SX2262W - kalibracja z użyciem ArgyllCMS

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
reszkapl
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2014, 15:02 - pn

SX2262W - kalibracja z użyciem ArgyllCMS

08 września 2014, 15:13 - pn

Hej,

Trochę się naczytałem o tym monitorze, wiem, że to bardzo dobry sprzęt i tak dalej. Mam możliwość kupna tego monitora ale ciągle nie daje mi spokoju temat kalibracji tego monitora, a konkretnie kalibracji sprzętowej i jej wyników. Wiem, że mam 3 metody kalibracji.

1. Kalibracja usługowa (sprzętowa w serwisie) - tutaj wszystko jasne
2. Kalibracja z użyciem EasyPix - raczej też wszystko jasne, z tego co rozumiem to oprogramowanie "symuluje" użycie menu osd monitora
3. Kalibracja z użyciem własnego kalibratora i oprogramowania firm trzecich

Największe wątpliwości mam do punktu 3. Załóżmy, że kalibrację chcę wykonać z użyciem X-Rite i1 display pro oraz aplikacji dispcalGui (ArgyllCMS). Według mojej wiedzy, po wybranio opcji kalibracji (czyli temp, krzywe, gamma, itp.) na samym początku aplikacja wyświetla poziomy RGB oraz jasność i umożliwia użycie menu osd monitora (ręcznie) w celu osiągnięcia zakładanych poziomów (czyli rozumiem, że modyfikujemy monitor z pomocą menu osd aby osiągnąć zakładaną temperaturę barwową oraz jasność). Następnie aplikacja profiluje monitor (przygotowuje profil ICC). Mam tutaj pytanie, czy jest to osiągalne za pomocą tego monitora. Jeżeli tak, to jakie będą efekty takiej kalibracji w porównaniu do punktów 1 i 2.

Jako alternatywę dla tego monitora rozważam NEC P232W (Multiprofiler). Jak te dwa monitory mają się do siebie w kontekście kalibracji i rzetelności wyświetlanych kolorów?

Dzięki za pomoc.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu