Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

Re: Trudny wybór cs2420, PA242W-SV i PA272W

17 kwie 2018, o 09:35

Też są, ostatnio miałem przypadek piksela na trzycyfrowym CG, ale producent daje gwarancję fabryczną na nie, więc odczuwalność jest znacznie mniejsza. Przynajmniej jeśli chodzi o świecące.

Największa, wręcz kompromitująca wpadka była kilka lat temu na CX240. Wówczas prawie każdy egzemplarz ze sławnej wiosennej partii, miał albo rozświetloną część ekranu albo piksele, co ciekawe, zawsze w tym samym miejscu w lewej górnej ćwiartce ekranu. Wówczas wpadłem w potężne problemy, o mało nie przekręciłem się finansowo. W korytarzu monitorów pod sufit i 9 na 10 szt trzeba było mocno przecenić aby ktoś je zechciał. Kupa pieniędzy zamrożona w prawie niesprzedawalnym towarze.
Tomasz - monitory.mastiff.pl
Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff, Tel:601888312
Monitory EIZO, NEC, kalibracja z prawdziwego zdarzenia
Najblizsze kalibracje w terenie
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:

17 kwie 2018, o 11:26

Tom01 pisze:
17 kwie 2018, o 09:00
Tak, szczególnie defekt w liniowości EA, z którym jest już wiadomo, że producent nic nie zrobi, choć wie o problemie. Przykładowy monitor był sprawdzany, wiadomo co ową nieprawidłowość powoduje. Prosiłem wielokrotnie aby nie tworzyć Matrixa. Wpadki się zdarzają, to jest normalne. Jeśli ktoś twierdzi, że nie, to albo o czymś nie wie, albo kłamie.
Wojtek rozwiązał Pański "apokaliptyczny problem" z tamtą sztuką w 5 minut, a od tamtego czasu ani ja, ani pracownik NEC DS odpowiedzialny za kalibrację monitorów ColorTuned nadal nie trafiliśmy na sztukę, gdzie występowały by tego typu problemy. Sam Pan później przyznał, że od tamtego czasu nie trafił na tego typu anomalię - kto tu zatem tworzy matrix?
Tom01 pisze:
17 kwie 2018, o 09:00
Piszę jak jest od bardzo wielu lat. Jak jest za co, to się chwali. Jak trzeba, to się opieprzy. Bez cackania, pudrowania ani innych. Okazuje się, że przysparza mi to zaufania i procentuje. Dodatkowo, tak się składa, że przeżyłem niejedną "górę" i to raczej owa góra zabiega o moje zainteresowanie, nie odwrotnie. Także proszę nie przykładać niewłaściwej, nie wiem, może swojej, miary do tego co robię zawodowo. Nie chcę być nieuprzejmy, ale pouczanie proszę ograniczyć do osób / firm na swoim poziomie. To, że Pan czegoś nie widzi / nie zauważa / nie wie / nie rozumie, nie legitymizuje mentorskiego tonu.

Myślę, że na tym trzeba zakończyć, bo takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
Widzę, że nie jak zwykle nie opuszcza Pana kompletne odklejenie od rzeczywistości, specyficzne poczucie humoru i niezawodny instynkt samobójcy :lol: Nie zamierzam prowadzić z Panem dyskusji, bo nie jest Pan dla mnie partnerem do dyskusji - udzielam jedynie dobrej rady :D Proszę sobie nie folgować, proszę dalej doszukiwać się dziur w całym, deprecjonować produkty, konkurencję i zarzucać wszystkim kłamstwa na prawo i lewo. Z pewnością to Panu zaprocentuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

17 kwie 2018, o 12:06

Coś najwidoczniej Panu umknęło. Problem istnieje cały czas i bez wysiłku można trafić na taki monitorek. Plusem jest jednakże, że dzięki Wojtkowi wiadomo co go powoduje, jak go zamaskować, toteż metodę wykorzystuję, co pisałem w innym wątku.

Za "dobre rady" dziękuję, ale są zbędne. Co do partnerstwa w dyskusji, chyba niepotrzebnie staram się być uprzejmy. Kiedyś był Pan merytoryczny. Trochę przemądrzały, ale jednak przeważały konkrety. Od jakiegoś czasu stał się Pan strasznie arogancki. Coś jak hdr-owa górka w humorystycznej funkcji postępu w karierze fotografa. Zapewne Pan zna. Proszę nie iść tą drogą. To taka dobra rada ode mnie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

17 kwie 2018, o 12:21

Być może będę nieobiektywny. Ale wydaje mi się, że gdzie dwóch się "kłóci" tam "prawda" po środku. Nieobeznany czytelnik jeszcze bardziej się pogubi, nie wiedząc, komu bardziej uwierzyć.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Fotografia Ślubna, Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

17 kwie 2018, o 12:35

Te "kłótnie" kiedyś miały dobre skutki. Były intensywne polemiki na tematy merytoryczne. W tej chwili od P. Marcina można usłyszeć w zasadzie tylko inwektywy. Każdy jest głupi, niedokształcony. Szczególnie ciekawa była niedawna obserwacja jak Pan Marcin odkrył, wyczytał gdzieś, o zjawisku chemiluminescencji. Z automatu wjechał z, nomen omen, kagankiem oświaty, tłumacząc ignorantom wokół światłość tego zjawiska. Albo równie sensacyjne odkrycie o aspektach dynamiki ludzkiego wzroku. Niektórzy uczyli się w szkole o takich rewelacjach, ale to nie dociera. Ręce opadają.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:

17 kwie 2018, o 13:28

Tom01 pisze:
17 kwie 2018, o 12:06
Coś najwidoczniej Panu umknęło. Problem istnieje cały czas i bez wysiłku można trafić na taki monitorek. Plusem jest jednakże, że dzięki Wojtkowi wiadomo co go powoduje, jak go zamaskować, toteż metodę wykorzystuję, co pisałem w innym wątku.

Za "dobre rady" dziękuję, ale są zbędne. Co do partnerstwa w dyskusji, chyba niepotrzebnie staram się być uprzejmy. Kiedyś był Pan merytoryczny. Trochę przemądrzały, ale jednak przeważały konkrety. Od jakiegoś czasu stał się Pan strasznie arogancki. Coś jak hdr-owa górka w humorystycznej funkcji postępu w karierze fotografa. Zapewne Pan zna. Proszę nie iść tą drogą. To taka dobra rada ode mnie.
Nie "zamaskować", tylko wyeliminować - problem z tym konkretnym monitorem był trywialny, bo podczas walidacji dlaczegoś nie "trafiał" w jedną mierzoną próbkę - wydłużenie czasu stabilizacji poprzez wydłużenie czasu pomiaru rozwiązuje "problem" w stu procentach. Nawet jeśli ktoś natrafiłby na podobny problem, to łatwo go rozwiązać jednym kliknięciem w preferencjach SVII.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

17 kwie 2018, o 13:40

To nie tak. Może ten jeden wysłany przez klienta miał taką przypadłość, ale "normalnie" problem jest związany z czymś innym. Jest to błąd w firmware ale z uwagi na wchodzącą właśnie drugą rewizję, nie będzie poprawiany. Podobnie jak nie będzie poprawiana wywalająca się komunikacja DDC/CI na DP w niektórych egzemplarzach serii 4. W sumie nie ma po co, to już EOL. W obecnych, niestety, jak się trafi z błędem, można sobie klikać z SVII dowolnie, nie ma pozytywnych skutków. Wydłużanie czasu na pomiar było jednym z pierwszych rzeczy jaką sprawdzałem. Jeśli Wojtek nie powiedział Panu w czym tkwi zagwozdka, to trudno.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

17 kwie 2018, o 18:27

Tom01 pisze:
16 kwie 2018, o 20:33
Czornyj pisze:
16 kwie 2018, o 16:55
W monitorach serii PA i EA praktycznie nie występują wady pikseli, fabryczny screening eliminuje je w 100%.

Tak, z pewnością... Poniżej flagowy model i piksel tu gdzie mysz.

Obrazek

Pomniejszych, czyli PA242W, PA272W, PA302W w ostatnim półroczu trafiłem kilka sztuk. Bynajmniej nie wywalanych ładowarką z pociągu, tylko nowiuśkie, w wyprasowanych pudełeczkach. To się zdarza na każdym LCD, tanim i drogim, bo wynika z technologii. Nie rozumiem po co tworzyć sztuczny lukier.
Może tam są jakieś bio-prądy :lol: Jakoś nikt inny się nie "chwali". I chyba to nie kwestia lukrowania tylko konfrontacja odmiennych doświadczeń.
U mnie np. na ponad 120 sztuk monitorów w ciągu zeszłego roku były tylko dwa z uwalonym pikselem. A w przeciągu 6 lat raptem 5.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

17 kwie 2018, o 18:29

NocnyJastrzab pisze:
U mnie np. na ponad 120 sztuk monitorów w ciągu zeszłego roku były tylko dwa z uwalonym pikselem. A w przeciągu 6 lat raptem 5.

No przecież, w ogóle nie ma wadliwych! Dominik, nie umiesz w monitory i je psujesz sam! :)

A poważniej, jak powinno być wiadome KAŻDEMU z branży, na nowych rzadko kiedy coś jest. Jeśli piksel się pojawia to po kilkudziesięciu godzinach. Przy typowym modelu sprzedaży, wyskoczy u klienta. Ekran się już nieco przykurzy, pierwsze wrażenia opadną, czujność oklapnie i klient nie zauważy. Problem w tym, że ja te monitory trochę "męczę" i słabsze jednostki wychwytuję ze skutecznością ponad 98%. Statystyki prowadzone od około 15 lat, ilość zbadana ponad 4 tys szt. Stąd na wadliwe trafiam częściej. Proste. Ale dzięki temu, ostatnią reklamację na monitor z pikselem miałem bodajże w 2009 roku.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

17 kwie 2018, o 19:55

Taaa.. Kalibruję młotkiem przed wysyłką ;p

Klient zawsze zauważy. Owszem, na nowych rzadziej, ale jednak się trafiają. Może gdyby nie były "męczone" nic by nie było? Nie będę spekulował..
nielub

18 kwie 2018, o 23:09

NocnyJastrzab pisze:
Może tam są jakieś bio-prądy :lol: Jakoś nikt inny się nie "chwali". I chyba to nie kwestia lukrowania tylko konfrontacja odmiennych doświadczeń.
No to mnie po prostu duma rozpiera, że udało mi się nabyć jeden z tych dwóch. Pomyślcie tylko: na ponad 120 szt mój jest w elitarnej dwójce. A jak dodam, że po kilkudziesięciu godzinach pracy pojawił się jeszcze jeden martwy subpiksel, to czuję się zwycięzcą (za ubiegły rok sprzedaży u Pana Dominika). Niebywała historia, takie wyróżnienie! Jak będę go chciał kiedyś odsprzedać, to nie będzie to jakiś zwyczajny PA272, rzekomo równy jak stół, bez wad pikseli, tylko egzemplarz wyjątkowy, z indywidualnie uwalonymi pikselami i nierównomiernością podświetlenia przekraczającą 20% :ugeek: .

PS. Muszę jednak zaznaczyć, że przy tej rozdzielczości i nieco dalszej pozycji od monitora niż standardowa, przy normalnej użytkowaniu praktycznie nie zwracam uwagi na martwe subpiksele (może gdyby były świecące, to by się to bardziej w oczy rzucało). Z równomiernością podświetlenia też postanowiłem odpuścić (zwłaszcza ze względu na cenę zakupu monitora), okazało się bowiem, że po sprawdzeniu kilku sztuk wszystkie miały nierównomierność podświetlenia przekraczającą 20% (co tłumaczy istnienie wersji Reference i dużą różnicę w cenie). Tak więc biorąc pod uwagę także wcześniejsze doświadczenia z Eizo Cx241 uznałem, że szukanie lepszego egzemplarza, to jak przebieranie w worku zgniłych jabłek (czyli jak w moim przypadku, za każdym razem gdy kupuję coś droższego) :ugeek: .

Wróć do „Zastosowania amatorskie”