Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
cyrulik
Posty: 4
Rejestracja: 19 października 2019, 23:56 - sob

Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

20 października 2019, 00:05 - ndz

Dzień dobry!

Taki dziwny problem spotkałem, kilka miesięcy temu przesiadłem się na Macbooka jako główny komputer i niedawno zmieniłem też kalibrator na i1 display pro. Mianowicie, wszystko jest w prządku gdy mam uruchomiony program i1 Profiler, lub Photoshopa, kolory na monitorach (wyświetlacz Macbooka i zewnętrzne Eizo) są w porządku, a w momencie gdy wyłącze te programy kolory szary staje się lekko różowy a biały zbyt biały. Nie mogę tego pokazać na screenach bo te nie rejestrują tego efektu, ale ewidentnie coś jest nie tak z wczytywaniem profilu.
Gdzie szukać rozwiązania problemu? W ustawieniach systemu OS Catana - w Monitory, profil się nie zmienia jest cały czas wybrany ten sam, a gołym okiem widać że wszystko zaczyna działać poprawnie w momencie gdy uruchomiony jest i1Profiler lub Photoshop. Inaczej kolory wyświetlane są nie prawidłowo.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam - Michał
cyrulik
Posty: 4
Rejestracja: 19 października 2019, 23:56 - sob

Re: Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

20 października 2019, 11:24 - ndz

Dodatkowe informację, zauważyłem że to się dzieje w momencie kiedy komputer używa zintegrowanej grafiki intela, gdy włącza się Radeon wszystko jest okej.
Dla poglądu na sprawę wrzucam dwa zdjęcia monitora, które pokazują co dzieje się np z cieniami pod oknami.

Miał ktoś podobny problem?
Załączniki
2019-10-20-web-img.jpg
2019-10-20-web-img-2.jpg
cyrulik
Posty: 4
Rejestracja: 19 października 2019, 23:56 - sob

Re: Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

20 października 2019, 11:42 - ndz

Zauważyłem jeszcze że ekran miga, w sensie zmienia się ten efekt, pierwsza myśl że coś nie łączy bo wiązało się to z ruszaniem pokrywą macbooka, ale chyba jest to związane z czujnikiem oświetlenia.
Kiedy klikam na ptaszek dostosuj jakość, wygląda to tak - https://youtu.be/kN24bC91fgk

Przełączenie na profil icc domyślny od Apple problemu nie ma.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

20 października 2019, 11:43 - ndz

Chyba jeszcze nie ma zbyt wielu użytkowników Cataliny, więc trudno z poradami. Póki co, proponuję rzucić okiem na ustawienia "ergonomiczne", np NightShift i ew pokrewne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cyrulik
Posty: 4
Rejestracja: 19 października 2019, 23:56 - sob

Re: Mac OS Catana - problem z poprawnym użyciem profilu.

20 października 2019, 11:53 - ndz

Najgorsze właśnie że nie wiem gdzie szukać problem, czy to problem z źle zrobionym profilem monitora, czy coś z systemem operacyjnym.

Tom01 - Zarządzenia energią prześledziłem, nic tam nie poprawia problemu, poza wyłączeniem automatycznego przełączania kart - czyli to co już wcześniej odkryłem że komputer dobrze działa z użyciem karty Radeona a na Intelu dzieją się takie cuda.

NightShift I TrueTone mam cały czas wyłączone, jedynie ten czujnik oświetlenia wprowadza zmiany, tak jak na firmie powyżej i przy fizycznym ruszaniu klapą laptopa.

Może to nie jest problem Cataliny?

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 8 użytkowników online :: 6 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], vitavision_pl
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu