Parowozy

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Parowozy

04 czerwca 2010, 11:42 - pt

Dwa moje zdjęcia z tegorocznej Parady Parowozów w Wolsztynie. Impreza odbywała się 1 i 2 maja 2010. Ciekawostka, w Wolsztynie (ok 50 km od Poznania) mieści się ostatnia czynna parowozownia w Europie.

Obrazek

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
krzysztofb
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 2010, 21:21 - pt

Re: Parowozy

16 lipca 2010, 21:28 - pt

Ponieważ jest to mój pierwszy post: Witam serdecznie! Mam na imię Krzysztof i dzięki panu, panie Tomaszu oraz osobie ukrywającej się pod nickiem czornyj stałem się szczęśliwym posiadaczem EIZO SX2462W za co dziękuję...i jeszcze raz witam!

...ale nie o tym chciałem mówić.
Otóż nie wiem jak Wolsztyn, ale jest jeszcze skansen w Chabówce. Jeżeli będzie Pan kiedyś na pd. kraju to polecam. Byłem tam na "parowozjadzie" bodajże w 2008. Fotografem nie jestem, ale mój brat już tak...jeżeli mi się uda to wstawię to kiedyś kilka zdjęć z tego skansenu ;)

Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Parowozy

16 lipca 2010, 21:59 - pt

krzysztofb pisze:Ponieważ jest to mój pierwszy post: Witam serdecznie! Mam na imię Krzysztof i dzięki panu, panie Tomaszu oraz osobie ukrywającej się pod nickiem czornyj stałem się szczęśliwym posiadaczem EIZO SX2462W za co dziękuję...i jeszcze raz witam!
Witam i gratuluję świetnego zakupu.
krzysztofb pisze:Otóż nie wiem jak Wolsztyn, ale jest jeszcze skansen w Chabówce. Jeżeli będzie Pan kiedyś na pd. kraju to polecam. Byłem tam na "parowozjadzie" bodajże w 2008. Fotografem nie jestem, ale mój brat już tak...jeżeli mi się uda to wstawię to kiedyś kilka zdjęć z tego skansenu ;)
Oczywiście bardzo proszę wstawiać zdjęcia. Znam co najmniej kilku fanów kolejnictwa którzy nie omieszkają odwiedzić poleconego skansenu.

A żeby było w temacie wątku, załączam zdjęcie, które często używam jako testowe do sprawdzania czy działa zarządzanie kolorem w przeglądarkach. Jest to jedna z nieczynnych lokomotyw byłej parowozowni w Ełku. W tym samym miejscu jest czynna stacja i muzeum kolei wąskotorowej. Obiekt znajduje się po drugiej stronie torów dworca PKP. Miejsce ma swój klimat, polecam w ramach wycieczek po Mazurach.

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
krzysztofb
Posty: 4
Rejestracja: 16 lipca 2010, 21:21 - pt

Re: Parowozy

16 lipca 2010, 23:05 - pt

Zanim uda mi się wejść w posiadanie tych zdjęć, podzielę się informacją, która może się wydać istotna z pkt. widzenia fana kolejnictwa.

Jako, że moje spotkania z koleją wynikają niejako z bycia pracownikiem kolei swego czasu...wiem, że w Małaszewiczach na bocznicy kolejowej PKP Cargo stoi oryginalny Orient Express od lat i niszczeje. Jeżeli ktoś będzie miał okazję podróżować w tamtych okolicach myślę, że może okazać się to niezłą gratką - pociąg na zewnątrz (szyby) obity jest deskami, natomiast wnętrze jest w pełni oryginalne - widziałem kilka analogowych zdjęć - miazga!.
Jednak zapewne będzie wymagana jakaś mniejsza lub większa zgoda ze strony PKP Cargo - niestety, ale nie znam żadnego naczelnika stamtąd.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bobsta
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2012, 16:45 - pn

Re: Parowozy

05 listopada 2012, 16:51 - pn

Widzę, że pod wzgledem foto Tom rzadzi :) !!! Krzysztof,... widziałeś ten orient express na własne oczy ;) _
Trwać, by żyć, czy żyć by trwać...?
Rhoda
Posty: 2
Rejestracja: 06 listopada 2012, 11:53 - wt

Re: Parowozy

06 listopada 2012, 11:56 - wt

Uwielbiam parady parowozów. Dobre zdjęcia, z chęcią je obejrzałam! :)

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Czornyj i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68397
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu