Monitor 4k do wykresow (gielda)

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 4k do wykresow (gielda)

18 stycznia 2018, 19:57 - czw

szkutnik pisze:
18 stycznia 2018, 18:38 - czw
Po prostu ta lipa leży bardzo blisko tego dobrego, u mnie na biurku np HP jest lepszy od eizo. Skoro przyznałeś że trzeba palcem pokazać różnice to zbliżamy się do konsensusu, po prostu różnica jest taka że ...trzeba pokazać palcem.

Tu jest kilka aspektów:
1. Czasem trzeba pokazać palcem, np ekran bardzo niebieski dla porównania normalny. Rzadko kto interesuje się tematem i wie, że niebieski obraz jest niedobry. Bywa, że trzeba pokazać. Zresztą, z prostszymi rzeczami ludzie mają problem. Siedzi delikwent i niemalże płacze przy monitorze nastawionym na 100% jasności. Bywa, że trzeba pokazać, że jest coś takiego jak regulator. Poważnie, widziałem takie przypadki.
2. Nie jest wcale tak, że wszystko co ma nalepkę EIZO to ósmy cud świata. Firma ma w ofercie również kiepskie monitory. Płaci się wówczas za trwałość, regulacje, gwarancję itd. Jakość obrazu jest taka-sobie. Nie wiem co tam w firmie pracuje, ale może właśnie takie coś.

szkutnik pisze:
18 stycznia 2018, 18:38 - czw
Prawo do oddawania jest ok - chcecie sprzedawać bez tego prawa wystarczy sprzedawać stacjonarnie. Wyobraź sobie że delikwent naczyta się w necie jak to NEC wyprzedza wszystko o lata świetlne i kupi takiego np NEC EA275UHD, postawi koło swojego Benq i ..... nic, nie ma różnicy, bo niby przyrządy coś tam pokażą ale on jest w tych 90% mało wrażliwych.

W tym momencie mowa o towarze niezgodnym z umową, to zupełnie inny przepis i prawo, zresztą słuszne. Prawo do oddawania jest bez podania powodu, czyli widzimisię. Inna sprawa, że żaden NEC nie ma takiego nierównego ekranu jak pokazałem wyżej, a jest to zdjęcie właśnie Benq!

szkutnik pisze:
18 stycznia 2018, 18:38 - czw
Zresztą dla ciebie te przepisy powinny być korzystne, przecież skoro większość ludzi kupiła bądź kupi monitory firm które robią monitory które absolutnie do niczego się nie nadają to choćby część ludzi się nawróci i kupi porządne monitory to dla Twojej firmy istotnie poszerzy się rynek

Czy dla mnie jest korzystne czy nie, nie ma znaczenia. Mowa o słuszności przepisu jako takiego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu