Ramię/uchwyt do monitora

Sprawdzone rozwiązania, porady, testy.
niezdecydowany
Posty: 17
Rejestracja: 27 września 2011, 20:56 - wt

Ramię/uchwyt do monitora

16 października 2011, 23:15 - ndz

Czy ktos uzywa i/lub moglby polecic porzadne ramie do monitora? VESA, regulacja wysokosci, pivot, mocodowanie do blatu <nie do sciany>

Poszukalem troche i "na oko" DigitalBOX 1M2P wydaje sie byc rozsadnym wyborem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ramię/uchwyt do monitora

17 października 2011, 12:41 - pn

Proponuję rozejrzeć się w ofercie firmy Ergotron. A i wymagania odnośnie obciążalności brać x2 lub x3 bo w przypadku większości ramion monitor będzie się kiwał/drgał. Mnie to na przykład doprowadza do białej gorączki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Axure
Posty: 30
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:12 - ndz

Re: Ramię/uchwyt do monitora

27 listopada 2011, 20:29 - ndz

Temat sprzed miesiąca, ale dorzucę trzy grosze dla potomności:

Jestem posiadaczem tego Ergotrona i mogę spokojnie polecić. "Zawiesiłem" na nim 23'' calowy monitor ważący 8kg (przy nominalnym udźwigu ramienia 9kg) i nie mam specjalnie problemów. (Raz na miesiąc/dwa dokręcam lekko śrubki przy podstawce. ;))

A ramię jest generalnie dosyć mocno eksploatowane:
Lubię mieć czyste biurko, kiedy pracuję na papierze, więc wtedy "wyrzucam" monitor z pola widzenia jednym ruchem ręki.
Monitor jest dotykowy, więc czasem z kolei wyciągam go przed biurko, nad swoje kolana.
Programować lubię z monitorem postawionym na biurku pionowo (bardzo polecam, widać dużo kodu! :)).
Zaś jakiś okazjonalny film czy praca na dwóch dokumentach obok siebie to oczywiście w pozycji horyzontalnej.

Czyli generalnie ramię całkowicie zmienia pozycję kilka razy dziennie, mam je 10 m-cy i nie narzekam.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ramię/uchwyt do monitora

16 sierpnia 2013, 12:59 - pt

Jeśli jest oferta, to czemu nie? Na Allegro handlują też normalne firmy. Oczywiście należy uważać na podróbki, ale to chyba oczywiste. Najlepszym wskaźnikiem jest cena. Jeśli u handlarza jest dużo taniej niż u oficjalnego przedstawiciela to ryzyko jest wielkie. Na większości towarów nie ma narzutów kilkudziesięcioprocentowych, więc nie są możliwe duże wahania cen. Jakiś czas temu szukałem ostrzy do maszynek Gillette i okazało się, że 90% oferowanych to chińskie podróbki. Niemal nie do odróżnienia i z solennymi zapewnieniami że oryginalne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
lucio1988
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2014, 11:50 - pt

Re: Ramię/uchwyt do monitora

02 maja 2014, 12:22 - pt

Witam,
odkopuję temat, mam parę pytań do Axure:
- dalej użytkujesz ten wysięgnik, czy zmieniłeś może na coś innego? Jak z wytrzymałością po takim czasie?
- jaka jest regulacja wysokości - da się pracować zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej? Czy trzeba kupić model z wyższą kolumną?
- da się go zamontować na środku biurka w otworze?
- jaka jest maksymalna długość wysięgnika - po maksymalnym rozprostowaniu (próbowałem czytać specyfikacje, ale nie połapałem się, w sklepach podają rożne wymiary)
- da się go rozbudować? W jakimś sklepie widziałem możliwość kupna samego pierwszego ramienia (tego nieregulowanego)

Wróć do „Oświetlenie, akcesoria, uchwyty, osłony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68321
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3931
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu