Laptop dla fotografa do 5000 zł

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
magda77
Posty: 2
Rejestracja: 21 marca 2015, 17:26 - sob

Laptop dla fotografa do 5000 zł

21 marca 2015, 17:32 - sob

Witam.

Zajmuję się fotografią i poszukuję laptopa do edycji zdjęć do maks 5000 zł.
Wolałabym PC, ale mam małe mieszkanie więc jestem zmuszona kupna do lapka :/

Jak na razie stoję przed takim wyborem:
1. http://www.x-kom.pl/p/224285-notebook-l ... tx850.html
2. http://www.x-kom.pl/p/224920-notebook-l ... touch.html

Który może mieć lepsze odwzorowanie kolorów? Od razu powiem, że nie zależy mi na 100% pokryciu sRGB itp. Ale chociaż żeby miał jak najlepsze za tą kasę.
Czy może coś możecie mi polecić?

Pozdrawiam :)
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

21 marca 2015, 21:55 - sob

Musisz mieć naprawdę małe to mieszkanie, skoro nie zmieści się do niego nawet PeCet ;) Nie wiem czy istnieje jakikolwiek laptop nadający się do grafiki. Są one znane ze słabej jakości wyświetlanego obrazu, nawet jeśli matryca to jakiś tam IPS, nie mówiąc już o zerowym komforcie pracy na tak niewielkim ekranie. Polecam jednak kupno stacjonarnego komputera, za około 5 tys. masz już Eizo CS240 + dobrej klasy sprzęt, który nie będzie się zacinał przy każdym kliknięciu myszą, ewentualnie można by się szarpnąć nawet na Eizo CX241 / Nec PA272W, wyświetlacze naprawdę najwyższej jakości i do szerokiego zastosowania.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

21 marca 2015, 22:40 - sob

magda77 pisze:Od razu powiem, że nie zależy mi na 100% pokryciu sRGB itp.
A to ma wspólnego z jakością wyświetlanego obrazu?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
magda77
Posty: 2
Rejestracja: 21 marca 2015, 17:26 - sob

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

22 marca 2015, 08:01 - ndz

Wszystko fajnie, tylko że tak naprawdę moje zdjęcia są głównie oglądane w Internecie.
Dlatego każdy użytkownik i tak będzie widział inne kolory, więc po co mi monitor za 3 tys?
W druku to sama sobie poprawiam kolorystykę już przy pierwszej odbitce.
A co myślicie o tym monitorze? --> Monitor Dell U2415 (860-BBEW)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

22 marca 2015, 11:49 - ndz

magda77 pisze:Wszystko fajnie, tylko że tak naprawdę moje zdjęcia są głównie oglądane w Internecie.
Dlatego każdy użytkownik i tak będzie widział inne kolory, więc po co mi monitor za 3 tys?
Właśnie po to się kupuje dobre, wiarygodne monitory, aby wiedzieć co tak naprawdę idzie w świat. Popełnia Pani powszechny błąd, myśląc, że skoro ludzie oglądają materiał na badziewiu to można im oddać badziewie. Materiał zrobiony poprawnie będzie u nich mniej zniekształcony, niż zniekształcony raz u Pani przy przygotowaniu i drugi raz u nich. Ponadto, spora część użytkowników dysponujących jakimkolwiek przyzwoitym ekranem zobaczy naprawdę co Pani "produkuje" I będzie wstyd...
magda77 pisze:A co myślicie o tym monitorze? --> Monitor Dell U2415 (860-BBEW)
Mam podobny model w garażu. W zasadzie nieistotne jaki bo to jeden grzyb. Używam czasem jak podłączam np samochód pod komputer aby sprawdzić czemu się świeci jakaś kontrolka błędu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
avatek
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2015, 19:53 - wt

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

31 marca 2015, 22:45 - wt

magda77 pisze:Wszystko fajnie, tylko że tak naprawdę moje zdjęcia są głównie oglądane w Internecie.
Dlatego każdy użytkownik i tak będzie widział inne kolory, więc po co mi monitor za 3 tys?
W druku to sama sobie poprawiam kolorystykę już przy pierwszej odbitce.
A co myślicie o tym monitorze? --> Monitor Dell U2415 (860-BBEW)
Czyli tak naprawde nie szukasz niczego porzadnego. W takim razie obojetnie jaki Cie usatysfakcjonuje :)
Awatar użytkownika
sinolog
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2015, 17:22 - wt

Re: Laptop dla fotografa do 5000 zł

09 maja 2015, 16:26 - sob

Pani Magdo,

Z doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że moim zdaniem, żaden laptop nie nadaje się do obróbki grafiki bez podłączenia
dobrego zewnętrznego monitora. Ponadto - dość kiepskie możliwości rozbudowy i ogólnie słabsza wydajność laptopów w
porównaniu do PCtów także nie przemawiają za takim rozwiązaniem. Inna sprawa jeśli chce Pani brać projekty do
klienta albo ogólnie ceni sobie Pani mobilność, ale wtedy można zainwestować w jakiegoś dobrego lapka, a zdjęcia/filmy
obrabiać w domowym zaciszu na PCcie / Mac'u.

Komfort pracy z grafiką na laptopowej matrycy, w porównaniu do dobrego, dużego monitora, jest żaden.
Jeśli koniecznie chce Pani mocnego laptopa proponuję posłuchać doświadczonych grupowiczów, którzy Pani
dobrze radzą i albo złożyć PCta z bardzo dobrym ekranem albo dołożyć do tego lapka jakiś bardzo dobry monitor.

Pozdrawiam,

Paweł

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu