Nowy Mac Pro

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowy Mac Pro

01 lutego 2014, 22:22 - sob

Dyć mówię, że prawdziwy MP... :P

PS. Ściągnę Geekbench 3, zobaczymy co się zmieni.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Nowy Mac Pro

01 lutego 2014, 22:39 - sob

Tom01 pisze:Dyć mówię, że prawdziwy MP... :P

PS. Ściągnę Geekbench 3, zobaczymy co się zmieni.
Tyko niech Pan się pochwali wynikiem dla jednego rdzenia, mnóstwo softu jeszcze działa tylko na jednym rdzeniu. Przewaga mojego Hamaka będzie ogromna :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowy Mac Pro

01 lutego 2014, 22:40 - sob

A jak się to robi?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Nowy Mac Pro

01 lutego 2014, 22:46 - sob

Tom01 pisze:A jak się to robi?
Wynik będzie pokazany dla jednego rdzenia i całości. Taj jak tu:

Obrazek
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nowy Mac Pro

02 lutego 2014, 13:21 - ndz

Wyniki testów wydajności procka i pamięci niewiele mówią o realnej wydajności sprzętu, szczególnie w zastosowaniach foto/graficznych do których bym go wykorzystywał. Ogólnie wydaje mi się, że wydajność sprzętu w tych zastosowaniach osiągnęła "ścianę płaczu" - teoretycznie sprzęt przyspiesza, ale w praktyce nie jest to już zbytnio odczuwalne, bo aplikacje nie wykorzystują tej mocy.

W zasadzie przydały by się teraz nowe wersje aplikacji, które lepiej potrafią wykorzystać wielordzeniowe CPU i wydajne GPU, a tu niestety trzeba się wtopić w CC licząc na to, że owa optymalizacja nastąpi.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że za ułamek ceny nowego MP można zbudować hacka-mordercę, zresztą nie mam uprzedzeń i system jest dla mnie rzeczą drugorzędną. Muszę jednak przyznać, że ładny skurwensen - za 7-8kPLN bym go bardzo poważnie rozważył...
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Nowy Mac Pro

02 lutego 2014, 15:19 - ndz

Czornyj pisze:Wyniki testów wydajności procka i pamięci niewiele mówią o realnej wydajności sprzętu, szczególnie w zastosowaniach foto/graficznych do których bym go wykorzystywał. Ogólnie wydaje mi się, że wydajność sprzętu w tych zastosowaniach osiągnęła "ścianę płaczu" - teoretycznie sprzęt przyspiesza, ale w praktyce nie jest to już zbytnio odczuwalne, bo aplikacje nie wykorzystują tej mocy.
To prawda, mnie szczerze mówiąc starczał mini serwer bodaj 2011 (i7 + 16GB RAM + SSD + HDD) ale jednak widząc możliwości szybszych kompów ciągnie człowieka w tą stronę, ja miałem prościej bo potrzebowałem drugiego Maka więc mini poszedł do domu.
Czornyj pisze:W zasadzie przydały by się teraz nowe wersje aplikacji, które lepiej potrafią wykorzystać wielordzeniowe CPU i wydajne GPU, a tu niestety trzeba się wtopić w CC licząc na to, że owa optymalizacja nastąpi.
Coś ruszyło w tym temacie swego czasu za sprawą CUDA, nie wiem czy to czasem nie był falstart bo chyba OpenCL jako standard otwarty szybciej się przyjmie. Sprawdzałem różnicę w eksporcie identycznej paczki plików w C1 i wychodziło mi ok. 3 / 2:30 / 1 godziny dla odpowiednio i7 / GTX660 / HD7870 (w OpenCL rządzi i dzieli AMD - ATI). Zaczyna się era że jednak karta graficzna będzie ważna w 2D. Z resztą po samych różnicach w czasach eksportu widać jakie znaczenie ma optymalizacja.
Czornyj pisze:Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że za ułamek ceny nowego MP można zbudować hacka-mordercę, zresztą nie mam uprzedzeń i system jest dla mnie rzeczą drugorzędną. Muszę jednak przyznać, że ładny skurwensen - za 7-8kPLN bym go bardzo poważnie rozważył...
Właśnie powyższa zabawa w czas eksportu OpenCL pokazała pzrewagę OS X nad Windows. Kiedy zaznaczenie 3.5 tys RAW i kliknięcie process oraz późniejsze zatrzymanie eksportu na Maku powodowało jakieś zawirowanie w systemie o tyle w Windows 7 traciło się kontrolę nad kompem na jakiś czas. Sprzęt identyczny, mało tego, sterowniki OpenCL na Windowsie sporo lepsze (szybsze).
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nowy Mac Pro

02 lutego 2014, 15:30 - ndz

Na chwilę obecną PS CC wykorzystuje GPU do filtrów i efektów podczas wyświetlania. Gdyby tak nagle zaczął posiłkować się GPU np. podczas konwersji RAW, to mogło by zrobić się ciekawie...

Co do mnie, to interesuje mnie głównie wzrost wydajności w ID, bo to jest moja największa bolączka, w PS czy LR nie odczuwam specjalnego dyskomfortu już nawet na najsłabszym rMBP13. W ID regularnie rąbię katalogi nafaszerowane idiotycznymi ilościami zdjęć, które potrafią przymulić tak, że mocno tęsknię za skwarkiem 3.31...
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Nowy Mac Pro

02 lutego 2014, 19:12 - ndz

O tak. InDesign to masakra. Nawet potrafi polec na zwykłym tekście. Przy kilkuset tysiącach znaków wystarczy zadać jakąś definicję GREP i nawet zwykłe wkliknięcie się w tekst trwa kilka sekund.
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Nowy Mac Pro

12 lutego 2014, 12:00 - śr

Moje boje z InDesign to jednorazowa zabawa w przygotowanie stustronnicowego katalogu z elementami po 20 - 40 elementów na stronie, plus tabelka z opisem. Nie było jakiejś tragedii ale podzieliłem pracę na rozdziały więc może i było szybciej. Z resztą z moimi umiejętnościami w tym sofcie to pewnie po prostu on wyprzedzał moje możliwości ;)
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Nowy Mac Pro

09 czerwca 2014, 11:28 - pn

Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowy Mac Pro

09 czerwca 2014, 11:58 - pn

Odnośnie wspomnianych w opisie zewnętrznych dysków do pracy z popielniczką. WD ma w ofercie dyski MyBook, które same włączają/wyłączają zasilanie wykrywając stan komputera po USB. Sprawdza się i nawet pasują wizualnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nowy Mac Pro

09 czerwca 2014, 15:44 - pn

Filip pisze:Moje parę dni z cudeńkiem:
http://blog.pclab.pl/filipczechowski/Ma ... e.2013,412
Bawiłem się popielniczką kolegi i faktycznie pocina to całkiem nieźle, responsywność jest bardzo fajna - wprawdzie kupił bardziej dopasionego (6 jaj, 2xD500, 1TB, 32GB) ale to raczej bez znaczenia w Ilku/ID/PS, których obaj używamy. Komp jest słitaśny, od razu poczułem nieprzepartą chęć rozstania się z 11 tysiami - poczekam jeszcze na nowe mini/cube, ale szczerze mówiąc chętnie bym postawił ten kosz na śmieci na biurku.

Z drugiej strony cholera bierze, że nie da się dorzucić choćby drugiego SSD, że cena jest wygórowana, że moc tego sprzętu idzie w gwizdek, a co najgorsze - że potrafi się spieprzyć, a naprawa wykonywana jest przez siakiś przygłupów w ślimaczym tempie:
http://www.luminous-landscape.com/forum ... ic=90333.0
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: Nowy Mac Pro

09 czerwca 2014, 15:53 - pn

Tom01 pisze:Odnośnie wspomnianych w opisie zewnętrznych dysków do pracy z popielniczką. WD ma w ofercie dyski MyBook, które same włączają/wyłączają zasilanie wykrywając stan komputera po USB. Sprawdza się i nawet pasują wizualnie.
Dzięki. Powoli zaczynam się przekonywać ;-)

A tak na serio, to jak będę zmieniał to pomyślę nad Mini.

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu