Okulary do komputera?

Rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

07 grudnia 2014, 11:06 - ndz

Szkła z antyrefleksem to pozycja obowiązkowa.

Jeśli z bliska widzisz bez okularów, a z daleka nie, to jesteś krótkowidzem. Najprawdopodobniej powinieneś nosić minusy.

Trzeba iść do okulisty. Zrobić badanie komputerowe, zweryfikować wynik badaniem tradycyjnym (okulista wkłada różne soczewki i pyta czy jest lepiej czy gorzej), dobrać wielkość cylindra i podać oś w jakiej ma być obrócony w stopniach.

Nie wiem co rozumiesz przez szkła zwykłe.

Po za tym co tu doradzać. Binokle na nos i do roboty...
cz
czuk

Re: Okulary do komputera?

07 grudnia 2014, 15:16 - ndz

Ja mam plastiki z antyrefleksem po -1,5 na każde oko ,+0,75 cylinder jak patrze z daleka to jest ok a jak z coraz bliska to wtedy czym bliżej to gorzej widzę przez okulary i to jest irytujące słyszałem że są jakieś asygmatyczne czy jakoś tam...ktoś ma takie okulary wtedy widać dobrze i z daleka i bliska podobno
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

07 grudnia 2014, 22:48 - ndz

czuk pisze:słyszałem że są jakieś asygmatyczne czy jakoś tam...ktoś ma takie okulary wtedy widać dobrze i z daleka i bliska podobno
Soczewki asygmatyczne można dostać tylko u tego samego optyka co sprzedaje okulary z refluksem.

U normalnego optyka mógłbyś zapytać o soczewki progresywne. Ja co prawda takich nigdy nie używałem, ale bym ich nie wybrał.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Okulary do komputera?

08 grudnia 2014, 09:57 - pn

max pisze:
czuk pisze:słyszałem że są jakieś asygmatyczne czy jakoś tam...ktoś ma takie okulary wtedy widać dobrze i z daleka i bliska podobno
Soczewki asygmatyczne można dostać tylko u tego samego optyka co sprzedaje okulary z refluksem.

U normalnego optyka mógłbyś zapytać o soczewki progresywne. Ja co prawda takich nigdy nie używałem, ale bym ich nie wybrał.
Być może chodziło o soczewki asferyczne, ale te nie dodają tej właściwości widzenia dobrze na wszystkie odległości dla osoby, która potrzebuje innych mocy na bliż i dal. Brzmienie jednak bardziej podobne niż progresywne ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

08 grudnia 2014, 10:32 - pn

Hmm. Asferyczne to on już ma. Cylinder oznacza, że ze sfery już nici :mrgreen: . Progresywne też są asferyczne, w każdym razie jako całość, bo mają różne sfery w różnych obszarach (dal, bliż).
A może chodzi o asferyczność innego typu: http://www.okularyporadnik.pl/asferyczne.html
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Okulary do komputera?

08 grudnia 2014, 15:10 - pn

max pisze:Hmm. Asferyczne to on już ma. Cylinder oznacza, że ze sfery już nici :mrgreen: . Progresywne też są asferyczne, w każdym razie jako całość, bo mają różne sfery w różnych obszarach (dal, bliż).
A może chodzi o asferyczność innego typu: http://www.okularyporadnik.pl/asferyczne.html
Do korekcji astygmatyzmu nie musi być soczewek asferycznych. To jest wynalazek, który nieco zmniejsza zniekształcenia ostrości poprzez tworzenie bardziej skomplikowanych powierzchni soczewek niż soczewki nie asferyczne. nie mylić tutaj ze sferą, czyli korekcą wad standardowych, tj. nieastygmatycznych. Właśnie to, co napisałeś w ostatnim zdaniu.
cz
czuk

Re: Okulary do komputera?

09 grudnia 2014, 00:39 - wt

Lata lecą starość nie radość ;) ja tez kiedyś miałem dobry wzrok dlatego tak ważny jest monitor by wzrok oszczędzać, choć twój wzrok może do końca pozostać sokoli
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

09 grudnia 2014, 08:56 - wt

purumadziano pisze:Hmm a ja od 6 klasy spędzam przed komputerem po 8-12 godzin (głównie to teraz pracując, za młodu grając ...) i wzrok mam w 100% sprawny, czy jest więc tak, że od tego oczy wysiadają, co mi zawsze rodzice powtarzali?
Spokojnie, spokojnie. Jeszcze trochę cierpliwości. Niedługo doczekasz się efektów. To tylko kwestia czasu i poczynań UżySzkodnika.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Okulary do komputera?

09 grudnia 2014, 11:46 - wt

max pisze:
purumadziano pisze:Hmm a ja od 6 klasy spędzam przed komputerem po 8-12 godzin (głównie to teraz pracując, za młodu grając ...) i wzrok mam w 100% sprawny, czy jest więc tak, że od tego oczy wysiadają, co mi zawsze rodzice powtarzali?
Spokojnie, spokojnie. Jeszcze trochę cierpliwości. Niedługo doczekasz się efektów. To tylko kwestia czasu i poczynań UżySzkodnika.
Z użyszkodnikowaniem to ma tylko częściowo związek. Głównym powodem osłabienia wzroku, poza naturalnym starzeniem się narządu wzroku jest ciągłe, długotrwałe wpatrywanie się w tą samą odległość. Tak samo dotyczy to czytania książek. W sumie tam jest nawet gorzej bo czyta się z reguły z bliższej odległości.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

09 grudnia 2014, 11:52 - wt

Popieram. Zabrzmi to może trochę dziwnie, ale wolę wpatrywać się w monitor (z 70cm) niż w książkę. Mam nadzieję, że nie zostanę wtórnym analfabetą...
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Okulary do komputera?

08 kwietnia 2015, 11:48 - śr

albi87 pisze:Trzeba często konsultować się z okulistą. Niestety oczy pracujących przy komputerze są najbardziej narażone na wady wzroku. Sam jestem ofiarą w tym przypadku. Oczywiście jeśli już mamy wybrać to okulary. Soczewek nie polecam. Po godzinie nie da się w nich wytrzymać.
To zależy od człowieka. Jedni nie mają z nimi (soczewkami kontaktowymi) problemów przy pracy na komputerze, inni, jak ty i również ja, mają i nie mogą. Natomiast do czynności nie wymagających długiego skupiania wzroku jak praca z monitorem czy czytanie, nadają się świetnie. Np. różne czynności outdoorowe.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: Okulary do komputera?

09 marca 2016, 13:29 - śr

hhenind911 pisze:jak jesteśmy przy tym temacie to ktoś słyszał lub stosował okulary blokujące światło niebieskie?
Tak. Różowe okulary przeciwsłoneczne. ;) Okulary blokujące część widma widzialnego zabarwią ci świat na kolor pozbawiony blokowanego, cudów nie ma. Są jeszcze szkiełka zerówki z filtrem UV, ale podświetlenie LED matrycy LCD nie emituje UV.
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Okulary do komputera?

09 marca 2016, 18:47 - śr

Czyli na żółty. Widziałem takie soczewki u optyka. Są delokatnie żółtawe, zależnie od firmy. Mz. bez sensu, o ile nie masz wyraźnego zalecenia lekarza okulisty (zaćma, jaskra, czy inne choroby oczu).
Awatar użytkownika
kanarek
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:39 - pn

Re: Okulary do komputera?

22 maja 2017, 14:01 - pn

Ja jako osoba z wadą wzroku jestem zmuszony korzystać z okularów do pracy przy komputerze, zwłaszcza że pracuję po minimum 8 godzin. Tak więc w moim przypadku nie ma wyboru. Mam antyrefleks niby przeznaczony do pracy przy kompie, ale nie wiem czy to jest aż takie konieczne. Nie jestem okulistą, ale wydaje mi się, że ktoś kto ma zdrowe oczy nie musi inwestować w okulary i nabijać optykom kieszeni. Lepiej chyba postarać się o dobry monitor, który ma jakąś opcję redukcji światła niebieskiego. Myślę, że dla osoby bez wady wzroku będzie to lepsze wyjście niż ekstra kupowanie oksów.
Awatar użytkownika
floyd
Lokalizacja: Krynica
Posty: 25
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 16:54 - czw

Re: Okulary do komputera?

14 czerwca 2017, 18:22 - śr

Tylko oczywiście one nie blokują niebieskiego światła, tylko jakieś tam wąskie pasmo blisko ultrafioletu.

Wróć do „HydePark”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu