunkiem, ale nie mogę się z tym zgodzić. Stawiałem tego NECa obok EV2750 i EV2760 i tylko on tak wyglądał (przy tym samym oświetleniu). Z wszystkich monitorów 27' IPS jakie miałem tylko 2 NEC i Dell miały takie wycieki. Wszystkie 4 Eizo EV nie miały żadnych wycieków światła.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Eizo EV2760

14 czerwca 2020, 15:08 - ndz

Szkoda że nie kliknąłeś fotek tych eizo byłoby porównanie ,ale jak najbardziej jestem skłonny uwierzyć w to co piszesz
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo EV2760

14 czerwca 2020, 16:44 - ndz

Stawiam, że oba EIZO były ciemniej ustawione. Nie ma między nimi większych różnic jeśli chodzi o podświetlenie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

15 czerwca 2020, 00:36 - pn

Są ogromne różnice jeśli chodzi o podświetlanie egzemplarzy z którymi miałem do czynienia. NEC który mam w domu ma po prostu paskudny BLB (backlight bleeding). Wszystkie monitory mają oczywiście porównywalny IPS glow, ale tylko NEC miał promienie światła świecące na pół ekranu.
Eizo miały jasność na około 70% a NEC między 20 a 30%, czyli porównywalnie.
Zdjęcia zamieszczam jeszcze raz bez retuszu, są tylko obrócone i przycięte. Jak widać jasne plamy na Eizo pojawiają się i znikają, ponieważ jest to IPS glow. Na jednym zdjęciu Eizo wyszedł mały BLB (strzałka), ale normalnie go nie widać. Na zdjęciach NECa większość plam też by znikła jakbym zrobił zdjęcia pod różnymi kątami, ale zapewniam, że bardzo wiele by zostało a te 2 ciemne plamy po bokach pokrywają się z zaciemnieniami na jasnym tle.

Tom01, to jest po prostu słabe, że wykorzystujesz autorytet do traktowania ludzi jak idiotów.
Załączniki
nec2.jpg
NEC
nec1.jpg
NEC
eizo3.jpg
EIZO
eizo2.jpg
EIZO
eizo1.jpg
EIZO
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo EV2760

15 czerwca 2020, 01:16 - pn

loky pisze:
15 czerwca 2020, 00:36 - pn
Tom01, to jest po prostu słabe, że wykorzystujesz autorytet do traktowania ludzi jak idiotów.

Co ja na to poradzę, że na takich porównaniach praktycznie wszyscy popełniają błędy? Pan też. NEC jest ustawiony jaśniej, więc jest oczywiste, że gorzej wypadnie.

Zrzut ekranu 2020-06-15 o 01.15.02.png

Jeszcze inny błąd jaki Pan popełnia, to nieuwzględnienie, że w NEC jest panel PLS z około 2x niższym punktem czerni niż IPS z EIZO. Stąd, po pierwsze, różnica między jasnymi ciemnymi "plamami" musi być większa niż w EIZO i poziom czerni całości jest niższy. Przy prawidłowej konfiguracji to porównanie powinno wyglądać tak:

Zrzut ekranu 2020-06-15 o 01.19.48.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
loky
Posty: 57
Rejestracja: 26 lutego 2020, 12:37 - śr

Re: Eizo EV2760

15 czerwca 2020, 12:11 - pn

Ok, rozjaśnił Pan i przyciemnił i wie Pan lepiej co ja mam w domu na monitorze.

Z mojej strony to koniec.

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu