Problem przy wyborze monitora

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
grzesio09
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2011, 12:09 - czw

Problem przy wyborze monitora

15 września 2011, 12:19 - czw

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany monitora na lepszy i powiem szczerze że mam lekki problem. Mianowicie potrzebuję monitora do uniwersalnego zastosowania ale i do obróbki zdjęć. Obecnie jestem posiadaczem monitora EIZO 1901SH i zastanawiam się nad kupnem EIZO 2243 NEC NEC P221W.
czytałem na forum i zdecydowanie najlepszym polecanym monitorem przez pana Tom01 jest tu wyżej wymieniony EIZO. I tu sprawa się komplikuje ponieważ nie mam pojęcia jak będzie się zachowywał ten monitor przy grach. Jako że jestem pasjonatem fotografii i gier to mam problem .
Pyt: Czy którys z tych monitorów zdecydowanie nadaję się do tych dwóch rzeczy , mówie o fotografii i gier.? Jeśli chodzi opriorytety to ciężko powiedzieć. Zarówno gram jaki obrabiam zdjęcia. A moze coś innego . Byłbym wdzięczny o pomoc bo czytam i czytam i troszkę się gubię w tym a monitor chyba czas zmienić na coś dużo lepszego.
Pozdrawiam
G
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problem przy wyborze monitora

15 września 2011, 12:30 - czw

Witam.
grzesio09 pisze:jak będzie się zachowywał ten monitor przy grach.
W zamyśle producenta to EIZO S2233W/S2243W/S2433W są skonstruowane jako monitory uniwersalne-amatorskie-domowe. Nie ma więc przeciwwskazań przy używaniu ich do rozrywki. Sprawują się zupełnie normalnie. Dopalacz jest dostrojony bardzo dobrze, smużenia nie ma, przepaleń też. Nie są tak szybkie jak proste monitory na TN, ale coś za coś.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
grzesio09
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2011, 12:09 - czw

Re: Problem przy wyborze monitora

22 września 2011, 09:24 - czw

dzięki za pomoc Panie Tom01. Po głebszym zastanowieniu i poczytaniu opinii na tutejszym forum zdecydowałem się na zakup EIZO 2243. Monitor naprawdę świetny. Problemem oczywiście będzie kalibracja i w związku z tym mam pytanie. Czy sprzedawany w komplecie z tym monitorem zestaw EIZO EASYPIX jest w stanie skalibrować poprawnie ten monitor. W końcu sprzedaje go EIZO.Chyba że to tani chwyt reklamowy. Czytałem że, do skalibrowania tego monitora będzie najlepszy spektrometr ale wiadomo najtańszy to kolejne min 1600zł. I druga sprawa czy do sprzetowej kalibracji tego monitora jest wymagane tylko wyłacznie oprogramowanie easypix. A może kalibrator X-rite display pro który podobno zbiera pozytywne recenzje i obsługuje poprawnie szerokogamutowe monitory.
Pytam bo sam chciałbym posiadać wszystkie elemety potrzebne do kalibracji tego monitora włącznie z oprogramowaniem do kalibracji sprzętowej. Czy można prosić o pomoc przy wyborze taniego kompletu do wykonania tej że kalibracji
Jeszcze raz dzięki za wskazówki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problem przy wyborze monitora

22 września 2011, 09:30 - czw

grzesio09 pisze:Czy sprzedawany w komplecie z tym monitorem zestaw EIZO EASYPIX jest w stanie skalibrować poprawnie ten monitor.
Skalibruje, ale nie optymalnie. Nie ma możliwości wykorzystania pełnego potencjału monitora.
grzesio09 pisze:Czytałem że, do skalibrowania tego monitora będzie najlepszy spektrometr ale wiadomo najtańszy to kolejne min 1600zł. I druga sprawa czy do sprzetowej kalibracji tego monitora jest wymagane tylko wyłacznie oprogramowanie easypix. A może kalibrator X-rite display pro który podobno zbiera pozytywne recenzje i obsługuje poprawnie szerokogamutowe monitory.
Nie da się tego zrobić samodzielnie. Problemem jest oprogramowanie serwisowe, które istnieje na razie w fazie beta i nie jest publicznie dostępne. Jedyny sposób na wyciśnięcie "ile fabryka dała" to kalibracja usługowa. Na rok będzie spokój.
grzesio09 pisze:Pytam bo sam chciałbym posiadać wszystkie elemety potrzebne do kalibracji tego monitora włącznie z oprogramowaniem do kalibracji sprzętowej
Będzie Pan mógł sobie skompletować, ale jak już EIZO upubliczni oprogramowanie. Na razie zakup czujnika będzie sobie a muzom. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
grzesio09
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2011, 12:09 - czw

Re: Problem przy wyborze monitora

22 września 2011, 09:52 - czw

Super dzięki za informacje
pzdr

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], Tom01
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68380
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu