TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

Rozmowy o wszystkim
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 00:33 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 00:15 - ndz
Na innych forach widziałem taki, jakby to rzec, "pasek uzależnienia", "wtajemniczenia", czy coś w tym guście.
Prawdopodobnie jest takie coś dostępne jako plugin. Nie rozważałem instalacji, ale zapisuję jako ewentualne do zrobienia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 14:43 - ndz

Przy postach nie widzę dat. Utrudnia to przeglądanie najnowszych wpisów.

Ogólnie strona dość mocno muli. Długo się wczytuje, muli przy przesuwaniu, nawet wpisywanie tekstu odbywa się z minimalną zwłoką na mocnym tablecie. Wcześniej tego nie było.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 14:57 - ndz

Data jest pod tytułem każdego posta. Dodatkowo jest podmenu "Nowe posty" pod linkiem "Więcej..." w lewym górnym rogu. To, plus "Nieprzeczytane posty" daje szybką możliwość przejrzenia co się dzieje na forum. Kryterium kiedy posty będą klasyfikowane jako "Nowe" jest konfigurowalne, muszę się zastanowić jak ustawić kiedy posty przestaną być już "Nowe".

Popracuję nad wydajnością. Ogólnie GUI jest oparte o Bootstrap 3, wykorzystuje mocno zaawansowane techniki programistyczne (HTML5, JavaScript & jQuery, CSS3 & SCSS/SASS, AJAX) i tym samym stawia spore wymagania przeglądarce. Na komputerze, na którym piszę w tej chwili, nie ma żadnych zwłok, poza płynnym przeładowywaniem podstron, co jest zamierzone. Popatrzę jak to chodzi na urządzeniach mobilnych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 15:36 - ndz

OK. Używam tabletu na OLEDzie, Galaxy Tab S. 3GB RAM, 4x1.9GHz + 4x1.3GHz. Ma swoje lata, ale nadal jest dość mocny i niezaśmiecony,

Przełączyłem na ciemne tło. Na ciemnym dat nie ma, na jasnym są.

Edit. Daty są, ale literki zlewają się z ciemnym tłem. Na jasnym OK.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 15:53 - ndz

Kolor niebieski oznacza watki nieprzeczytane, a czerwony? Różnie to jest na forach, stąd pytanie jak tu to sie ma?
Pozdrawiam, Jurek
cz
czuk

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 16:17 - ndz

Dlaczego kasujesz Moje posty ,bo ci nie pasują ,czy na twoim nowym forum ,cię zaskakują ,proszę pilnie o odpowiedz, czy twoje forum nowe jest niewydolne?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 16:23 - ndz

Nikt nic nie kasuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 16:26 - ndz

Nie wiem co tam czuk napisałeś w skasowanym poście, ale cały czas rzuca się mocno w oczy Twój brak dbałości o wpisywany tekst.

1. Przecinki się robi bezpośrednio po wyrazie, potem spacja, potem następny wyraz.
Prawidłowo jest tak, jak teraz napisałem.
A tak ,jak teraz napisałem ,jest nieprawidłowo.

2. Trochę byś mógł też popracować nad składnią zdania oraz umiejscowieniem kropek i przecinków.

3. Twój, Ciebie, Twojego itp. piszemy z dużej litery. To wyraz szacunku wobec drugiej osoby. Możemy się z nią nie zgadzać, wszak każdy ma prawo mieć własne zdanie i je wypowiedzieć. Należy się jednak szanować, a przestrzeganie dużych liter jest pierwszym, najbardziej rzucającym się w oczy, tego objawem.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 17:14 - ndz

@TOM01 a co z moim pytaniem?
Pozdrawiam, Jurek
cz
czuk

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 17:52 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 16:26 - ndz
Nie wiem co tam czuk napisałeś w skasowanym poście, ale cały czas rzuca się mocno w oczy Twój brak dbałości o wpisywany tekst.

Mówiąc szczerze mam w głębokim poważaniu Twoje wskazówki Tom i tak opublikuje to co mu wygodne ,ale trzeba mieś jaja ,żeby opublikować nie tylko to ,co komuś pasuje,tylko zdanie innych,bez urazy do Twojej osobistości zbrukanej,ortograficznie i,,?,mądry zrozumie a idiocie i poematu mało i słownictwa ,miałem skromną nadzieję ,że zaliczasz się do tych pierwszych mądrych,chyba że cię całkowicie nie rozumiem i nie pojmuję.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 20:15 - ndz

Juriko pisze:
26 marca 2017, 17:14 - ndz
@TOM01 a co z moim pytaniem?
Czerwone to wątki bardziej aktywne niż reszta, w tej chwili tak są sygnalizowane tematy powyżej 50 postów w wątku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 20:56 - ndz

Wyświetlanie animacji na górze strony (8 monitorów) zajmuje całkiem sporo mocy obliczeniowej 4-rdzeniowego core i5, zdecydowanie więcej niż wyświetlenie filmu FullHD na YT.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 21:02 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 20:56 - ndz
Wyświetlanie animacji na górze strony (8 monitorów) zajmuje całkiem sporo mocy obliczeniowej 4-rdzeniowego core i5, zdecydowanie więcej niż wyświetlenie filmu FullHD na YT.

Testowo wyłączyłem, proszę sprawdzić teraz.
czuk pisze:
26 marca 2017, 17:52 - ndz
Mówiąc szczerze mam w głębokim poważaniu Twoje wskazówki Tom i tak opublikuje to co mu wygodne ,ale trzeba mieś jaja ,żeby opublikować nie tylko to ,co komuś pasuje,tylko zdanie innych,bez urazy do Twojej osobistości zbrukanej,ortograficznie i,,?,mądry zrozumie a idiocie i poematu mało i słownictwa ,miałem skromną nadzieję ,że zaliczasz się do tych pierwszych mądrych,chyba że cię całkowicie nie rozumiem i nie pojmuję.

Czuk, na tym forum nie ma awanturowania się, czepiania czy przytyków a to Pan robi dość często. Do tego stopnia, że kilkukrotnie musiałem wywalić Pana posty, które zawierały np "jesteś tępy", "mam w głębokim poważaniu" tak jak powyżej i podobne. Nie będę tolerował takiego sposobu wyrażania się.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 21:40 - ndz

Tom01 pisze:
26 marca 2017, 21:02 - ndz
max pisze:
26 marca 2017, 20:56 - ndz
Wyświetlanie animacji na górze strony (8 monitorów) zajmuje całkiem sporo mocy obliczeniowej 4-rdzeniowego core i5, zdecydowanie więcej niż wyświetlenie filmu FullHD na YT.

Testowo wyłączyłem, proszę sprawdzić teraz.
Zdecydowanie lepiej. W blaszaku na i5 2500K wykorzystanie spadło z kilkudziesięciu % do kilku %, tak z 10x. Przewija już w miarę płynnie. Proponuję tak zostawić, znaczy wyłączyć te "latające kropki".

Ta animacja to morderca baterii w komórkach i tabletach. Tablet w 2560x1600 już dogorywał. Nadal trochę przycina przy przesuwaniu strony, ale też jest lepiej. Na tegorocznym (nowiuśkim) smartfonie, w FullHd, też już może być.

Edit.
Przewijanie strony w Chromie, wypachanej zdjęciami = 10% mocy.
Przewijanie mva = 70% mocy.
Ale przynajmniej jak strona stoi i się nie rusza, wykorzystanie spadło z 10x.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 22:03 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 21:40 - ndz
Przewijanie strony w Chromie, wypachanej zdjęciami = 10% mocy.
Wiadomo, że strona statyczna mało wymaga od procesora, w stosunku do dynamicznej. W tym kierunku jednak idą standardy. Proszę zauważyć, że coraz więcej www reaguje samodzielnie, nie wymaga odświeżania aby prezentować zmiany w treści, animuje elementy itd. To kosztuje moc obliczeniową.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 23:05 - ndz

Może i tak, ale wydaje mi się, że większość tej mocy idzie na wyświetlanie animacji reklam. Na mva nie ma reklam.
Mnie osobiście na innych stronach te "wyskakiwacze", dynamiczne zmiany, przelatujące obrazki, strasznie irytują. Nawet jak nie są stricte reklamą, a mają za zadanie tylko przyciągnąć moją uwagę ruchem, traktuję je AdBlockiem. Da się tego wtedy tego dalej używać. Na szczęscie na mva nie ma tego typu "latających obrazków", wywołujących oczopląs. ;)
Ze mnie to w ogóle taki dinozaur. 8-)
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 23:09 - ndz

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem nowy wygląd forum doznałem lekkiego szoku, jak to zresztą często bywa po ujrzeniu całkiem zmienionej szaty graficznej, na szczęście już się przyzwyczaiłem i zmianę chyba można zaliczyć na plus. Niewątpliwie dużą zaletą starego forum była jego prosta, choć bardzo surowa i, nie ma co ukrywać, przestarzała forma. Generalnie nie spodziewałem się, że dojdzie tu do jakichś zmian i w zasadzie ich nie oczekiwałem, obecny wygląd jest bardziej nowoczesny i powinien zrobić lepsze wrażenie na nowych użytkownikach.

Łatwo dostępny odnośnik do nieprzeczytanych postów na pewno się przyda, błyskawicznie działający przełącznik między jasnym a ciemnym stylem forum to również ciekawe rozwiązanie. No i przeglądarka dumnie stwierdza, że stronę można uznać za bezpieczną dzięki HTTPS. ;)

Strona odrobinę dłużej ładuje się na moim smartfonie (OnePlus One), od jednej do dwóch sekund, gdzie poprzednia wersja forum pojawiała się w ciągu około pół sekundy, ale jest to do zaakceptowania, są witryny, na załadowanie których trzeba czekać kilka dobrych sekund. Po wczytaniu głównej strony nie odnotowałem już problemów z przełączaniem się między tematami itp. Na zużycie baterii nie zwróciłem uwagi.
Uwagi te tyczą się zarówno wersji z aktywną animacją na górze jak i teraz z wyłączoną - nie zauważyłem tutaj żadnych zmian, forum wczytuje się i chodzi na urządzeniu mobilnym tak samo.

Na komputerze z procesorem i5-5675C @ 4,1 GHz strona wczytuje się z podobną szybkością, co stare forum (może jest różnica rzędu 0,1-0,2 sek, ale to tyle, co nic). Wykorzystanie procesora zależnie od rdzenia przy przewijaniu strony głównej/tematów między 10 a 30%. To tyczy się wersji z wyłączoną animacją na górze. Z włączoną nie miałem okazji sprawdzić.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 23:10 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 23:05 - ndz
Może i tak, ale wydaje mi się, że większość tej mocy idzie na wyświetlanie animacji reklam. Na mva nie ma reklam.

Forum ma stałego sponsora, więc póki co reklam nie ma. Jeśli natomiast kiedyś się pojawią i ja nadal będę miał coś do powiedzenia, będą umieszczone tak, aby nie irytowały. Wykluczone są natarczywe okna zasłaniające treść i nie daj Bóg z krzyżykiem zamknięcia, który ucieka spod myszy. Takie reklamy mają odwrotny skutek.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 23:25 - ndz

Co do reklam, to oczywistym jest, że utrzymanie witryny kosztuje, więc gdyby miały się kiedyś pojawić, dobrze byłoby to zaakceptować. Są witryny tak zawalone natarczywymi wyskakującymi okienkami, wielkimi odnośnikami zasłaniającymi 70% strony, gdzie bez AdBlocka ani rusz, ale są i takie, gdzie właściciel portalu stara się dbać, by miało to wszystko ręce i nogi, a jednocześnie by główna zawartość samej witryny stała na wysokim poziomie. W takich przypadkach warto oddzielać ziarno od plew.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: TOM 01, PYTANIE CZTYELNIKA TEGO FORUM.

26 marca 2017, 23:50 - ndz

Dużo zależało od tego, czy "latające kropki" łapały się na ekran, czy nie. Urządzenia mobilne, z mniejszym ekranem, zwykle wyświetlają mniejszą część strony. Jest więc statystycznie większa szansa, że "latające kropki" nie łapią się na ekran, a procesor nie musi z nimi wtedy walczyć.
Ogólnie przy blaszaku nie ma problemu. Mój i5 2500K w pełnym stresie rozgrzewa się do ... 40°C. Radiator wielkości stodoły. :mrgreen:

Jeśli zaś chodzi o reklamy, ja nie dzierżę tych, które się ruszają. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że reaguje na ruch. Mój też. Przeszkadza mi to w wykonaniu zaplanowanej czynności np. czytaniu, czy wpisie. Z tego samego powodu kafelki w Win10 wyleciały z hukiem.

Wróć do „HydePark”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu