Monitor NEC PA271Q Opinie

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
red
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:28 - ndz

Monitor NEC PA271Q Opinie

31 stycznia 2019, 23:18 - czw

Witam

Po namowie kilku forumowiczów zdecydowałem się do zakupu monitora Nec PA271Q
A przez to, że wersja Color jest jak dla mnie o prawie ....zł droższa od wersji podstawowej,
więc przymierzam się do zakupu przez internet w ciemno.

Chciałbym prosić użytkowników, posiadaczy wyżej wymienionego monitora
O opinie onim, ale nie zupełnie OPINIE dobre, bo te znajdziemy wszędzie, a o opinie w stylu: wady

Domyślam się, że nie wielu po zakupie dalej uczestniczy na forum i szuka rozwiązanie w internecie
jak ja i nic nie mogę znaleść co by dyskwalifikowało do zakupu wersji podstawowej

To również zapraszam o wypowiedz posiadaczy wersji COLOR, o opinie ale jw.

Może za waszą pomocą wątek nabierze rozmachu i będzie więcej informacji w jednym miejscu na temat jednego modelu.
Co ułatwi napewno nie jednemu przy wyborze modelu podstawowego czy jednak wybierze wersje z dopłatą COLOR
Jak wiadomo zalety są dostępne wszędzie i znajdziemy je już po wpisaniu słowa kluczowego "Model opinie"


Jak najbardziej rozumiem tą wersje extra ale takich wersji niemam nigdzie indziej niż w Polsce
i śmiem wątpić, że reszta świata ma gorsze egzemplarz. :shock:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 00:04 - pt

red pisze:
31 stycznia 2019, 23:18 - czw
Jak najbardziej rozumiem tą wersje extra ale takich wersji niemam nigdzie indziej niż w Polsce
i śmiem wątpić, że reszta świata ma gorsze egzemplarz. :shock:

Przecież wytłumaczenie jest banalne i związane z przysłowiem, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dla Polaka, taki monitor jest minimum 4x droższy niż dla obywatela Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Wynika to wprost z zarobków. Czyli o tyleż samo są wyższe wymagania. Właśnie dlatego w Polsce była pierwsza i najbardziej wszechstronna gwarancja na EIZO, jakiej nie było w innych krajach Europy i to samo dzieje się w tej chwili z "poprawianymi" monitorami w wersjach specjalnych. Kwota kilku tys jest dla Polaka bardzo wysoka jak za monitor i spodziewa się absolutnego high-endu, a tymczasem ów poziom jest jeszcze kilka razy droższy. Kombinacje z wersjami specjalnymi mają dwa powody:

1. Użytkownik oczekuje więcej niż wynosi cena monitora.
2. Uzyskuje się więcej niż potencjał fabryczny.

Proste?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 00:13 - pt

Jest też inna zasada. Sprzęt i oprogramowanie jest najdroższe (w sensie bezwzględnym) w najbiedniejszych krajach. Np. w takiej Rumunii oprogramowanie jest jeszcze droższe niż u nas. Nie ma to żadnego związku z oczekiwaniami, a jedynie z nikłym obrotem.

Najtaniej jest w krajach najbogatszych. W tych też krajach sprzęt jest najwyższej jakości (vide żywność i proszki z Lidla w Niemczech i Polsce).

Oczekiwania nie wykreują jakości monitora. Jakość danego typu monitora jest wartością stałą, nie zależy od ceny. Wniosek jest taki, że należy kupować dany monitor, o z góry określonej jakości i parametrach technicznych, jak najtaniej, a nie jak najdrożej.

No chyba, że ktoś chciałby doładować własne ego. Wówczas może kupować jak najdrożej, aby się dowartościować. Mam jednak niejasne pidejrzenie, że nie o to chodzi w tym wątku.

PS1. Proponuję odrobinę poprawić wpis tytułowy. Mnóstwo w nim błędów ortograficznych.

PS2. Wersja monitora PA271Q jest tylko jedna. Różnice w sklepach wynikają ceny, a te m.in. z przeróżnych dodatków, które Sprzedawcy próbują za jednym zamachem sprzedać razem z monitorem. Zwykle są to dodatki "niematerialne" o znikomym koszcie rzeczywistym.

Proponuję przejść się po ulicach i rozdać ten uwierający w kieszeni 1000zł jakimś biednym. Koniecznie osobiście. Albo chociaż połowę z tego, drugą połowę traktując jako oszczędność. Będzie z tego większy pożytek.
red
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:28 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 01:56 - pt

Źle mnie Pan zrozumiał.
Jak najbardziej rozumiem intencje, wkład jaki pan wkłada w monitory.

Ale nie każdy potrzebuje przy zakupie np: komputera klasy PC windowsa do niego
Bo Pan twierdzi, że lepszej opcji niema
A ja niechce windowsa ja chcem wiedzieć czy ten komputer dział.

To samo dotyczy monitora

To jest proste

Max: dokładnie
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 07:04 - pt

max pisze:
01 lutego 2019, 00:13 - pt
Oczekiwania nie wykreują jakości

Twierdzi Pan, że najbardziej fundamentalne prawo rynku, popytu i podaży, nie działa?

max pisze:
01 lutego 2019, 00:13 - pt
Zwykle są to dodatki "niematerialne" o znikomym koszcie rzeczywistym.

Przykładowo, oferowanie wyłącznie samych "sprawnych", bez wad pikseli to nie jest ani dodatek niematerialny ani nie jest znikomym kosztem. Licencja, przedłużenie gwarancji też nie jest niematerialne. Kilkukrotnie była wyliczana różnica monitora w wersji "gołej" i wyposażonej na wzór EIZO i jak zapewne doskonale Pan pamięta, wersja kompletna wychodziła porównywalnie lub czasem taniej, niż dokupowanie brakujących elementów osobno.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 07:05 - pt

red pisze:
01 lutego 2019, 01:56 - pt
Bo Pan twierdzi, że lepszej opcji niema

Trafił Pan w sedno. No właśnie, nie ma. Wszystkie inne warianty są albo gorsze albo droższe.

Czasem się zdarza, że kiedy bez ogródek piszę, nie kupować tego czy tamtego, bo będzie niedobrze, ludzie interpretują jako próbę naciągania na droższe. Jest to przykre, że wkładany duży wysiłek, ten i ów postrzega przez przez pryzmat stereotypu chytry sprzedawca. Tak jakby etyka zawodowa nie istniała.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 15:00 - pt

https://www.chiphell.com/thread-1950286-1-1.html

Tu masz opinię. Po chińsku ;) .
ale tłumacz gugla trochę go bierze.

https://translate.google.pl/translate?h ... 6-1-1.html
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 22:29 - pt

No i co? ..kolega @red prosił tylko o opinie zwykłych użytkowników.. A tu kolejna rozgrywka nie na temat między Maxem i Tomem, już w prawie każdym wątku. Całe forum się śmieci, bo trzeba brnąć przez dziesiątki zbędnych wypowiedzi..

Co do PA271Q osobiście na razie dwa małe minusy:
- nowe przyciski wymagają delikatnej wprawy; mocniej się palcują, co bardziej widać w dzień (ja akurat użytkuję zazwyczaj po zmierzchu)
- czasami wolno się wybudza

Na plus:
- obecność OCF (chyba oczywiste) - przy zdjęciach nie ma aż tak dużego znaczenia, jak przy filmach! :D
- zgrabna konstrukcja
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
red
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:28 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

01 lutego 2019, 22:57 - pt

NocnyJastrzab pisze:
01 lutego 2019, 22:29 - pt
No i co? ..kolega @red prosił tylko o opinie zwykłych użytkowników.. A tu kolejna rozgrywka nie na temat między Maxem i Tomem, już w prawie każdym wątku.....
To prawda :!:

Wielkie dzięki NocnyJastrzab:
a jak z obrazem wyświetlanym np: kolor biały, wycieki kolorów, srebrzenia, martwe piksele jak to Tom wspominał ( w monitorach bez C...)
da się z tym żyć, mocno przeszkadza?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 00:22 - sob

Trudno się przyczepić do wyświetlanego obrazu. W sztucznych próbach na upartego można snuć jakieś zarzuty, ale tak na prawdę w codziennym użytkowaniu jest miodzio. Mała próbka nagrana telefonem - z lewej PA272W, z prawej PA271Q ;) >> https://drive.google.com/open?id=1tJaKl ... uJdFS1t9y5

Już gdzieś pisałem, że typowo martwe piksele już się rzadko albo wcale zdarzają. Jeśli już coś wyskoczy to najwyżej jeden uwalony sub-piksel. Do kilku centymetrów od brzegów do zaakceptowania i przyzwyczajenia, bo nikt nie siedzi cały dzień przed białym ekranem. Także normalnie nawet się tego tak nie zobaczy mając świadomość. Nawet jeśli wyskoczy w centrum to i tak się oficjalnie nic nie w skóra w serwisie, chociaż można próbować, w pierwszej kolejności, dogadać się ze Sprzedawcą w zakresie ewentualnej wymiany lub obniżenia ceny zakupu. Proszę mieć na uwadze, że Sprzedawca nie ma obowiązku reagować na korzyść Klienta w takim przypadku i zazwyczaj jest to jego dobra wola. Jeśli trafi się np. jakaś skaza, paproch, ciało obce itp. to najlepiej jak najszybciej wysyłać na serwis. Jest duża szansa wymiany na nowy i tak też się zdarza.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 08:14 - sob

Zgadzam się z Wami. Najlepiej by było, jakby Sprzedawcy nie wypowiadali się na forum, a wyłącznie zwykli użytkownicy. A tak, stale trzeba walczyć z reklamą, informacją sponsorowaną i lokowaniem produktu, której niby oficjalnie nie ma. Ta zakamuflowana czyni więcej szkody niż ta jawna.

To całe forum można skrócić do jednego zdania: kupuj monitory NEC z dopiskiem C...

I jak tym nie ż...
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 09:24 - sob

A ileż nas tu jest, głównie ja i Tom z bardziej aktywnych. Czornyj nie handluje bezpośrednio i nie ma żadnego interesu w udzielaniu się tutaj, ale czasem musi. A Twoje podejście @Max jest momentami zbyt prostolinijne i niesłuszne. Co złego w polecaniu dobrego produktu? Jak by się nie sprawdzały, to ludzie by je masowo zwracali, a jest odwrotnie. Ludzie chętnie kupują i są zazwyczaj zadowoleni z wyboru.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 10:04 - sob

Forumowicz prosił o opinię zwykłego użytkownika PA271Q. Na razie się nie doczekał.

Tom01 jest Sprzedawcą, Ty jesteś zwykłym użytkownikiem i Sprzedawcą zarazem, ja jestem użytkownikiem poprzedniego modelu (PA272W) i nie jestem sprzedawcą.

Uważam, że polecanie produktu dostępnego wyłącznie w swoim sklepie podszyte jest chęcią osiągnięcia zysku, a nie dobrej porady. To naprawdę proste, lub jak kto woli "prostolinijne", rozumowanie.

A polecane tu produkty nie uważam za złe, wręcz przeciwnie. Uważam tylko, że można je kupić 20-25% taniej, seryjne, gdziekolwiek. I o te 20-25% mi się rozchodzi.

Można co prawda te 20-25% ceny monitora traktować jako zapłatę za polecenie dobrego monitora, ale informacja o tym powinna być zamieszczona wprost.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 11:39 - sob

Srebrzenie /czerń PA272W vs. PA271Q
https://www.dropbox.com/s/wqaf800ditwo9 ... 6.mp4?dl=0
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 16:37 - sob

NocnyJastrzab pisze:
02 lutego 2019, 00:22 - sob
Mała próbka nagrana telefonem - z lewej PA272W, z prawej PA271Q ;) >> https://drive.google.com/open?id=1tJaKl ... uJdFS1t9y5
Ten sam filmik jest w linku powyżej na dropbox. Nie mogłem edytować..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 17:00 - sob

Piękna czerń na monitorze PA271Q. Jak dobrze, że "szarpnąłem się" na ten po prawej :)
red
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:28 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 18:46 - sob

Doskonale pokazane na filmiku, wiadomo co można się spodziewać, super.

Co do piksel to tak bardzo nie przeszkadzają przy zdjęciach, jak przy jednolitym kolorze.
A ja potrzebuje monitor do zdjęć, nawet jak są, to nie prędko znajde bez szukania po ekranie defektów.

Bardzie potrzebuje doskonały kolor bez dziwnych odbarwień lub prześwitów jaśniejszych, przechodzących w jaśniejsze tony.
Lub domyślać się czy to poprawny kolor na zdjęciu. Poprawić czy jest ok itd. A może tylko poprawić pozycje monitora.

Nie wymagań cudów. Jest określony budżet i bez sensu szukać dziury w całym.
Już i tak przegiąłem budżet,
szukałem monitor za max 2000zł
A tu proszę 5000zł

Kolejne tysiące wydawać to bez celowe, bo jutro będzie kolejny, jeszcze lepszy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 19:03 - sob

PA271Q to w tym momencie najbardziej opłacalna konstrukcja dla przeciętnego użytkownika. Eizo CG279x dla wybranych ;] lub wybrednych ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
red
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:28 - ndz

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 19:12 - sob

9 tyś to trochę za dużo :)
8,5 tyś w UK
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor NEC PA271Q Opinie

02 lutego 2019, 19:47 - sob

Świetnie jest to pokazane na tym filmiku ,widać dużą różnice na korzyść PA271Q czyli ten po prawo :-) żeby zrobić jeszcze takie porównanie bieli byłoby super. Wiem że ludzie tu na forum mają takie możliwości np. porównać EA z PA no i żeby jakość była ciut lepszejsza :-) myślę że wcale dużo nie wymagam :-) a byłoby duże ułatwienie i wgląd dla potencjalnych kupujących

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu