Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 02:35 - sob

Witam,

posiadam monitor marki EIZO model SX3031W, który ma dwa złącza DVI-D jedno z nich Dual Link.
Chcę podłączyć pod niego Macbooka Pro z 2015 roku przez mDP żeby wyświetlał obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600).
Posiadam kabel DVI-D (Dual Link) - DVI-D (Dual Link).

Czy żeby uzyskać pełną rozdzielczość na tym monitorze + macbooku jestem zmuszony zakupić przejściówkę od Apple:

http://www.apple.com/pl/shop/product/MB ... i?fnode=8b ?

Czy istnieje jakaś tańsza alternatywa? Adapter, kabel?

Znalazłem takie coś ale nie jestem pewien czy to zadziała:
http://allegro.pl/adapter-displayport-m ... 74390.html

Dziękuję z góry za podpowiedzi!
cz
czuk

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 07:28 - sob

blendsky pisze:
posiadam monitor marki EIZO model SX3031W, który ma dwa złącza DVI-D jedno z nich Dual Link.
Chcę podłączyć pod niego Macbooka Pro z 2015 roku przez mDP żeby wyświetlał obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600).
Posiadam kabel DVI-D (Dual Link) - DVI-D (Dual Link).
Ja nie wiem co Ty kombinujesz?W monitorze masz chyba wejście na wtyk DVI-D?A więc zwykły kabel przejściówka MiniDP/wtyk na DVI-D dual link/wtyk.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 08:19 - sob

czuk pisze:
blendsky pisze:
posiadam monitor marki EIZO model SX3031W, który ma dwa złącza DVI-D jedno z nich Dual Link.
Chcę podłączyć pod niego Macbooka Pro z 2015 roku przez mDP żeby wyświetlał obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600).
Posiadam kabel DVI-D (Dual Link) - DVI-D (Dual Link).
Ja nie wiem co Ty kombinujesz?W monitorze masz chyba wejście na wtyk DVI-D?A więc zwykły kabel przejściówka MiniDP/wtyk na DVI-D dual link/wtyk.
Dzięki za odpowiedź.
Próbowałem podłączyć dokładnie takim kablem ale nie wiem czy jakość tego kabla była słaba ale niestety maksymalną rozdzielczość jaką mogłem osiągnąć to bodajże 1600px x 1200px. Stąd moje pytanie.
cz
czuk

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 09:16 - sob

blendsky pisze: Chcę podłączyć pod niego Macbooka Pro z 2015 roku przez mDP żeby wyświetlał obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600).
A jakie masz wyjście z Macbooka, zwykłe mDP czy mDP Thunderbolt jest oznakowane błyskawicą,jeżeli to drugie to i kabel musi takie obsługiwać.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 11:26 - sob

czuk pisze:
blendsky pisze: Chcę podłączyć pod niego Macbooka Pro z 2015 roku przez mDP żeby wyświetlał obraz w rozdzielczości WQXGA (2560x1600).
A jakie masz wyjście z Macbooka, zwykłe mDP czy mDP Thunderbolt jest oznakowane błyskawicą,jeżeli to drugie to i kabel musi takie obsługiwać.
Są to dwa wyjścia mDP Thunderbolt 2. Polecasz jakiś?
cz
czuk

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 12:45 - sob

blendsky pisze: Są to dwa wyjścia mDP Thunderbolt 2. Polecasz jakiś?
Ciężko mi doradzić ,bo nigdy nie miałem Macbooka,musiałbyś poszperać w necie jakie Apple daje wsparcie dla tego wejścia,ważne żeby adapter był z nim kompatybilny.Zamienniki na pewno są w sensownej cenie,albo może coś pogrzebać jeszcze w ustawieniach karty graficznej?
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 12:53 - sob

czuk pisze:
blendsky pisze: Są to dwa wyjścia mDP Thunderbolt 2. Polecasz jakiś?
Ciężko mi doradzić ,bo nigdy nie miałem Macbooka,musiałbyś poszperać w necie jakie Apple daje wsparcie dla tego wejścia,ważne żeby adapter był z nim kompatybilny.Zamienniki na pewno są w sensownej cenie,albo może coś pogrzebać jeszcze w ustawieniach karty graficznej?

Z tego co wyczytałem jedni mówią, że bez aktywnego konwertera ani rusz drudzy, że wystarczy kabel. Dlatego chciałem zapytać tutaj na forum kogoś kto już może miał taki problem. W takim razie czekam na odpowiedź innych użytkowników forum. Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 14:06 - sob

Są na rynku przejścia Mini-DP na DVI obsługujące 2560x1600 ale są w mniejszości. Pewien znajomy kupił chyba z sześć różnych allegrowych, aż w końcu trafił na działającą.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 14:10 - sob

Używam kabla DisplayPort => DVI ale do mniejszej rozdzielczości. Działa.
Czy w kabel jest wbudowany jakiś czip, to nie wiem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 14:58 - sob

W przewód nie jest nic wbudowane, w wersji Dual Link jest po prostu więcej żył. To samo dotyczy przejścia DP-DVI.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 16:55 - sob

Tom01 pisze:Są na rynku przejścia Mini-DP na DVI obsługujące 2560x1600 ale są w mniejszości. Pewien znajomy kupił chyba z sześć różnych allegrowych, aż w końcu trafił na działającą.
Znajomy ma może w historii aukcje gdzie kupował ten działający? Czyli najpewniejszym wyborem będzie Applowy konwerter?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

18 marca 2017, 18:36 - sob

blendsky pisze:posiadam monitor marki EIZO model SX3031W
O ile mi wiadomo, w monitorach tych przegrzewają się procesory, mimo zastosowania wentylatorów chłodzących. Zastosowana cyna bezołowiowa sprawia, że luty, na skutek wielu cyklów ogrzewania i chłodzenia, kruszą się.
Proponuję zwracać szczególną uwagę na dobrą wentylację, choć ciężko coś konkretnego na to poradzić.

https://forum.videohelp.com/attachments ... e%2007.jpg

Obrazek

Co jakiś czas trzeba w nich przelutowywać procesor na nowo, a nie można tego robić zbyt często.

https://forum.videohelp.com/threads/365 ... ird-defect
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

19 marca 2017, 11:32 - ndz

max pisze:
blendsky pisze:posiadam monitor marki EIZO model SX3031W
O ile mi wiadomo, w monitorach tych przegrzewają się procesory, mimo zastosowania wentylatorów chłodzących. Zastosowana cyna bezołowiowa sprawia, że luty, na skutek wielu cyklów ogrzewania i chłodzenia, kruszą się.
Proponuję zwracać szczególną uwagę na dobrą wentylację, choć ciężko coś konkretnego na to poradzić.

https://forum.videohelp.com/attachments ... e%2007.jpg

Obrazek

Co jakiś czas trzeba w nich przelutowywać procesor na nowo, a nie można tego robić zbyt często.

https://forum.videohelp.com/threads/365 ... ird-defect
Nie wiem do czego pijesz czy ma to bezpośredni związek z tematem wątku czy po prostu tak przytoczyłeś informacje o tym modelu monitora? ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

19 marca 2017, 11:46 - ndz

Do niczego nie piję. Podałem Ci tylko informację, żebyś na to uważał. Nie widzę w tym nic złego. Tutaj nikt Ci tego nie powie bo to niepolitycznie.
To rzadki i drogi monitor, a mimo to znany z tego typu problemów. Jeśli masz żyłkę majsterkowicza posmarował bym oba procesory pastą i przykleił radiatorki. Nie wiem tylko, czy się zmieszczą na wysokość.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

19 marca 2017, 13:39 - ndz

max pisze:Do niczego nie piję. Podałem Ci tylko informację, żebyś na to uważał. Nie widzę w tym nic złego. Tutaj nikt Ci tego nie powie bo to niepolitycznie.
To rzadki i drogi monitor, a mimo to znany z tego typu problemów. Jeśli masz żyłkę majsterkowicza posmarował bym oba procesory pastą i przykleił radiatorki. Nie wiem tylko, czy się zmieszczą na wysokość.
Rozumiem, w takim razie dzięki i zaraz zbadam temat dokładniej.

Moje główne pytanie nadal aktualne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

19 marca 2017, 13:48 - ndz

Max, bardzo, bardzo nieładnie!

Proszę sobie przypomnieć, że to forum, jako jedyne w PL było źródłem informacji o wpadce EIZO CX240, defektach przetwornicy w NEC EA244WMi i innych niewygodnych informacjach. Nie ma tu czegoś takiego jak polityczna poprawność!

Prawdopodobnie przez moje ręce przeszła połowa sprzedanych SX3031W w tym kraju. NIGDY nie słyszałem żadnych głosów o "odlutowujących się" procesorach. To jest jakaś bzdura. Domyślam się jednak skąd takie przypadki mógłby się wziąć. Otóż, ten model był w dużych ilościach kupiony na "zachodzie" do celów reklamowych. Po kilku latach pracy na lotniskach i dworcach, zostały zdemontowane i dzięki handlarzom złomem (firmom poleasingowym), wróciły na rynek. W prywatnych rękach pojawiło się nagle kilkaset szt bardzo wyeksploatowanych monitorów, pracujących na 100% jaskrawości w nasłonecznionych miejscach, wnękach, infokioskach itd. Widziałem kilka z nich. Stan jest agonalny. Nie dziwię się, że mogły wśród nich być również przegrzane. Tym bardziej, że na linkowanym forum mowa o układzie na płytce Timming Controlera, który jest przymocowany do samej tylnej ścianki matrycy, więc grzeje się tym bardziej, im monitor jaśniej świeci. Dodatkowa uwaga dla ciekawskich, T-Con jest elementem matrycy, nie jest to formalne produkt EIZO.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

19 marca 2017, 14:37 - ndz

Akurat omawiany monitor był zakupiony jako nowy w Polsce, naprawiany był tylko oficjalnie, a informacja pochodzi... z wiarygodnego źródła. Nie chcę tu komuś narobić kłopotu, podając go za źródło.
Naprawdę nie mam złej woli. Monitor jest dawno nieprodukowany, drogi i bardzo rzadki. Używki ze szrotu faktycznie też są, ale nie omawiał bym ich historii. To tak jak by narzekać na BMW kupione w naszym komisie w Pcimiu Dolnym, że krzywo jedzie, zostawia 4 ślady i wpadło z niewyjaśnionych przyczyn w drzewo. Wiadomo, że nie wiadomo, z ilu BMW to BMW się składa...
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

20 marca 2017, 07:25 - pn

blendsky pisze:
Tom01 pisze:Są na rynku przejścia Mini-DP na DVI obsługujące 2560x1600 ale są w mniejszości. Pewien znajomy kupił chyba z sześć różnych allegrowych, aż w końcu trafił na działającą.
Znajomy ma może w historii aukcje gdzie kupował ten działający? Czyli najpewniejszym wyborem będzie Applowy konwerter?
Apple będzie najpewniejszy. Potrzebny jest aktywny adapter dual link DVI na mDP, u nas ciężko o taki poza oryginalnym, tak czy owak nie będzie tani:
http://www.kanex.com/c30
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Jaki adapter/kabel do Monitora EIZO SX3031W WQXGA

26 marca 2017, 21:59 - ndz

Zakupiłem dwa różne kable/adaptery i nic nie działało tylko ten z Apple zadziałał. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu