Monitor do laptopa. Podłączenie.

Wszystko dotyczące użytkowania, w tym kabelkologia, czyszczenie, ustawienia.
Majki95
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2018, 16:50 - śr

Monitor do laptopa. Podłączenie.

26 września 2018, 16:53 - śr

Witam,

Jestem nowy mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni temat.

Kupiłem laptopa Asus ROG GL503V i po podłączeniu do monitora (LG 23EA53) przez HDMI tak jakby nie uzyskuję optymalnej grafiki tzn. tekst tak jakby jest rozmyty, zlewa się trochę. Popatrzyłem trochę w ustawieniach i nie wiem czy nie jest używana tylko karta grafiki zintegrowana a nie ta główna 1050. Na laptopie jakość jest rewelacyjna, wszystko ładnie widać, a tutaj elementy graficzne są trochę rozmyta, momentami ciężko się czyta. Z tego co wiem laptop ma odświeżanie 120HZ a monitor 60HZ, lecz nie dam sobie uciąć ręki.

Wcześniej używałem PC i też miałem podłączenie do monitora przez HDMI (wpinałem do karty graficznej z tyłu jednostki) i wszystko było ok.

Proszę bardzo o pomoc, bo nie ukrywam wolałbym grać na monitorze jednak niż na laptopie, jeśli jakieś dodatkowe informacje będą potrzebne proszę pisać od razu odpowiem.

https://imgur.com/a/aSPld8d

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do laptopa. Podłączenie.

26 września 2018, 18:47 - śr

Przecież ten laptop ma MiniDP/TB2 i USB-C/TB3. Po jaką chorobę podłączać najbardziej problematycznym interfejsem w historii techniki monitorowej? Proponuję zaopatrzeć się w przewód MiniDP na DP i problemy ustąpią. Prawdopodobnie w tym momencie idzie kodowanie YCrCb zamiast RGB. Mniejsze pasmo, mniejsza ostrość.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Podłączenie, użytkowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], KubaT, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu