Monitor dla you tubera - 3000 max

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 13:34 - wt

NocnyJastrzab pisze: Kalibracja jednego stanowiska to średnio 1-1,5 godziny, czasami krócej. Trzeba sprawdzić monitor przed przystąpieniem do kalibracji, po sprawdzić, czy wszystko poszło prawidłowo. Sprawdzić ustawienia w systemie oraz w aplikacjach + odpowiedni komentarz do całej sytuacji uwzględniający warunki otoczenia.
No i na taką kalibrację namawiam naszego forumowicza, jeśli precyzja fabrycznej mu nie wystarczy. Nie zaś na kupowanie seryjnej wersji z naklejką i mocno zawyżoną ceną.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 13:38 - wt

max pisze:
20 listopada 2018, 13:23 - wt
Na certyfikacie wydawanym przez producenta mamy wielkimi literami napisane: "Factory Calibration i Veryfication Report"

Wydruk pokazuje fabryczny stan monitora. Wskazany jest np nieprawidłowy przebieg krzywej półtonalnej, nie ma wyników pomiarów "kalibracji". Jeśliby była przeprowadzona jakakolwiek korekta, byłyby podane zadane i osiągnięte parametry, tolerancje. Nic takiego nie ma. Jak widać, rozumie Pan słowo pisane jak chce albo celowo zniekształca. Nawet jeśli nie rozumie Pan co sam zacytował, wyjaśniam, że w języku angielskim zakres znaczeniowy każdego słowa jest nieporównywalnie szerszy niż w języku polskim. W polskim mamy precyzyjne znaczenie słowa, w angielskim wręcz przeciwnie. Wiele zwrotów tłumaczonych dosłownie ma kompletnie inny sens niż kontekstowy. Wynika to stąd, że nie ma odmian, przypadków, stopni itd i znaczenie słowa zmienia się dodatkowymi słowami. Przedszkolny przykład: "domeczek". W angielskim nie ma takiego słowa, znaczenie jest tworzone z "uniwersalnych" słów "house", "home". Najwłaściwsze tłumaczenie będzie np "tiny house", choć dosłowne również nie odpowiada dokładnie polskiemu znaczeniu. W tym konkretnym wypadku również tak jest. "calibration" nie oznacza kalibracji a jest użyte w innym sensie. Bardziej właściwie byłoby zapewne użycie "measurement", ale pamiętajmy też, że ten papier ma znaczenie marketingowe i "calibration" po prostu lepiej brzmi. Zdanie "Factory Calibration and Verification Report" należy rozumieć jako "Fabryczny raport jakości".

max pisze:
20 listopada 2018, 13:23 - wt
Zdaniem innych forumowiczów, o większym doświadczeniu niż moje,

Jeśli wg Pana fabryczna kalibracja istnieje i jest wystarczająca, weźmy np jakikolwiek monitor "skalibrowany" fabrycznie do parametrów CCT ~6500K, jaskrawość 80nitów, gama 2,2. Nie trzeba szukać, jest takich wiele. Teraz postawmy go na biurku filmowca, który powinien mieć ustawiony monitor zgodnie z wytycznymi SMTPE i kompletnie innymi parametrami niż powyższe. Zatem "kalibracja fabryczna" załatwia sprawę, czy niekoniecznie?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 13:39 - wt

max pisze:
20 listopada 2018, 13:23 - wt
Tak też sądziłem. A zatem monitory są identyczne.

Z bardzo dobrze widocznego przykładu z kamerami: Są identyczne?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 13:42 - wt

max pisze:
20 listopada 2018, 13:23 - wt
Administrator pisze:
20 listopada 2018, 13:01 - wt
max pisze:
20 listopada 2018, 11:53 - wt
Monitor jest fabrycznie skalibrowany

Z zasady, nie wtrącam się poza sprawami porządkowymi, ale wobec tego przypadku, Max, nie mogę przejść obojętnie. Pański rozmówca kilkukrotnie zwrócił uwagę, że pisze Pan nieprawdę. Faktycznie tak jest i tym samym łamie Pan punkt 9 regulaminu forum, pod który podpada celowe wprowadzanie w błąd innych osób. Natarczywie sugeruje Pan fabryczną kalibrację monitora NEC EA271U co do którego nie ma takich informacji, a pokazany jako dowód, skan pomiarów podobnego modelu NEC EA271Q jasno wskazuje, że takowa kalibracja nie jest w nim robiona.

Obserwując forum i czytelników, jestem całkowicie pewny, że Pana doświadczenie bez wysiłku pozwala na rozpoznanie co rzeczywiście pokazuje załączony skan. Dlatego bardzo proszę nie posuwać się do kłamstw w imię doraźnych korzyści, przegadania partnera w polemice. Proszę to potraktować jako lekkie ostrzeżenie, nie chciałbym używać oficjalnych środków motywujących.
Proszę wybaczyć, ale się z tym zdaniem nie zgadzam. Jeśli mam się bronić, to spróbuję.

* Na certyfikacie wydawanym przez producenta mamy wielkimi literami napisane: "Factory Calibration i Veryfication Report", co po przetłumaczeniu przez bezstronnego translatora G... mamy: "Fabryczna kalibracja i raport o weryfikacji".
* Zdaniem innych forumowiczów, o większym doświadczeniu niż moje,
Czornyj pisze:
16 sierpnia 2018, 11:08 - czw
Tom01 pisze:
16 sierpnia 2018, 00:31 - czw
Pomijając "drobny" fakt, że nie ma czegoś takiego jak "kalibracja fabryczna"...
To jest wyłącznie pańska, niczym nie potwierdzona, prywatna opinia bez najmniejszego poparcia w elementarnych faktach.
i tym podobne. Proszę wybaczyć, że się podpieram czyimiś wpisami, ale widzę, że moje nie robią na Panach wrażenia.

Co do zaś korzyści, nie mam kompletnie żadnych. Moją intencją jest wyłącznie bezinteresowne doradzenie forumowiczom. Zawodowo nie mam kompletnie nic wspólnego z monitorami.
Tom01 pisze:
20 listopada 2018, 13:18 - wt
Firmware jest oryginalny.
Tak też sądziłem. A zatem monitory są identyczne.
Jak widać, na Tobie też nie robi nic wrażenia i nie potrafisz przełknąć, że jest jednak inaczej, niż myślisz.
Taki "niewierny Tomasz".. choć podejrzewam, że nawet wizyta w fabryce by nie pomogła.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 14:07 - wt

Tom01 pisze:
20 listopada 2018, 13:39 - wt
max pisze:
20 listopada 2018, 13:23 - wt
Tak też sądziłem. A zatem monitory są identyczne.
Z bardzo dobrze widocznego przykładu z kamerami: Są identyczne?
Jeśli kamera (hardware, sprzęt) i firmware (software, oprogramowanie) są identyczne, to kamera i monitor są identyczne.

Wyregulowanie czy skalibrowanie monitora nie sprawia, że kamera lub monitor staje się formalnie inną serią. Toż to by był prawdziwy absurd, bo można by sprzedawać monitory ustawione na 60cd/m2, 80cd/m2 czy 120cd/m2 jako osobne serie. Np. jaśniejszy drożej, bo czemu by nie?
Tom01 pisze:
20 listopada 2018, 13:38 - wt
Jeśli wg Pana fabryczna kalibracja istnieje i jest wystarczająca, weźmy np jakikolwiek monitor "skalibrowany" fabrycznie do parametrów CCT ~6500K, jaskrawość 80nitów, gama 2,2. Nie trzeba szukać, jest takich wiele. Teraz postawmy go na biurku filmowca, który powinien mieć ustawiony monitor zgodnie z wytycznymi SMTPE i kompletnie innymi parametrami niż powyższe. Zatem "kalibracja fabryczna" załatwia sprawę, czy niekoniecznie?
Proszę zauważyć, że nasz Forumowicz jest youtuberem, nie filmowcem z Hollywood. Obowiązuje go więc wszechobecny w internecie standard sRGB, a zatem również CCT 6500K i gamma 2,2, a 80cd/m2 przy poprawnym oświetleniu stanowiska również będzie wartością prawidłową.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 14:23 - wt

max pisze:
20 listopada 2018, 14:07 - wt
Wyregulowanie czy skalibrowanie monitora nie sprawia, że kamera lub monitor staje się formalnie inną serią.

No to, przez analogię, dlaczego Flir sprzedaje je jako inne serie?

max pisze:
20 listopada 2018, 14:07 - wt
Jeśli kamera (hardware, sprzęt) i firmware (software, oprogramowanie) są identyczne, to kamera i monitor są identyczne.

Tak, sprzęt, cała budowa, oprogramowanie jest to samo. Nawet aktualizując firmware, ze stron producenta ściąga się ten sam plik oprogramowania do obu. Są takie same. Tylko dlaczego dają inne obrazy? Co więcej, pomiar temperatury, podstawowa funkcja, też ma inną wartość, widać na zrzutach. Dlaczego?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 14:36 - wt

Tom01 pisze:
20 listopada 2018, 14:23 - wt
Tylko dlaczego dają inne obrazy? Co więcej, pomiar temperatury, podstawowa funkcja, też ma inną wartość, widać na zrzutach. Dlaczego?
Jak to dlaczego?

Proszę przestawić sobie w monitorze suwaczek Brightness albo jakiś inny.
Otrzyma Pan w efekcie inny obraz, tak? Tak.
Czy będzie to z tego powodu monitor należący do innej serii? Nie.

Po prostu oba będą się różniły regulacją (lub kalibracją), a więc i wyświetlanym obrazem. Niczym więcej. Cała reszta będzie IDENTYCZNA, a nawet więcej, to będzie cały czas ten sam monitor. Nie ma więc podstaw do podwyższania ceny z uwagi na wydumaną przynależność do wyższej serii/wersji. Ową regulację/kalibrację może wykonać każdy, również Sprzedawca, w dowolnym momencie, bez najmniejszego wpływu na serię/wersję monitora.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 15:37 - wt

max pisze:
20 listopada 2018, 14:36 - wt
Jak to dlaczego? (...) Ową regulację/kalibrację może wykonać każdy,

Krąży Pan wokół, byle tylko nie przyznać oczywistej rzeczy. Obie kamery są ustawione tak samo, dają inne wyniki pomiarów i inny obraz który widać gołym okiem. Każdy może wejść w menu, poprzestawiać co chce a i tak będzie widoczna różnica. Nie da się osiągnąć takiego samego obrazu. Na identycznej ale tańszej, zawsze będzie gorszej jakości i z przekłamaniami. Dlaczego?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 15:43 - wt

@max, à propos tego, że wszystkie EA sa takie same. Otóż monitory serii EA to biurowa masówka w której rozrzut jakościowy jest duży i jednym bliżej budżetowych monitorów zaś lepsze sztuki można porównywać bez kompleksów do PA.

Taki "Factory Calibration Raport" miał też DELL za 2500 PLN, którego użytkowałem kilka dni bo tyle z nim wytrzymałem. Świecił nieziemsko niebiesko (wizualnie bliżej mu było do 7500K niż 6500K) i miał biel o każdym kolorze tęczy.

I jeszcze jedno. Pisałeś o EA271U, że ma większy kontrastr natywny. Otóż skalibruj go Spectra View II z włączonym DUC. Kontrast spadnie o co najmnmiej 40-50%. Żeby uzyskać taką równomierność podświetlenia jak w tym raporcie: download/file.php?id=1566&mode=view DUC musi być raczej włączone, więc nawet ta "fabryczna" kalibracja zabija maksymalny natywny kontrast. Jeden z EA, które miałem z DUC miał większe różnice niż ten z raportu, a bez DUC dochodziło do 20% względem środka. :lol:
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 16:04 - wt

eye664 pisze:
20 listopada 2018, 15:43 - wt
@max, à propos tego, że wszystkie EA sa takie same. Otóż monitory serii EA to biurowa masówka w której rozrzut jakościowy jest duży i jednym bliżej budżetowych monitorów zaś lepsze sztuki można porównywać bez kompleksów do PA.
Może nie róbmy sobie jaj - PA271Q nawet z wyłączonym DUC jest równiejszy od dowolnego EA z włączonym, o jakości czerni przez litość nie wspominając, bo coś takiego jak "jakość" praktycznie w EA nie występuje w tym kontekście. Rozrzut serii EA jest naprawdę niewielki, czego najlepszym dowodem jest fakt, że Tom01 tak gorliwie je promuje wyśpiewując o nich istne peany pochwalne. Z wymianą na gorszy po prostu miałeś pecha.
dosb
Posty: 5
Rejestracja: 13 listopada 2018, 13:33 - wt

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 16:10 - wt

Nie sądziłem, że z wrzuconego przeze mnie kwitu z fabryki będzie taka awantura. Sam pierwotnie myślałem, że była jakaś fabryczna kalibracja, ale przecież nad boxami z wynikami pomiarów wołami stoi subtytuł, że to jest "measurement result". Z ciekawości, czy ten konkretny egzemplarz przeszedłby selekcję pod COLOR/COLORTUNED z takimi parametrami wyjściowymi?
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 16:17 - wt

Czornyj pisze:
20 listopada 2018, 16:04 - wt
eye664 pisze:
20 listopada 2018, 15:43 - wt
@max, à propos tego, że wszystkie EA sa takie same. Otóż monitory serii EA to biurowa masówka w której rozrzut jakościowy jest duży i jednym bliżej budżetowych monitorów zaś lepsze sztuki można porównywać bez kompleksów do PA.
Może nie róbmy sobie jaj - PA271Q nawet z wyłączonym DUC jest równiejszy od dowolnego EA z włączonym, o jakości czerni przez litość nie wspominając, bo coś takiego jak "jakość" praktycznie w EA nie występuje w tym kontekście. Rozrzut serii EA jest naprawdę niewielki, czego najlepszym dowodem jest fakt, że Tom01 tak gorliwie je promuje wyśpiewując o nich istne peany pochwalne. Z wymianą na gorszy po prostu miałeś pecha.
Cena selekcji u Toma jakakolwiek ona by nie była w opinii innych forumowiczów jest stosunkowo niska, więc ilość wybitnie słabych sztuk musi być mała (w przeciwnym razie byłoby to nieopłacalne) jednak każdy można taką trafić i jest problem. Nie odnoszę się tylko do mojego wymienionego EA275UHD, ale na przykład 4 lata temu kupiłem EA243WMI jako monitor pomocniczy i też był z nim problem. Lewa strona świeciła ciemniej, prawa jaśniej i przyglądając się można było dojrzeć strukturę "siatki" pod matrycą z prawej strony (tam gdzie świecił jaśniej).

Stąd moja opinia o rozrzucie jakościowym EA bo już drugi raz mam problem tylko poprzedni był problemem za 1500 a nie 4000. ;)

A co do DUC - mój PA242W z wyłączonym świeci słabo, naprawdę. Z DUC na maksymalnym ustawieniu jest niemalże perfekcja. Wszystko rozchodzi się o to, czy widać takie wady na pierwszy rzut oka, czy trzeba się przyglądać.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 16:50 - wt

eye664 pisze:
20 listopada 2018, 15:43 - wt
@max, à propos tego, że wszystkie EA sa takie same. Otóż monitory serii EA to biurowa masówka w której rozrzut jakościowy jest duży i jednym bliżej budżetowych monitorów zaś lepsze sztuki można porównywać bez kompleksów do PA.

Taki "Factory Calibration Raport" miał też DELL za 2500 PLN, którego użytkowałem kilka dni bo tyle z nim wytrzymałem. Świecił nieziemsko niebiesko (wizualnie bliżej mu było do 7500K niż 6500K) i miał biel o każdym kolorze tęczy.

I jeszcze jedno. Pisałeś o EA271U, że ma większy kontrastr natywny. Otóż skalibruj go Spectra View II z włączonym DUC. Kontrast spadnie o co najmnmiej 40-50%. Żeby uzyskać taką równomierność podświetlenia jak w tym raporcie: download/file.php?id=1566&mode=view DUC musi być raczej włączone, więc nawet ta "fabryczna" kalibracja zabija maksymalny natywny kontrast. Jeden z EA, które miałem z DUC miał większe różnice niż ten z raportu, a bez DUC dochodziło do 20% względem środka. :lol:
Tu nie trzeba mieć della żeby mieć tęcze na białym wystarczy ea275wmi-CT + w gratisie srebrzenie masakryczne ;) ,jeszcze tak ciapatego nie widziałem a bądz co bądz trochę monitorów widziałem pewnie nie tyle co grono tu zebranych ludzi którzy obcują z tym na co dzień przez np 20 lat ale jak mówię na przestrzeni kilkunastu lat trochę tego było.Piszesz że to masówka i tak jest ale w tym wypadku jest ostra przesada 3-3,5tyś.Teraz do sedna wychodzi na to że to monitor do biura no ale qrw... jak się przegląda dokumenty lub czyta anternet :D to dobrze by było żeby na jasnych tłach monitor nie wyglądał dosłownie jak tęcza jak nie 1/3 ekranu np. w prawym dolnym rogu wpada w kolor różowy to z kolei w lewym dolnym i prawym górnym rogu białe plamy + przy krawędziach ciemniejsze plamy na całej długości,wysokości.Przy oglądaniu filmów na ciemnych scenach 3 rogi walą abo takim białym,srebrnym światełkiem + żółtaczka ;) Wychodzi na to że ta seria EA-CT nadaje się tylko i wyłącznie do zdjęć i druku bo trzeba przyznać kolorki świetne ale to właśnie możliwe że po tym zabiegu CT.
xxxkaj
Posty: 5
Rejestracja: 06 listopada 2018, 11:43 - wt

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:30 - wt

1.Bardzo dokładnie czytałem opinie użytkowników i zauważyłem, że większość propozycji nie mieści się w przedziale 3000 za 3840 x 2160. Jestem w stanie podwyższyć budżet do 4000 zl, ale to już ostateczność. Wymagania nadal te same-możliwość obróbki filmów na poziomie tych 2 filmików co pokazałem (samochód w deszczu i klip). Po zapoznaniu się z ofertami najbardziej do gustu przypadł mi EA271U był polecany przez 2 użytkowników (Max,Kyle) oraz posiadał rozdzielczość 3840 x 2160. Niestety jego koszt 4909 zl (sugerowana cena detaliczna na stronie producenta) jest za wysoki.Dodatkowo jak użytkownik Tom01 zauważył, że nie jest jeszcze w sprzedaży i nie wiadomo kiedy będzie. Zadzwoniłem na infolinie w celu uzyskania informacji kiedy model będzie w sprzedaży, ale nie uzyskałem odpowiedzi, wiec EA271U odpada. Z zaproponowanych pozostało EA275WMi, EA271Q i EA275UHD. Czy przy tej kwocie 4000 zl, są jeszcze jakieś modele godne rozpatrzenia zgodnie z moimi wymaganiami???
2. Dodaje filmy w jakości 720p(hd), na sprzęcie bardzo stary. Teraz planuje upgrade do 4k i zastanawiam się nad stwierdzeniem Tom01 cytat:
"Filmy YT z reguły wyświetlane są w okienku, nawet w trybie "kinowym", mają realną rozdzielczość dużo niższą niż rozdzielczość monitora. Przed chwilą zrobiłem eksperyment i wyświetliłem na typowym monitorze na jakim ogląda je 95-98% użytkowników i okno filmu "4K" ma rozmiar w poziomie 800-1300px. W tym oknie, niezależnie czy film jest HD, FHD czy 4K, i tak nie ma większej ilości pikseli. To jest fetysz i autosugestia, kiedy ludzie oglądając film 4K na laptopie 1366x768, twierdzą, że jest dużo lepszy niż FullHD. "
Nie wiem czy dobrze interpretuje te słowa, ale oznacza to, że 95-98% użytkowników nie jest w stanie cieszyć się jakością 4k ponieważ posiada za małe monitory(za słabe technologicznie?), czy to celowe działania YT ''pogorszenie'' jakości materiału 4k aby zajmował mniej miejsca?? Teraz jak dodaje w 720 to się nad tym zastanawiam, bo wszyscy taką technologia dysponują, ale jak zacznę pracować na 4k to oznacza, że tylko wąska grupa ludzi będzie w stanie cieszyć się ta jakością materiału?? Przed chwilą zrobiłem eksperyment i obejrzałem film YT w rozdzielczosci 140/240/260/720/1080 i za każdym razem zauważyłem wzrost jakości, pomiędzy 720,a 1080 był najsłabszy(ale nadal delikatny wzrost). Przy jakosci 1440 film się strasznie zacinał (nie wynikało to ze słabego buforowania, a pewnie fakt ze laptop ma 8 lat), nie widziałem różnicy pomiędzy 1080,a 1440 ale nie jestem pewny czy to zacinanie się filmu było tego powodem.
Dziękuje za interesowanie tematem, jeszcze nie minął 1 dzień a już 3 strony komentarzy, nie jestem może tak aktywny w tym dziale, ale już przesiedziałem 8h czytając o kalibracji, monitorach, ct, kontraście, a muszę to zrobić, żeby wiedzieć o co chodzi poszczególnym użytkownikom w komentarzach.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2018, 18:42 - wt przez xxxkaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:38 - wt

1. W cenie do 4 tys zł, najlepszym wyborem jest: https://monitory.mastiff.pl/catalogsear ... q=ea275uhd

2. Dobrze interpretuje Pan moje słowa. 4K to fetysz. Analizy sprzętu klientów w Internecie pokazują, że ludzie dysponujący ekranami powyżej rozdzielczości 1366x768px to mniejszość a więcej niż 1920x1080 to pojedyncze procenty. Wzrost "jakości" filmu przy przełączeniach rozdzielczości kończy się, jeśli okno osiąga rozdzielczość ekranową.

Zrzut ekranu 2018-11-20 o 18.48.51.png
Zrzut ekranu 2018-11-20 o 18.48.51.png (39.47 KiB) Przejrzano 1599 razy
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:40 - wt

Jak skończysz cztać, EA271U będzie już w sklepach. A warto podrążyć temat, dużo się dowiesz i powinno Ci się to przydać.

Ceną na oficjalnej stronie NECa za bardzo się nie sugeruj. Deteliczne ceny brutto w sklepach są zwykle odrobinę niższe niż sugerowane przez NECa kwoty netto. Czemu są tak zawyżone? Nie wiem, ale łatwo to sprawdzisz na innych modelach monitorów.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:44 - wt

Jeśli informacja NEC nie podała terminu to pewnie wiosna nas zastanie. Oby nie, ale jest taka możliwość.

Jeśli EA275UHD w sensownej wersji ledwo mieści się w podwyższonym budżecie to nowy model z pewnością się nie wpasuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:51 - wt

moim skromnym zdaniem 4K to bardzo wymierny wzrost jakości w materiałach video, poza tym to znacząco więcej miejsca na panele narzędziowe. 4K nie jest jeszcze domeną YT bo większość użytkowników ma monitory bliżej HD, a tam ciężko zauważyć różnicę. poza tym materiał w 4K wymaga odpowiedniej mocy obliczeniowej więc jeszcze trochę czasu minie zanim ten standard opanuje takie stream media jak Youtube. jednak trendy są takie aby kupować większe monitory i z większą rozdzielczością. Proszę podpiąć sobie jakieś 27-32" w UHD i odpalić na tym w trybie pełnoekranowym jakiś materiał HD, a po nim coś dobrej jakości w 4K dla porównania. proszę też uruchomić kilka aplikacji narzędziowych np. graficznych albo do obróbki video. taki eksperyment daje dobry pogląd na wzrost rozdzielczości i przestrzeni roboczej.
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 18:56 - wt

Wydawałoby się, że padło banalne pytanie o monitor /jakich tutaj dziesiątki/, a tu proszę jaka dyskusja :D
Muszę przyznać, że znakomicie się to czyta, ponieważ przy okazji można dowiedzieć się innych przydatnych informacji. Jak dobrze uczyniłem, że nie kupiłem
monitora serii EA /zamierzałem/, i od razu "skoczyłem" na PA :D .
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor dla you tubera - 3000 max

20 listopada 2018, 19:10 - wt

Staramy się. :D

PS. Ja też mam PA. Dwa. :D

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], Tom01
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu