Dobre oświetlenie stanowiska PC/TV i pokoju - co zmienić?

Sprawdzone rozwiązania, porady, testy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

Re: Dobre oświetlenie stanowiska PC/TV i pokoju - co zmienić?

17 gru 2018, o 18:23

Barwę oświetlenia dobrze jest tak dobrać, aby wizualnie przypominała biel monitora. Fizjologia naszego widzenia działa jednak tak, że nie można ustawić takiej samej skorelowanej temperatury barwowej, gdyż różne jest widmo monitora i lampy podświetlenia. Lampa będzie mieć niższą CCT niż monitor aby wzrokowo się zgrywało.
Tomasz - monitory.mastiff.pl
Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff, Tel:601888312
Monitory EIZO, NEC, kalibracja z prawdziwego zdarzenia
Najblizsze kalibracje w terenie
Awatar użytkownika
Wolfgang

17 gru 2018, o 18:31

Do edycji zdjęć afaik 5000K, jako że docelowo powinno się dążyć do warunków przy świetle dziennym.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

17 gru 2018, o 19:21

2marekm pisze:
17 gru 2018, o 18:13
Do oświetlenia pokoju, przy zabawie ze zdjęciami, jaka temperatura żarówek led będzie odpowiedniejsza, 4000K czy 5000K ?
Oczywiście pomijam oświetlenie za monitorem, które będzie oświetlone YN360S. Bedzie...ponieważ przenoszę się do innego pokoju i jestem w trakcie urządzania go na "szaro" :D. W dotychczasowym, wszystko jest złe, ściany pomarańczowe, oświetlenie niewłaściwe, słońce /jak świeci/ pada na monitor i wiele innych budzących grozę aspektów :o

Dzisiaj będąc w sklepie z oświetleniem widziałem żarówki Philipsa, które mają dwie barwy świecenia, ciepłą i zimną. Były także żarówki mające trzy stany intensywności świecenia. Obydwie sterowane zwykłym włącznikiem. Czego to ludzie nie wymyślą. Szukałem w myślach zastosowania, ale na razie nic rozsądnego nie przyszło mi do głowy.
Ja wyznaję zasadę, że jak jest możliwość, to lepiej kupić i sprawdzić osobiście. Teoretycznie 5000K powinno być lepsze. Kwestia jaka będzie moc, barwa i rozkład światła w danym pomieszczeniu. A tego zdalnie czy w sklepie nie ustalisz.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Fotografia Ślubna, Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Oświetlenie, akcesoria, uchwyty, osłony”