Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Art73
Posty: 3
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 09:10 - pn

Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

25 grudnia 2017, 09:38 - pn

Witam Wszystkich
Forum to już studiuje z tydzień i jak już mi się wydawało, że wiem co kupić to po następnych wątkach dalej nie mam pojęcia, wiec może rozwiejecie moje wątpliwości. :D
Zacznę może od zastosowania do którego go potrzebuję, a wiec standardowe wykorzystanie domowe komputera (praktycznie bez gier no może jakieś proste, dla dzieci),
plus fotografia amatorska hobbistyczna i w tym kierunku głownie konfiguruję mój sprzęt. Rodzaj fotografii to przyroda (góry, lasy, makro) plus portrety rodzinne.
Do tej pory pracowałem na monitorach CRT i LCD matryca TN kalibrowane za pomocą Sypder2, aktualnie monitor LCD jest do wymiany (pionowe kreski) i podejrzewam, że Spyder 2 też ponieważ
po ostatnie kalibracji monitor wpada w zielony zafarb, a i wsparcie producenta skończyło się co do sterowników.
W zasadzie po przeglądnięciu tego forum byłem zdecydowany na CS2420, ale po dalszej lekturze pojawiły się dalsze pytania:

1. Czy moja zintegrowana karta graficzna intel HD3000, wykorzysta możliwości tego monitora, (wiem można dokupić inną)
2. Czy system windows 7 i lightroom również wykorzysta możliwości tego zestawu.
3. Czy kupować kalibrator czy jednak komuś zlecić kalibrację (patrząc na moje wykorzystanie sprzętu to chyba opcja zlecenia jest lepszym rozwiązaniem)

Ogólnie zastanawiam się czy jestem w stanie wykorzystać tą większą przestrzeń w modelu CS2420, podejrzewam, że przesiadka z starego samsunga z matrycą TN na CS230 to już będzie duża zmiana na plus.
A może jednak w moim przypadku myśleć o czymś jeszcze tańszym, a resztę dołożyć do np dysku SSD czy rozbudowy kompa (chociaż poza brakiem miejsca na dyskach to ta konfiguracja komputera jest dla mnie ok nie jest demon prędkości, ale ja nie pracuję na nim zawodowo.

dzięki za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Artur
cz
czuk

Re: Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

25 grudnia 2017, 17:30 - pn

Nec EA275WMI CT.
Chyba w cenie niższej niż ten Eizo CS2420? ,24 calowy?
Art73
Posty: 3
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 09:10 - pn

Re: Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

25 grudnia 2017, 18:34 - pn

Dzięki za propozycję, ale moja karta już napewno nie wykorzysta monitora Nec EA275WMI CT trzeba by zmienić kartę na coś z DP z drugiej strony do cs2420 ciągnie mnie ze względu na Adobergb tylko czy to zobaczę na swoim sprzęcie, 27 i wieksza rozdzielczości też kusi. No cóż życie składa się z ciągłych wyborów i kompromisów. :D
cz
czuk

Re: Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

25 grudnia 2017, 18:44 - pn

Art73 pisze:
25 grudnia 2017, 18:34 - pn
nie wykorzysta monitora Nec EA275WMI CT trzeba by zmienić kartę na coś z DP z drugiej strony do cs2420 ciągnie mnie ze względu na Adobergb tylko czy to zobaczę na swoim sprzęcie, 27 i wieksza rozdzielczości też kusi. No cóż życie składa się z ciągłych wyborów i kompromisów. :D
Każdy widzi co chce zobaczyć ,a każdy zobaczy co jest w stanie!
Powodzenia :)
Art73
Posty: 3
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 09:10 - pn

Re: Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

20 stycznia 2018, 13:10 - sob

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie :-)
Powoli oswajam się z decyzją na zakup EA275WMI CT i nasuwają się następne pytania wątpliwości.
1. Na pewno potrzebuję dokupić kartę graficzną ,zastanawiam się czy np nVidia Quadro 600 1 GB 128-bit DVI DP będzie ok współpracować z tym monitorem i czy da sobie radę, a może coś innego w rozsądnej cenie?
2. Czy tu też można zablokować monitor podobnie jak PA272w aby po kalibracji nie zmienić przez przypadek ustawien?
3. Jak monitor jest skalibrowany sprzętowo to czy ustawienia karty graficznej nie będą miały wpływ na wyświetlany obraz?
4. zastanawiam się jeszcze na PA272w-sv tylko czy warto dokładać 1700zł dla amatora i tu raczej już max moich możliwości finansowych wiec monitor musiałby być już bez selekcji i kalibracji, dlatego mam pytanie czy PA272w fabrycznie jest na tyle skalibrowany, że można byłoby go sensownie używać czy jednak lepszym wariantem jest EA275wmi ct przeselekcjonowany i skalibrowany na różne warianty?
Niestety nie mam możliwości przetestowania obydwu monitorów i muszę polegać na opiniach innych użytkowników. Z drugiej strony jeżeli taki monitor posłuży znaczny okres czasu, to może warto zainwestować w lepszy sprzęt. jak długo mogą bezproblemowo pracować te monitory przy korzystaniu z nich średnie 2h dziennie?
5. I jak w końcu z poprawnym wyświetlaniem AdobeRGB w windows 7 i lightroom 6?

Dzięki za sugestie i pomoc.
Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo CS230 czy CS2420, a może coś innego?

20 stycznia 2018, 13:16 - sob

Ad. 1 Każda współczesna kart graficzna obsłuży ten monitor.
Ad. 2 Można.
Ad. 3 Będą oczywiście miały wpływ. Trzeba wszystko wyzerować.
Ad. 4 PA to już inna bajka, monitor w pełni profesjonalny. Kalibrować trzeba zawsze jeśli ma pokazywać to co chcemy a nie swoje widzimisię. Fabrycznie jest wyregulowany całkiem nieźle, ale z użytkowego punktu widzenia, to nie jest kalibracja, nawet jeśli jest "certyfikat kalibracji".
Ad. 5 LR poprawnie zarządza kolorem i nie ma problemu z wyświetlaniem na monitorze szerokogamutowym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu