Strona 1 z 1

Lampy YN360 - sterowanie przez aplikację IOS

: 26 wrz 2020, o 11:45
autor: rambobambo
Hej

oświetlam ścianę za monitorami dwoma lampami YN360. Aktualnie udaje mi się sterować przez apkę tylko jedną lampą chociaż jest w niej 8 kanałów. Znacie jakiś patent jak połączyć się z dwiema lampami na raz?

Re: Lampy YN360 - sterowanie przez aplikację IOS

: 4 gru 2020, o 17:54
autor: prelektr
Aplikacja niestety (chyba) tego nie obsługuje. Łączy się z pierwszą znalezioną lampą. Kanały wg aplikacji istnieją ale albo nie działają albo to taki pic. Manual nic nie wspomina, że w lampie możnaby ustawić kanał, a dziwne bo jest i wyświetlacz i przyciski więc dałoby się to zrobić dość prosto.

Jedyny sposób jaki znalazłem to użyć dwóch telefonów przy czym to dość drogie rozwiązanie, szczególnie przy większej liczbie lamp, szczególnie na iOS ;)

Lampy są świetne i jak znajdę chwilę czasu to spróbuję posniffować tego bluetootha, może ma to prawo działać tylko jest jakiś błąd. Jakby się udało to możnaby użyć modułów bluetooth na USB za $2 ze znanego chińskiego portalu i chociaż sterować z komputera co rozwiązałoby mój problem bo używam ich do oświetlania ściany za monitorem.

Re: Lampy YN360 - sterowanie przez aplikację IOS

: 11 gru 2020, o 08:01
autor: skinny500
Jak wymyślisz jak to zrobić, to koniecznie daj znać. Mam dużo takich lamp do różnych zastosowań i przy kilku zdalna regulacja bardzo by się przydała jeśli można by zapisać kilka presetów.

Re: Lampy YN360 - sterowanie przez aplikację IOS

: 11 sty 2021, o 23:49
autor: rambobambo
Ja swój problem rozwiązałem listwą zasilającą KOOGEEK O1EU. Mam w nią wpięte te dwie lampy YN360 i dodatkowo biurkową XIAOMI MI LED S1. Poprzez HomeKit mogę jedną komendą włączyć/wyłączyć wszystkie lampy. Więc na tą chwilę jest git. :)

A Tobie @prelektr udało się znaleźć sposób na kanały?

Re: Lampy YN360 - sterowanie przez aplikację IOS

: 12 sty 2021, o 12:46
autor: prelektr
Mam zamówiony dongle bluetooth BLE na USB i w wolniejszym czasie go sobie oprogramuję, dam znać.