Monitor dla programisty na czas zarazy

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty na czas zarazy

10 kwietnia 2021, 16:03 - sob

Kyle pisze:
10 kwietnia 2021, 15:06 - sob
voteck wymyślasz. Bywa że w jakimś modelu LG jest lepsza równomierność niż w jakimś EIZO:

Jeśli mowa o najtańszych modelach opartych o zwykłe panele, bez żadnej stabilizacji / kompensacji to czasem "bywa". Słowo klucz: "bywa", bo nie jest to norma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
voteck
Posty: 229
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor dla programisty na czas zarazy

10 kwietnia 2021, 17:34 - sob

Kyle pisze:
10 kwietnia 2021, 15:06 - sob
voteck wymyślasz. Bywa że w jakimś modelu LG jest lepsza równomierność niż w jakimś EIZO:
Zupełnie nie chodziło mi o porównanie LG kontra NEC/Eizo, tylko o odpowiedź na twierdzenie, że ludzie używają czegoś do GUI i są zadowoleni. Ten, który jako wzór równomierności pokazał zdjęcie czegoś, co z równomiernością nie ma nic wspólnego, też był zadowolony. (Oczywiście, zdjęcie to tylko zdjęcie, ale najwyraźniej obraz na zdjęciu gość uznał za równomierny).

Chciałem tylko powiedzieć, że ludzie są ślepi, zwłaszcza przy braku właściwego punktu odniesienia.
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Monitor dla programisty na czas zarazy

10 kwietnia 2021, 19:42 - sob

voteck pisze:
10 kwietnia 2021, 17:34 - sob
Chciałem tylko powiedzieć, że ludzie są ślepi, zwłaszcza przy braku właściwego punktu odniesienia.
Osoby o których pisałem z pewnością nie są ślepe, punkt odniesienia również mają bardzo dobry. Ultrasharpy to nie monitory graficzne, ale nie są to złe monitory.
Andrzej21
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwietnia 2021, 09:24 - pt

Re: Monitor dla programisty na czas zarazy

10 kwietnia 2021, 21:46 - sob

Chciałbym wszystkim podziękować za odpowiedzi. Pomyśle, pójdę zobaczyć jak monitory w realu wyglądają - żeby kupić monitor za 5k to muszę się przełamać, za niewiele więcej kupuję samochody. Wypróbuję edytor z białym tłem.
Co do obciążenia wzroku programisty - piszę bazy danych i głównie się zastanawiam nie patrząc w tym czasie na monitor. Nie wiem jak koledzy od np. asemblerów - tam powstaje więcej kodu.
Jakiś czas pracowałem jako analityk biznesowy i wówczas cały czas siedziałem w monitorze - albo uzupełniałem dokumentację, albo ją czytałem, albo robiłem wykresy w visio, nawet kiedy rozmawiałem z kontrahentem wzrok miałem cały czas na monitorze. Poza tym pomijając wpadkę sprzed ~3 lat, kiedy dali mi wypalającego wzrok HP Elitebooka (wcześniejszy Elitebook z 2013 był bardzo dobry) to starają się dawać nam dobry sprzęt. Inni mają gorzej - pamiętam jak na początku 2000-ych pojechałem informatyzować jeden bank i tam na sali siedziała masa młodych dziewczyn które wklepywały dane - pracowały na najtańszym, kupionym zapewne z drugiej, trzeciej reki szmelcu. Traciły wzrok błyskawicznie.

Mam pytanie bo nie zauważyłem odpowiedzi - który model jest następcą EV2450, i czy jest lepszy/ taki sam?

Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor dla programisty na czas zarazy

11 kwietnia 2021, 11:40 - ndz

Andrzej21 pisze:
10 kwietnia 2021, 21:46 - sob
Mam pytanie bo nie zauważyłem odpowiedzi - który model jest następcą EV2450, i czy jest lepszy/ taki sam?

Następcą jest EV2460. Nie ma widocznych różnic.

PS. Nie radzę kupować monitora 24" w formacie 16x9. Nieporównywalnie lepiej tą samą przekątną, ale 16x10.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu