LG IPS-231p

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
rsolski77
Posty: 2
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 11:28 - pn

LG IPS-231p

29 sierpnia 2011, 11:38 - pn

Witam po raz pierwszy na forum.
Planuję zakup nowego monitora na miejsce starego CRT-ka (LG Flatron) do zastosowań związanych z edycją fotografii. Do tej pory brałem pod uwagę Eizo s2233 a nawet S2243 ale moją uwagę zwrócił ten nowy monitor LG. Otrzymał nagrodę TIPA w klasie monitorów przeznaczonych do fotografii(matryca IPS). Przed zakupem chciałbym się jednak upewnić czy warto go kupić bo cena jest podejrzanie niska (poniżej 800 zł), a może poczekać i dozbierać na EIZO?
PS Zajmuję się głównie czarno-białą fotografią krajobrazu ale wykonuję też zdjęcia portretowe.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: LG IPS-231p

29 sierpnia 2011, 11:45 - pn

Witam na forum.

Ów LG nie ma się kompletnie nijak do EIZO S2233W/S2243W. Jeśli budżet Panu pozwoli proponuje dozbierać.

Wszelkie odznaczenia, certyfikaty i normy typu TIPA, EISA, TCO, ISO itd, to zwykły towar handlowy. Nawet na stronach tych organizacji są ceny. Producent się decyduje, kupuje i jest dodatkowy znaczek. Działa marketiongowo? Działa. Takie jest ich przeznaczenie. Proszę zwrócić uwagę że takich "dodatków" nie ma praktycznie wcale w sprzęcie średniej i wyższej półki oraz w profesjonalnym. Czyżby były gorsze? Nie zasługiwały? ;)

PS. LG obecnie intensywnie próbuje się wbijać w rynek fotograficzny. Stąd większe nasilenie materiałów typu "advertorial", po naszemu "sponsorowanych". Nawet w tak poważnym piśmie jak FOTO można się niedługo spodziewać cyklu artykułów na ten temat. Odmówiłem pisania czegoś takiego na zlecenie, ale pieniądz nie śmierdzi i na pewno ktoś się podjął. Oczywiście działania są szerokie i w Internecie również, na moje oko w ciągu kilku miesięcy, LG zacznie być wymieniany jako sprzęt do fotografii. :lol:
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rsolski77
Posty: 2
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 11:28 - pn

Re: LG IPS-231p

29 sierpnia 2011, 11:51 - pn

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. W takim razie pomęczę się jeszcze trochę na kineskopie i kupie sobie EIZO, lepiej kupić raz a porządnie :)

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu