Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
abee
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 13:20 - sob

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 08:02 - śr

AndN11 pisze:
21 kwietnia 2020, 17:46 - wt
Bez kalibracji małe szanse aby ten testowy obrazek jaki zamieściłeś wyświetlał się w szarościach, aczkolwiek wykluczyć też nie można.
Będę sprawdzał i trzymał kciuki. Z używkami jest zawsze loteria. Sam trafiłem na laptopa, który miał dobre kilka lat, jak go kupiłem pokonał kilkanaście sprzętów jakie przewinęły się obok mnie. Dziś jak dobrze pójdzie trafi do mnie "nowy" nabytek.
abee
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 13:20 - sob

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 15:36 - śr

AndN11 pisze:
21 kwietnia 2020, 17:46 - wt
Pandemiya pisze:
21 kwietnia 2020, 14:43 - wt
...Czy zatem jest sens to ustawiać kalibratorem i grzebać przy używce? ...
Byłby sens jakbyś miał kogoś znajomego z kalibratorem.
Bez kalibracji małe szanse aby ten testowy obrazek jaki zamieściłeś wyświetlał się w szarościach, aczkolwiek wykluczyć też nie można.
Prawie widzę idealnie, ale mam wątpliwości, jak wygląda biały kolor, bo u mnie przypomina szary z jakimś dodatkiem. Z kolei mój ekran na laptopie wygląda jak po zalaniu niebieskim. Szkoda, że nie mam możliwości porównania z kimś kto ma dobrze ustawiony ekran, bo tu już kompletnie zgłupiałem.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 15:53 - śr

Laptopy tak w większości mają i tym bym się specjalnie nie przejmował.
Przestaw postrzeganie na monitor. Jak obrazki kontrole (ten co zamieściłeś i np. tzw. "rzeźnik") wyświetlają się ok., i ta biel jest równomierna bez wyraźnych "plam" - przebarwień, trafiłeś na dobry egzemplarz. Nic tylko się cieszyć i nie szukać dziury w całym ;) :)
abee
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 13:20 - sob

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 16:55 - śr

Mam delikatne zabarwienie na zielono, ale poza tym bije na głowę laptopa i Iyamę. To jakaś kwestia ustawień, bo zależnie od tego, co wybieram w menu to jest lepiej / gorzej. Wybrałem preset dynamic i jest o wiele lepiej. Nie wiem, jak to ustawić w menu bez kalibratora. Czy w ogóle da się?
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 18:09 - śr

abee pisze:
22 kwietnia 2020, 16:55 - śr
Mam delikatne zabarwienie na zielono, ale poza tym bije na głowę laptopa i Iyamę. To jakaś kwestia ustawień, bo zależnie od tego, co wybieram w menu to jest lepiej / gorzej. Wybrałem preset dynamic i jest o wiele lepiej. Nie wiem, jak to ustawić w menu bez kalibratora. Czy w ogóle da się?
W czym problem aby używać trybu Dynamic, zmniejszając ewentualnie tylko jasność jak zbytnio daje po oczach.
abee
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 13:20 - sob

Re: Domowy druk zdjęć 15x20cm na Kodak 68xx - ale jaki monitor na początek?

22 kwietnia 2020, 21:46 - śr

Nie o nazwę mi chodziło, ale czy można coś zmienić z domyślnej konfiguracji dla uzyskania lepszego obrazu w rodzaju - dobra praktyka włącz / wyłącz X.

Po małych testach widzę, że chyba mam jakiś przekręt z tymi kolorami. Zaczynałem od zabawy ze zdjęciami na CRT i może dlatego. Niby to jeszcze półka konsumencka, ale już się pokazują drobne różnice. Boje się, że jak zobaczę konkretny monitor w akcji to auto będę sprzedawał...

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu