Dell U2515H QHD

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 10:32 - czw

Tom01 pisze:Używając Pańskiego starego dowcipu: "nie bądźmy Peweksami..." Nie mieszajmy zalecenia kompozycji miejsca pracy do pracy i czegokolwiek innego. Proszę zauważyć, że marudzę o tej czerni przy zastosowaniach luźniejszych, nie profesjonalnych. Wówczas ją widać i wówczas ludzie też na nią narzekają. Przy normalnym, poprawnie oświetlonym stanowisku pracy ma małe znaczenie.
Bardzo trafna uwaga. Tylko dlaczego był Pan łaskaw mieszać w to mój monitor i jego poziom luminancji 30-40cd/m^2? To, że po ponad dwudziestu latach pracy przed komputerem cieszę się doskonałym wzrokiem, robię projekty które dobrze wychodzą na papierze i drukuję wystawy, które nie są za ciemne bynajmniej nie ma nic wspólnego z cieknięciem czerni IPS.
Tom01 pisze:Czepnę się znów:
Kto napisał: "OCF w produkcyjnym PA322UHD odwala imponującą robotę"? Czyli skąd określenie "imponujący" jeśli to kompletnie nieistotny dyrdymał?
To w końcu jak ma być z tymi Pewexami? Nie było to aby napisane w kontekście monitora ze sprzętową symulacją DCI i Rec.709, możliwością pracy z SDI oraz HDMI2.2?
michal2512
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2014, 18:31 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 10:51 - czw

W kwestii tego monitora. Poniżej zdjęcia zrobione co prawda telefonem, ale szczerze mówiąc bardzo dobrze oddają moją frustrację. Monitor na 90% odsyłam do sklepu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 11:08 - czw

Tom01 pisze:
GrzesiekR pisze:Wprawdzie to nie tzw. srebrzenie, ale do czerni też daleko.
Ale do typowego IPS jeszcze dalej:

Ten filmik nie oddaje praktyki uzytkowania tego monitora, jest niestety mocno propagandowy. W rzeczywistości nie jest tak dobrze, szczególnie gdy są wycieki światła z narożników, a te są często.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 11:26 - czw

Czornyj pisze:To, że po ponad dwudziestu latach pracy przed komputerem cieszę się doskonałym wzrokiem, robię projekty które dobrze wychodzą na papierze i drukuję wystawy, które nie są za ciemne bynajmniej nie ma nic wspólnego z cieknięciem czerni IPS.
To jest akurat Pana indywidualny przypadek,wielkie szczęście i może się Pan nim cieszyć. Ale większość ludzi tak nie ma i nie będzie mieć. Pracując przy monitorze, tak samo jak w papierach i przy książkach wzrok psuje się od ciągłęgo wpatrywania się w tą samą, małą odległość lub z niewielką dynamiką tych odległości. Nawet idealny, idealnie ustawiony monitor nie spowoduje, że wzrok nie będzie się psuł z czasem. Dodatkowowo dochodzi do tego starzenie się wzroku itp. Są ludzie, którym ta degradacja zachodzi szybciej, innym wolniej, ale Pana przypadek należy do rzadkości i jest to pańskie prywatne szczęście.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 11:36 - czw

michal2512 pisze:W kwestii tego monitora. Poniżej zdjęcia zrobione co prawda telefonem, ale szczerze mówiąc bardzo dobrze oddają moją frustrację. Monitor na 90% odsyłam do sklepu.
Masz bardzo równo podświetlony monitor, w którym wyeksponowałeś efekt srebrzenia: ciemno w pokoju, mocne podświetlenie, czyli warunki w jakich się nie pracuje na LCD. Żadnym.
Innymi słowy, tak samo lub gorzej będzie wyglądał każdy inny normalny IPS. Im szybciej to pojmiesz, tym mniej siwych włosów będzie na Twojej głowie
Trochę lepiej będzie wyglądał IPS z OCF, ale przy 2560x1440 trzeba na to wydać 6.000zł. Za to bardziej będą się rzucały w oczy wycieki czerni.
Jedynym rozwiązaniem jest telewizor plazmowy lub panel OLED. Ani jeden, ani drugi, praktycznie nie występuje na rynku.
Pod tym jednym względem lepszy też będzie tani monitor na matrycy MVA i mimo, że to kiepska matryca, w Twoim przypadku to chyba najlepsze ze złych rozwiązań.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2015, 11:37 - czw przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 11:37 - czw

GrzesiekR pisze:Ten filmik nie oddaje praktyki uzytkowania tego monitora, jest niestety mocno propagandowy. W rzeczywistości nie jest tak dobrze, szczególnie gdy są wycieki światła z narożników, a te są często.
Jak "propagandowy", jeśli oba monitory są ustawione tak samo, stoją w często spotykanym domowym świetle i widać to co widać?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 11:39 - czw

max pisze:Innymi słowy, tak samo lub gorzej będzie wyglądał każdy inny normalny IPS. Im szybciej to pojmiesz, tym mniej siwych włosów będzie na Twojej głowie
Dokładnie tak. To normalny IPS i wszystkie to taki sam koszmar. Wyjścia są dwa:
1. Przyzwyczaić się.
2. Zamienić na monitor z PLS-OCF lub IPS-OCF. Na pierwszym efektu wcale nie ma, na drugim prawie nie ma.

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 13:10 - czw

Tom01 pisze:
GrzesiekR pisze:Ten filmik nie oddaje praktyki uzytkowania tego monitora, jest niestety mocno propagandowy. W rzeczywistości nie jest tak dobrze, szczególnie gdy są wycieki światła z narożników, a te są często.
Jak "propagandowy", jeśli oba monitory są ustawione tak samo, stoją w często spotykanym domowym świetle i widać to co widać?
Jak najbardziej propagandowy. Taki filmik to nie rzeczywiste obcowanie z monitorem. Przecież mam go, wiem jak jest. Innymi słowy nie ma co się szczególnie sugerować takim filmikiem. Jedynie co na nim widać, to to, że czerń nie zmienia się znacząco pod kątem (pod warunkiem, że nie ma wycieków. Wiele razy już o tym mówiłem i nie chcę się powtarzać. Czerń CX240 nie jest żadną smołą. Co do zdjęć, to pokazuje Pan tu najlepsze, selekcjonowane modele.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 13:19 - czw

GrzesiekR pisze:Jak najbardziej propagandowy. Taki filmik to nie rzeczywiste obcowanie z monitorem. Przecież mam go, wiem jak jest. Innymi słowy nie ma co się szczególnie sugerować takim filmikiem. Jedynie co na nim widać, to to, że czerń nie zmienia się znacząco pod kątem (pod warunkiem, że nie ma wycieków. Wiele razy już o tym mówiłem i nie chcę się powtarzać. Czerń CX240 nie jest żadną smołą. Co do zdjęć, to pokazuje Pan tu najlepsze, selekcjonowane modele.
Powtarzam: Monitory na filmie są seryjne, to nie animacja, nie są modyfikowane, światło jest domowe, ustawienie monitorów typowe. WIDAĆ różnicę jak na dłoni. Na żywo efekt jest jeszcze bardziej widowiskowy. Zgodzę się, że po ciemku i na CX będzie widać niedoskonałości czerni, dlatego jakieś światło musi być. Miał Pan SX2462W, ma Pan CX240 i proszę nie imputować, że nie ma różnicy pokazanej na filmie. Inna sprawa, że ma Pan BARDZO dużą wrażliwość na defekty równomierności. Pamiętamy obaj ile roboty mi Pan zadał przy szukaniu dla Pana najrówniejszego egzemplarza SX, łącznie z fotografowaniem wysłanych obrazów i wysyłaniem fotografii.

CX240 miał większe zaświetlenie jednego narożnika ale:
1. Dotyczy to najbardziej egzemplarzy z marca 2013 r.
2. Na monitorze ze zwykłym IPS wszystkie cztery narożniki świecą 20x mocniej i jak widać jest skłonność do nazywania tego nieistotnymi dyrdymałami.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 13:52 - czw

GrzesiekR pisze:Co do zdjęć, to pokazuje Pan tu najlepsze, selekcjonowane modele.
Tom01 pisze:Powtarzam: Monitory na filmie są seryjne, to nie animacja, nie są modyfikowane, światło jest domowe, ustawienie monitorów typowe.
Nawet ja widzę, że monitory na zdjęciach są selekcjonowane. Po czym? Zagadka. ;)

PS. Poza tym wszystkie na zdjęciach mają śmieszną rozdzielczość 1920x1200 i wszystkie są znacznie droższe niż 4.000zł.
Qubase
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 09:05 - śr

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 14:35 - czw

max pisze:
michal2512 pisze:W kwestii tego monitora. Poniżej zdjęcia zrobione co prawda telefonem, ale szczerze mówiąc bardzo dobrze oddają moją frustrację. Monitor na 90% odsyłam do sklepu.
Masz bardzo równo podświetlony monitor, w którym wyeksponowałeś efekt srebrzenia: ciemno w pokoju, mocne podświetlenie, czyli warunki w jakich się nie pracuje na LCD. Żadnym.
Innymi słowy, tak samo lub gorzej będzie wyglądał każdy inny normalny IPS. Im szybciej to pojmiesz, tym mniej siwych włosów będzie na Twojej głowie
Czyli Twoim zdaniem to dobra propozycja bo jest równomiernie podświetlony nawet jak na taką rozdzielczość?
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 14:55 - czw

Tom01 pisze:
GrzesiekR pisze:Jak najbardziej propagandowy. Taki filmik to nie rzeczywiste obcowanie z monitorem. Przecież mam go, wiem jak jest. Innymi słowy nie ma co się szczególnie sugerować takim filmikiem. Jedynie co na nim widać, to to, że czerń nie zmienia się znacząco pod kątem (pod warunkiem, że nie ma wycieków. Wiele razy już o tym mówiłem i nie chcę się powtarzać. Czerń CX240 nie jest żadną smołą. Co do zdjęć, to pokazuje Pan tu najlepsze, selekcjonowane modele.
Powtarzam: Monitory na filmie są seryjne, to nie animacja, nie są modyfikowane, światło jest domowe, ustawienie monitorów typowe. WIDAĆ różnicę jak na dłoni. Na żywo efekt jest jeszcze bardziej widowiskowy. Zgodzę się, że po ciemku i na CX będzie widać niedoskonałości czerni, dlatego jakieś światło musi być. Miał Pan SX2462W, ma Pan CX240 i proszę nie imputować, że nie ma różnicy pokazanej na filmie. Inna sprawa, że ma Pan BARDZO dużą wrażliwość na defekty równomierności. Pamiętamy obaj ile roboty mi Pan zadał przy szukaniu dla Pana najrówniejszego egzemplarza SX, łącznie z fotografowaniem wysłanych obrazów i wysyłaniem fotografii.

CX240 miał większe zaświetlenie jednego narożnika ale:
1. Dotyczy to najbardziej egzemplarzy z marca 2013 r.
2. Na monitorze ze zwykłym IPS wszystkie cztery narożniki świecą 20x mocniej i jak widać jest skłonność do nazywania tego nieistotnymi dyrdymałami.
Nie trzeba ciemni aby widzieć, że poziom czerni wcale nie jest dużo głębszy niż na przeciętnym LCD, tyle, że nie ma srebrzenia z kątem obserwacji. Jak jest wyciek to narożnik nie jest czarny tylko szarawy. Nie mam egzemplarza z marca 2013 tylko rok nowszy, więc nie chodzi tylko o jakąś tam felerną serię, tylko raczej o ogólną regułę.
Powtarzm: film to nie rzeczywistość.
max pisze:Nawet ja widzę, że monitory na zdjęciach są selekcjonowane. Po czym? Zagadka. ;)
Nalepka w lewym górnym rogu. Tom gdzieś na forum napisał, że tak oznacza monitory selekcjonowane :)
michal2512
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2014, 18:31 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 15:13 - czw

max pisze:Masz bardzo równo podświetlony monitor, w którym wyeksponowałeś efekt srebrzenia: ciemno w pokoju, mocne podświetlenie, czyli warunki w jakich się nie pracuje na LCD.
Ciemno w pokoju jest , to fakt ale akurat podświetlenie w tych ujęciach to tylko 20% , czyli wg. skali z tftcentral 115cd/m2. Z pewnością telefon przesadził z naświetlaniem zdjęć ale niestety wizualnie oddają one skalę tego srebrzenia.
Co do pracy w ciemnościach to na mojej IIyamie (TN), często godzinami siedziałem w całkowitej ciemności i pracowałem bądź grałem i nie odczuwałem jakiegoś specjalnego dyskomfortu. Teraz jak postawiłem te dwa monitory obok siebie i sklonowałem obraz z kompa to po ściemnieniu Della do 10-20% kolory stają się wyblakłe, czerń jest dalej szara nie mówiąc o patrzeniu z boku tymczasem kolory na IIyamie są żywe, czarny jest prawie czarny i jedynie patrzenie "z pod spodu" na ekran powoduje makabryczne przekłamania kolorów co było od dawna sola w oku i główną przyczyną chęci zmiany monitora.

Mówią tutaj na forum, że do srebrzenia trzeba się przyzwyczaić ale jak to się ma do zastosowania monitorów IPS do pracy z grafiką czy filmem. Przecież czasami trzeba też obrabiać zdjęcia nocne czy materiał filmowy z zaciemnionych sal. Odwzorowanie barw sRGB to jedno ale czerń i odcienie szarości to też kolory. Jak je rozróżniać na tak podświetlonym , srebrzącym monitorze. Zaczynam mieć niejasne przeczucie, że producenci karmią nas danymi o 98-100% pokryciu barw sRGB aby nas po prostu nabrać. Bo nijak ma się to do mojego przypadku.

Wiem, wiem. Biadolę. Oddaję ten monitor i poczekam na coś w tym rozmiarze i rozdzielczości z matrycą AMVA, AMVA+. Może nie są to ideały do odwzorowania barw ale przynajmniej mają jako taką czerń za rozsądne pieniądze.
Awatar użytkownika
Juriko
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 276
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:05 - sob

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 18:52 - czw

michal2512 pisze: ...
Mówią tutaj na forum, że do srebrzenia trzeba się przyzwyczaić ale jak to się ma do zastosowania monitorów IPS do pracy z grafiką czy filmem. Przecież czasami trzeba też obrabiać zdjęcia nocne czy materiał filmowy z zaciemnionych sal. Odwzorowanie barw sRGB to jedno ale czerń i odcienie szarości to też kolory. Jak je rozróżniać na tak podświetlonym , srebrzącym monitorze. Zaczynam mieć niejasne przeczucie, że producenci karmią nas danymi o 98-100% pokryciu barw sRGB aby nas po prostu nabrać. Bo nijak ma się to do mojego przypadku.

...
Ja tam do niczego złego nie zamierzałem i nie zamierzam się przyzwyczajać. Ale jak świat światem ograniczenia technologii były i będą. Kiedyś nawet najlepsze gramofony miały słyszalny przydźwięk sieci, który w chwilach ciszy dawał się we znaki. Przy wejściu cyfrowej techniki odtwarzania dźwięku, płyt CD, słuchanie muzyki klasycznej stało się komfortowe. Niesamowita dynamika, przydźwięk, szumy nośnika magnetycznego czy płyty analogowej przeszły do historii. Stara technika zmuszała do zmniejszania dynamiki, słuchanie cichych fraz było praktycznie niemożliwe, wszystko po to żeby zamaskować dźwięki niepożądane. Ciągle coś musimy maskować. ;) Ideału nie ma, nie było i nie będzie. A wymagania nam ciągle rosną.
Wracając do monitorów. Ja mam Eizo z dolnej półki EV2436 i jak bym widział to na ekranie co tu niektórzy pokazują, mówię o normalnym korzystaniu w nie za ciemnym pomieszczeniu, ale też nie przesadnie jasnym jak w dzień, to bym wysadził taki monitor w powietrze. Być może Delle faktycznie są wyjątkowo kiepskie, tego nie wiem, ale mój Eizo pozwala mi na normalną długotrwałą pracę i do tego w warunkach gdzie kolor jest istotny. Wiem, to nie ma prawa się dziać ;) ale daje radę. :)
Pozdrawiam, Jurek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 20:24 - czw

Dell, Eizo, czy jakikolwiek producent monitora nie ma tu nic do rzeczy. O właściwościach, o których rozprawiamy czyli srebrzenie, decyduje matryca, jej rodzaj. Producentów matryc można policzyć na palcach jednej ręki, przy czym jest LG, AU Optronics, długo nic, Samsung, długo nic, reszta (Sharp). Każdy z tych producentów ma matrycę, która nie srebrzy: MVA, PVA, IPS+OCF, ASV. Z tego co pamiętam najwyższy kontrast miały matryce cPVA,
Każdy producent monitora może, przynajmniej w teorii, zastosować czyli kupić dowolny typ matrycy i zamontować we własnym monitorze.
http://m.pclab.pl/art41370-9.html

IPS ma najlepszą ogólną jakość obrazu, ale czerń jest słaba, a z OCF co najwyżej średnia, kontrast nie przekracza 1000:1, więc nie nadaje się do celów audiowizualnych. Nadaje się za to świetnie do pracy w biurach i w domu w dzień, w dobrze oświetlonym otoczeniu, praktycznie do każdego rodzaju prac.

Do filmów jednak mz. się nie nadaje. Tu trzeba wybierać technikę plazmową, OLED, w ostateczności jakąś najlepszą odmianę *VA, która dysponuje kontrastem powyżej 3000:1. Dopiero po wyborze typu matrycy szukać producenta monitora. Moim zdaniem oczywiście. Żadna matryca IPS, nieważne czy z OCF czy bez, nie oferuje kontrastu wyższego niż 1000:1, a do oglądania filmów po ciemnicy to 5-10x za mało.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 20:33 - czw

max pisze:Producentów matryc można policzyć na palcach jednej ręki
Nie, no trochę Pan przesadził:
Ampire
Alps
Arima
BOE
Tianma
LG Display
Mitsubishi
AU Optronics
Chunghwa
Fujitsu
Innolux
Chi Mei
HannStar
Hydis
Kyocera
Sharp
Toshiba
NEC
Sanyo
Prime view
Torisan
Hitachi
Panda
Imes
Data Image
Vision Lux
CPT
Itd...
To najbardziej popularne.
max pisze:najwyższy kontrast miały matryce cPVA,
U2VA Sharp. Zmierzony kontrast bliski 5000:1.
max pisze:Żadna matryca IPS, nieważne czy z OCF czy bez, nie oferuje kontrastu wyższego niż 1000:1
Oferuje, choć niewiele powyżej:

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 20:41 - czw

max pisze:Żadna matryca IPS, nieważne czy z OCF czy bez, nie oferuje kontrastu wyższego niż 1000:1
To ja oprócz Eizo CG318-4K dorzucę jeszcze budżetowe EV2455 i FS2434, wg wykresów z prad.de pierwszy ma kontrast ok. 1200:1 przy jasności 20-100%, zaś przy 10% jest to rzekomo nawet 1400:1, natomiast Foris ma średnio 1100-1200:1 w całym zakresie regulacji jasności.
http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... teil6.html
http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... teil6.html
Coś by się pewnie jeszcze znalazło. Cóż, jak widać, chyba nie jest tak źle ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 20:51 - czw

Szynkars pisze:To ja oprócz Eizo CG318-4K dorzucę jeszcze budżetowe EV2455 i FS2434, wg wykresów z prad.de pierwszy ma kontrast ok. 1200:1 przy jasności 20-100%, zaś przy 10% jest to rzekomo nawet 1400:1, natomiast Foris ma średnio 1100-1200:1 w całym zakresie regulacji jasności.
Jak zwykle z prad bzdury. Zmierzony kontrast FS i EV nie przekracza 800:1. Wyjątkiem jest EV2336W z panelem PLS i osiąga 950:1.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 21:00 - czw

No niech będzie, że w monitorach bez układów wyrównywania jednorodności podświetlenia dojdziemy do 1200. Po włączeniu DUC spadniemy z kontrastem o 20-30%, bo wszystkie matryce, nawet te najdroższe, są tak nierówne. Do oglądania czerni po ciemnicy 5000:1 to jednak absolutne minimum. Potrzeba wyników o rząd wielkości lepszych (10x), a nie 10-20%. Takie drobne różnice gołym okiem trudno dostrzec.

CG318-4K za 20.000zł więcej niż każdy inny monitor oferuje o 10% wyższy kontrast. Bez komentarza.
To monitor do rozchwytywanego profesjonalnego grafika z Nowego Jorku, a nie gracza/oglądacza z (za przeproszeniem) Pcimia Dolnego.
Za 25.000zł można kupić ekrany TV oferujące znacznie wyższy kontrast, bynajmniej nie o 10%. To świetny monitor, nie mam nic do niego, ale opisywanie go w kontekście niniejszego wątku raczej bawi czytających. :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dell U2515H QHD

09 kwietnia 2015, 21:03 - czw

max pisze:CG318-4K za 20.000zł więcej niż każdy inny monitor oferuje o 10% wyższy kontrast. Bez komentarza.
To monitor do rozchwytywanego profesjonalnego grafika z Nowego Jorku, a nie gracza/oglądacza z (za przeproszeniem) Pcimia Dolnego.
Ludzie z miasteczek 20 tys kupują krzywe telewizory po kilkadziesiąt tys i jakoś się da a drogi monitor na pewno się nie da.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 7 użytkowników online :: 6 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu