Lotne stanowisko pracy

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Lotne stanowisko pracy

21 lutego 2017, 17:42 - wt

Witam Forumowiczów.
Przeglądam to forum i jestem pod wrażeniem ilości i rzetelności zebranych tu informacji dlatego też tutaj zwracam się z moim pytaniem.

Nie mam stanowiska pracy do przeglądania i obróbki zdjęć. Nie mam też szansy na stworzenie sobie takiego. Pracuje na laptopie z nie najgorszą matrycą (thinkpad t440s z IPS), który sobie nawet sprofilowałem (spyder 5 pro). W zdjęciach dłubie sobie gdzie popadnie, najczęściej przy stole kuchennym i to tylko jak dzieci śpią. Jak pisałem stanowisko (kuchenne) lotne, więc po skończonej robocie muszę się zwinąć żeby mi dzieciaki nie rozniosły wszystkiego.
Ściany w domu kolorowe (ceglane) oświetlenie różne, mieszane.

No i teraz pytanie czy w takich bojowych rodzinnych warunkach jest jakikolwiek sens inwestowania kilku tysięcy w monitor i kalibrowanie go do nie wiadomo czego? Z tego co do tej pory wyczytałem zaczynamy od stanowiska i do niego kalibrujemy monitor. Chętnie zainwestowałbym w monitor, pytanie czy to w ogóle ma sens. Czy patrzenie na monitor, za którym jest ceglana ściana a za plecami trzy różne źródła światła podniesie znacząco komfort i jakość pracy?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 08:00 - śr

Dobrej klasy obraz zawsze ma sens a miejsce pracy zawsze da się w jakimś stopniu zaadoptować aby widzieć względnie poprawnie. Obecnie, kiedy jest stosunkowo łatwo o dobre, małe źródła światła, zbudowanie nawet przenośnego stanowiska do oceny koloru jest prostsze. Można (i należy) wykorzystywać również światło dzienne i nawet kiedy warunki są skrajnie złe, przełożyć na porę dzienną, kluczowe czynności przy zdjęciach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 11:44 - śr

Dziękuję za odpowiedź. Czasem mam okazję popracować na Dell U2413 i wychodzą kwiatki w porównaniu z matrycą laptopa, to pomyślałem, żeby jednak coś kupić. Z czasem pewnie lampki się dorobię i zdobywając wiedzę zorganizuję sobie stanowisko.
Tymczasem skanując forum trafiłem na wątek o stabilizacji obrazu w Eizo CS240 (http://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=2141&p=38180#p38180). Zastanowiły mnie wnioski, że do pełnej aktywacji funkcjonalności monitora potrzebny jest ColorNavigator. Zadałem tam swoje pytanie ale powtórzę je tutaj.
Czy kupowanie Eizo, gdy pracuje się wyłącznie pod linuksem to dobry pomysł? Jeżeli pewne funkcjonalności dostępne są z poziomu CN, to ja ich nie użyje. Eizo ma więcej takich kwiatków? Nec ma wsparcie dla linuksa, więc mniemam że jest łatwiej.
cz
czuk

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 12:15 - śr

nowy_nick pisze: Czy kupowanie Eizo, gdy pracuje się wyłącznie pod linuksem to dobry pomysł? Jeżeli pewne funkcjonalności dostępne są z poziomu CN, to ja ich nie użyje. Eizo ma więcej takich kwiatków? Nec ma wsparcie dla linuksa, więc mniemam że jest łatwiej.
Dobry monitor to zawsze dobry monitor,a dlaczego pracujesz pod linuksem,bo darmowy,przyzwyczajenie?Zawsze można zmienić system operacyjny na Win.
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 12:43 - śr

czuk pisze:
nowy_nick pisze: Czy kupowanie Eizo, gdy pracuje się wyłącznie pod linuksem to dobry pomysł? Jeżeli pewne funkcjonalności dostępne są z poziomu CN, to ja ich nie użyje. Eizo ma więcej takich kwiatków? Nec ma wsparcie dla linuksa, więc mniemam że jest łatwiej.
Dobry monitor to zawsze dobry monitor,a dlaczego pracujesz pod linuksem,bo darmowy,przyzwyczajenie?Zawsze można zmienić system operacyjny na Win.
Czuk nie wiem jak Tobie odpowiedzieć bez pisania elaboratu :) Może po prostu przyjmijmy, że niektórzy używają linuksa i robią to świadomie.
cz
czuk

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 12:53 - śr

nowy_nick pisze:Może po prostu przyjmijmy, że niektórzy używają linuksa i robią to świadomie.
OK,a co ten linuks takiego w sobie ma,podziel się proszę wnioskami,mówiąc szczerze ja już też mam dosyć win ,zwłaszcza win10.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Lotne stanowisko pracy

22 lutego 2017, 13:03 - śr

Czuk, proszę nie dążyć ani tym bardziej porównywać Win do Linuxów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
nowy_nick
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:19 - wt

Re: Lotne stanowisko pracy

14 marca 2017, 11:21 - wt

Kupiłem Eizo CS2420. Póki co, rozjaśnia się już około 6 rano więc nie ma problemów. Monitor niestety obnażył wszystkie niedociągnięcia mojej obróbki zdjęć i na nowo muszę wczuć w to co robię.
Duży plus to, że w końcu widzę co robi 'soft proof'.
Color Navigator 6 jest pod Linuksa a ja go sobie pod moją dystrybucję dopasowałem. Kalibracja z X-Rite działa bez problemu.

I co nie mniej ważne, bardzo przyjemnie ogląda się na takim monitorze filmy!

Dziękuję za odpowiedzi w wątku.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68369
Liczba tematów: 4128
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu