Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 11:00 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 07:55 - wt
Znowu pan panie Tomaszu nie szanuje pieniędzy ludzi. Jeżeli ktoś kupi monitor za 5 tysięcy lub 15 tysięcy, to zaręczam panu że po 5 latach go nie zmieni (no chyba że ktoś by był bogaty, albo się zepsuje), bo to by nie miało sensu, wtedy ludzie jak by tak robili jak pan piszę to kupowali monitory "masówki" za 800-1000 złotych a nie profesjonalne monitory.

Kolejne proste pytanie: Ile stał na Pana biurku poprzedni monitor?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 11:21 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 09:50 - wt
Wersja podstawowa ma 3 lata a wersja "CT" ma 5 lat. Tutaj trzeba zadać mądre pytanie - czy warto zapłacić za te dwa lata. Ja na co dzień nie kalibruje monitorów, ale odwołam się pierw do pana Marcina który pisał że w swoim życiu dużo kalibrował monitorów EA245wmi i jak dotychczas nie spotkał się z taką sytuacją aby monitor był uszkodzony. Sam panie Tomaszu pisałeś że coraz mniej jest uszkodzonych monitorów z seria EA245 ale oczywiście zawsze taki może się zdarzyć. Jeżeli taki się zdarzy to mam 14 dni na oddanie.

Drogi Panie, Pan przecież nie ma pojęcia o czym pisze. P. Marcin zawodowo nie pracuje przy dystrybucji monitorów a w innej branży. Doświadczenie na bazie niewielkiej ilości egzemplarzy i to samych nowych, nie wygrzewanych, nie stabilizowanych, nie jest źródłem informacji. Dla porównania, ja tych monitorów robię setki. Do tego stopnia, że muszę się wspomagać automatami do pomiarów i programowania, bo doby i rąk by zabrakło. Robię je NA OKRĄGŁO, codziennie, 7 dni w tygodniu! Statystyki defektów nie są wcale idealne. Minimum raz na dwa tygodnie muszę wymieniać jakiś egzemplarz i to jest normalne. Jak wcześniej wspomniałem, czarowanie jakoby te monitory były idealnie powtarzalne, w ogóle się nie psują, nie mają pikseli itd jest bzdurą i jest to działanie bardzo szkodzące wizerunkowi firmy NEC. Podobne działania zbytniego wychwalania przez nadgorliwych już były czynione w przeszłości i w kontekście długofalowym spowodowały znaczny spadek zaufania do firmy. Prawda jest taka, że defekt może się trafić i to nie jest nic dziwnego. Gdyby NEC chciałby wyprodukować monitor z zerowym ryzykiem wad to oczywiście by to zrobił, to nie wykracza poza możliwości firmy, ale kosztowałby o jedno zero więcej. Nie wierzy Pan? Proszę zobaczyć na ceny certyfikowanych monitorów medycznych. One faktycznie są wychuchane i mają powtarzalność o kilka klas lepszą niż seria EA. Ale ceny mają pięciocyfrowe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 11:22 - wt

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 10:59 - wt
To jest tylko i wyłącznie Pana zdanie. Inni mogą mieć różne i jak wskazuje praktyka, z reguły mają. Monitory przygotowywane, czy to CT czy COLOR stały się dużym sukcesem rynkowym nie bez powodu.
Tak to prawda, o praktyce nie piszmy bo to tylko pana opinia i może być błędna.
Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 10:59 - wt
Nie drogi Panie, zupełnie nie. Sprzedawca jest, jak sama nazwa wskazuje od dostarczenia jakiegoś towaru. Od wiedzy to są szkoły i literatura! Inicjatywa sprzedawców aby polepszać poziom doinformowania klientów to inicjatywa dodatkowa.
Chyba pan zapomniał jakie pana przepisy obowiązują wobec klienta od sprzedawcy - proszę zapoznać się ponownie bo mam wrażenie że pan zapominał. To nie tylko dostarczenie monitoru do domu przez kuriera, i to wszystko - nie tędy droga panie Tomaszu.
Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 10:59 - wt
Proponuję więc jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem. Doświadczenie pokazuje, że kalibratory, jak i wszystko inne, również podlega zużyciu lub awarii. Wyciągnę Panu tylko jeden argument do przemyślenia: Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego przyrządy za dziesiątki tys zł producent nakazuje sprawdzać raz na rok, a takie za kilkaset nie mają takiego programu serwisowego?
Czytałem kilkakrotnie i jakoś mnie pan nie przekonał o swojej racji. Odpowiadam na pana pytanie - tego nie wiem. Zostanę tylko przy mojej tezie, że takie prawdziwe informacje o kalibratorze mogę otrzymać (o ile są) od producenta kalibratora.
Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 10:59 - wt
Multiprofiler służy do zarządzania kalibracją, nie do samej kalibracji. To zasadnicza różnica.
Bardzo często pan zmienia zdanie. Dotyczy serii PA. Raz pan każe używać Multiprofiler a raz trzeba kalibrować monitor. Niech pan stanie po jednej stronie, a nie zmieniać zdanie jak panu wygodnie.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 11:30 - wt

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 11:21 - wt

Drogi Panie, Pan przecież nie ma pojęcia o czym pisze. P. Marcin zawodowo nie pracuje przy dystrybucji monitorów a w innej branży. Doświadczenie na bazie niewielkiej ilości egzemplarzy i to samych nowych, nie wygrzewanych, nie stabilizowanych, nie jest źródłem informacji. Dla porównania, ja tych monitorów robię setki. Do tego stopnia, że muszę się wspomagać automatami do pomiarów i programowania, bo doby i rąk by zabrakło. Robię je NA OKRĄGŁO, codziennie, 7 dni w tygodniu! Statystyki defektów nie są wcale idealne. Minimum raz na dwa tygodnie muszę wymieniać jakiś egzemplarz i to jest normalne. Jak wcześniej wspomniałem, czarowanie jakoby te monitory były idealnie powtarzalne, w ogóle się nie psują, nie mają pikseli itd jest bzdurą i jest to działanie bardzo szkodzące wizerunkowi firmy NEC. Podobne działania zbytniego wychwalania przez nadgorliwych już były czynione w przeszłości i w kontekście długofalowym spowodowały znaczny spadek zaufania do firmy. Prawda jest taka, że defekt może się trafić i to nie jest nic dziwnego. Gdyby NEC chciałby wyprodukować monitor z zerowym ryzykiem wad to oczywiście by to zrobił, to nie wykracza poza możliwości firmy, ale kosztowałby o jedno zero więcej. Nie wierzy Pan? Proszę zobaczyć na ceny certyfikowanych monitorów medycznych. One faktycznie są wychuchane i mają powtarzalność o kilka klas lepszą niż seria EA. Ale ceny mają pięciocyfrowe.
Zachwala się pan siebie, nie ceni innych, ach panie Tomasz - nie ładnie. Nie wspominałem o tym że pan Marcin pracuje w branży, ale dużo monitorów kalibrował i on też coś możne powiedzieć na ten temat. Co do monitorów medycznych to nic nie będę pisał bo się nie znam. To że pan tyle monitorów robi nie oznacza że musi pan prawdę pisać. Gdyby na tym forum było kilka osób znających się na kalibracji, to myślę że każdy by miał własne zdanie - i prawda była by gdzieś po środku. Mi oraz innym osobom może pan pisać głupoty ale gdyby było inne osoby po pana fachu - to tak by pan nie pisał.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 20:52 - wt

Powtarzam - Multiprofiler służy do kalibracji monitora serii PA ze skutkiem lepszym niż w przypadku zewnętrznego sensora i SpectraView II.

Monitory medyczne są drogie ze względu na horrendalne koszty ich certyfikacji, tak czy siak bad piksele mogą w nich wyskoczyć po dzwonie w trasnsporcie.

Seria EA statystycznie jest bezproblemowa pod względem bad pikseli - na próbie kilku tysięcy monitorów skalibrowanych i rekalibrowanych przeze mnie dla NEC, przez NEC (jestem w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną za przygotowanie CT), dla moich klientów i kolegów fotografów/grafików, oraz z relacji innych partnerów NEC sprzedających tych monitorów znacznie więcej niż mastiff.

Wizerunek firmy NEC najwyraźniej ma się doskonale, bo monitory tej firmy są obecnie namiętnie polecane przez użytkowników na grupach i forach internetowych (gdzie jeszcze do niedawna polecano niemal wyłącznie EIZO).
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 21:01 - wt

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 11:00 - wt
Kolejne proste pytanie: Ile stał na Pana biurku poprzedni monitor?
Około 15 lat.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 21:53 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 11:22 - wt
Tak to prawda, o praktyce nie piszmy bo to tylko pana opinia i może być błędna
Praktyka czyli zainteresowanie nabywców wersjami "gołymi" i przygotowywanymi. To są realia, rzeczywiste liczby. Co w nich jest błędnego?

Mag pisze:
14 lipca 2020, 11:22 - wt
Chyba pan zapomniał jakie pana przepisy obowiązują wobec klienta od sprzedawcy - proszę zapoznać się ponownie bo mam wrażenie że pan zapominał. To nie tylko dostarczenie monitoru do domu przez kuriera, i to wszystko - nie tędy droga panie Tomaszu.

O niczym nie zapomniałem. Jeśli nie jest Pan pewny, proszę sprawdzić obowiązujące przepisy.

Mag pisze:
14 lipca 2020, 11:22 - wt
Czytałem kilkakrotnie i jakoś mnie pan nie przekonał o swojej racji. Odpowiadam na pana pytanie - tego nie wiem. Zostanę tylko przy mojej tezie, że takie prawdziwe informacje o kalibratorze mogę otrzymać (o ile są) od producenta kalibratora.

No to zróbmy eksperyment.
1. Proszę odnaleźć w dokumentacji producenta kalibratora, przez jaki czas pomiary mają gwarantowaną określoną klasę dokładności.
2. Proszę odnaleźć w dokumentach producenta monitora, co jaki czas trzeba rekalibrować monitor.

Jak wiemy, pkt 2 był dla Pana nowością i takich adnotacji nie ma. Jaką więc ma Pan gwarancję, że skoro nic nie napisane o rekalibracji kalibratora to znaczy, że nie trzeba?

Mag pisze:
14 lipca 2020, 11:22 - wt
Bardzo często pan zmienia zdanie. Dotyczy serii PA. Raz pan każe używać Multiprofiler a raz trzeba kalibrować monitor. Niech pan stanie po jednej stronie, a nie zmieniać zdanie jak panu wygodnie.

Zdanie jest cały czas te same. Multiprofiler to dobre narzędzie co zarządzania monitorem i jego ustawieniami. Nie do kalibracji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 21:55 - wt

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Powtarzam - Multiprofiler służy do kalibracji monitora serii PA ze skutkiem lepszym niż w przypadku zewnętrznego sensora i SpectraView II.
SpectraViewII + i1DP vs MultiProfiler
IMG_20190303_161437.jpg
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 21:59 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 11:30 - wt
Zachwala się pan siebie, nie ceni innych, ach panie Tomasz - nie ładnie. Nie wspominałem o tym że pan Marcin pracuje w branży, ale dużo monitorów kalibrował i on też coś możne powiedzieć na ten temat. Co do monitorów medycznych to nic nie będę pisał bo się nie znam. To że pan tyle monitorów robi nie oznacza że musi pan prawdę pisać. Gdyby na tym forum było kilka osób znających się na kalibracji, to myślę że każdy by miał własne zdanie - i prawda była by gdzieś po środku. Mi oraz innym osobom może pan pisać głupoty ale gdyby było inne osoby po pana fachu - to tak by pan nie pisał.

Skąd wniosek "nie ceni innych"? Mówię o swoim doświadczeniu, gdyż jest to informacja "z pierwszej ręki". Nie zaglądam przez ramię P. Marcinowi ani innym. Pan nie wie przecież na jakiej podstawie zamieszczam takie a nie inne informacje, więc uświadamiam Pana, że nie ma Pan do czynienia z przypadkowym handlarzem w sklepiku z monitorkami. Przykład z dziś, to jest dzisiejszy "urobek".

Zrzut ekranu 2020-07-14 o 21.58.10.png

Na powiększeniu odczyta Pan modele. Choćbym nie chciał, to jakieś doświadczenia się zbierają. Jeśli to czym się dzielę i co oferuję, w Pana mniemaniu jest bezwartościowe, proponuję ignorować wpisy i dać mi święty spokój. Ta dyskusja za bardzo nigdzie nie prowadzi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 22:08 - wt

To co mi pan pokazuje,panie Tomaszu - to jeszcze o niczym nie świadczy. Być może pan myśli, o swoim doświadczeniu - ale tak jak pisałem wcześnie "doświadczenie gubi człowieka" niech pan to dobrze zapamięta i weźmie do serca, przyda się panu w przyszłości.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 22:10 - wt

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Powtarzam - Multiprofiler służy do kalibracji monitora serii PA ze skutkiem lepszym niż w przypadku zewnętrznego sensora i SpectraView II.

Zagadka: Mamy monitor, rozjechany w 3D z jakiejś przyczyny. Niedoróbka, zużycie, cokolwiek. Multiprofiler skoryguje? Przecież wiadomo, że NIE! Multiprofilerem operuje się na aktualnie wgranej kalibracji ale się jej nie zmienia!

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Monitory medyczne są drogie ze względu na horrendalne koszty ich certyfikacji, tak czy siak bad piksele mogą w nich wyskoczyć po dzwonie w trasnsporcie.

Nie tylko. Takie monitory są np parowane w fabryce.

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Seria EA statystycznie jest bezproblemowa pod względem bad pikseli - na próbie kilku tysięcy monitorów skalibrowanych i rekalibrowanych przeze mnie dla NEC, przez NEC (jestem w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną za przygotowanie CT), dla moich klientów i kolegów fotografów/grafików, oraz z relacji innych partnerów NEC sprzedających tych monitorów znacznie więcej niż mastiff.

O defektach nie kontynuujmy proszę. Nie chcę Panu publicznie udowadniać, bo musiałbym sięgnąć do danych niejawnych, a to nie jest ani w moim interesie ani nikogo innego.

Nie wiem dlaczego się Pan uparł prowadzić politykę deprecjonowania mojej firmy. Naprawdę zachodzę w głowę. Proszę jednak nie fałszować informacji. W ub. okresie rozrachunkowym byłem na drugim miejscu w Polsce w kategorii wielkości sprzedaży monitorów desktopowych NEC DS. W tej chwili jestem trzeci a do drugiego brakuje mi "włos", dosłownie kilkanaście sztuk. Także bardzo proszę o więcej realizmu a jeśli nie ma Pan konkretnych danych, bo i niby skąd, proszę bardzo się powstrzymać od spekulacji.
Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Wizerunek firmy NEC najwyraźniej ma się doskonale,

Jasne, bowiem ileś osób wkłada w to sporo wysiłku. Nieskromnie powiem, że mam w tym dość widoczny udział.

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
bo monitory tej firmy są obecnie namiętnie polecane przez użytkowników na grupach i forach internetowych (gdzie jeszcze do niedawna polecano niemal wyłącznie EIZO).

Rynek się zmienia. NEC zakasował EIZO w tej chwili. Jednak nie zawsze tak było.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 22:14 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 22:08 - wt
To co mi pan pokazuje,panie Tomaszu - to jeszcze o niczym nie świadczy. Być może pan myśli, o swoim doświadczeniu - ale tak jak pisałem wcześnie "doświadczenie gubi człowieka" niech pan to dobrze zapamięta i weźmie do serca, przyda się panu w przyszłości.

Owszem, o czymś świadczy. Pokazuje, że dużo ludzi pokłada zaufanie w to co proponuję. WSZYSTKIE monitory na tej górce to COLOR. Gdyby coś było nie tak, sprzedałbym ich nie wiem, kilkadziesiąt, może trochę więcej ale wcześniej czy później poszłoby po internecie, że to lipa, przepłacanie itd. Dokładnie Pana retoryka. Tymczasem ciągle mam pracę, nawet więcej niż daję radę. Świadczy to o fakcie, że to co robię jest dobre.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

14 lipca 2020, 22:20 - wt

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 22:14 - wt
Owszem, o czymś świadczy. Pokazuje, że dużo ludzi pokłada zaufanie w to co proponuję. WSZYSTKIE monitory na tej górce to COLOR. Gdyby coś było nie tak, sprzedałbym ich nie wiem, kilkadziesiąt, może trochę więcej ale wcześniej czy później poszłoby po internecie, że to lipa, przepłacanie itd. Dokładnie Pana retoryka. Tymczasem ciągle mam pracę, nawet więcej niż daję radę. Świadczy to o fakcie, że to co robię jest dobre.
Z tym dobrze robienie, to różnie to bywa u sprzedawców. Już niedługo nowy temat na temat sprzedawców monitorów i kalibracji monitorów.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 00:02 - śr

Witamy w gronie forumowych "specjalistów" :ugeek:
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 01:50 - śr

Mag pisze:
14 lipca 2020, 22:20 - wt
Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 22:14 - wt
Owszem, o czymś świadczy. Pokazuje, że dużo ludzi pokłada zaufanie w to co proponuję. WSZYSTKIE monitory na tej górce to COLOR. Gdyby coś było nie tak, sprzedałbym ich nie wiem, kilkadziesiąt, może trochę więcej ale wcześniej czy później poszłoby po internecie, że to lipa, przepłacanie itd. Dokładnie Pana retoryka. Tymczasem ciągle mam pracę, nawet więcej niż daję radę. Świadczy to o fakcie, że to co robię jest dobre.
Z tym dobrze robienie, to różnie to bywa u sprzedawców. Już niedługo nowy temat na temat sprzedawców monitorów i kalibracji monitorów.
Oj to może się skończyć banicją :D
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 09:37 - śr

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 22:10 - wt
Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Powtarzam - Multiprofiler służy do kalibracji monitora serii PA ze skutkiem lepszym niż w przypadku zewnętrznego sensora i SpectraView II.

Zagadka: Mamy monitor, rozjechany w 3D z jakiejś przyczyny. Niedoróbka, zużycie, cokolwiek. Multiprofiler skoryguje? Przecież wiadomo, że NIE! Multiprofilerem operuje się na aktualnie wgranej kalibracji ale się jej nie zmienia!

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Monitory medyczne są drogie ze względu na horrendalne koszty ich certyfikacji, tak czy siak bad piksele mogą w nich wyskoczyć po dzwonie w trasnsporcie.

Nie tylko. Takie monitory są np parowane w fabryce.

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Seria EA statystycznie jest bezproblemowa pod względem bad pikseli - na próbie kilku tysięcy monitorów skalibrowanych i rekalibrowanych przeze mnie dla NEC, przez NEC (jestem w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną za przygotowanie CT), dla moich klientów i kolegów fotografów/grafików, oraz z relacji innych partnerów NEC sprzedających tych monitorów znacznie więcej niż mastiff.

O defektach nie kontynuujmy proszę. Nie chcę Panu publicznie udowadniać, bo musiałbym sięgnąć do danych niejawnych, a to nie jest ani w moim interesie ani nikogo innego.

Nie wiem dlaczego się Pan uparł prowadzić politykę deprecjonowania mojej firmy. Naprawdę zachodzę w głowę. Proszę jednak nie fałszować informacji. W ub. okresie rozrachunkowym byłem na drugim miejscu w Polsce w kategorii wielkości sprzedaży monitorów desktopowych NEC DS. W tej chwili jestem trzeci a do drugiego brakuje mi "włos", dosłownie kilkanaście sztuk. Także bardzo proszę o więcej realizmu a jeśli nie ma Pan konkretnych danych, bo i niby skąd, proszę bardzo się powstrzymać od spekulacji.
Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
Wizerunek firmy NEC najwyraźniej ma się doskonale,

Jasne, bowiem ileś osób wkłada w to sporo wysiłku. Nieskromnie powiem, że mam w tym dość widoczny udział.

Czornyj pisze:
14 lipca 2020, 20:52 - wt
bo monitory tej firmy są obecnie namiętnie polecane przez użytkowników na grupach i forach internetowych (gdzie jeszcze do niedawna polecano niemal wyłącznie EIZO).

Rynek się zmienia. NEC zakasował EIZO w tej chwili. Jednak nie zawsze tak było.
Nic się nie rozjedzie, bo nie ma po temu przyczyny - a skoro się nie rozjedzie, to MultiProfiler będzie z dużą dokładnością kalibrował moniotr do zadanych parametrów obrazowania.

Pański wysiłek przy promocji serii EA sprowadza się głównie do straszenia klientów ich domniemanymi wadami, ten udział jest owszem nader widoczny.

Napisałem, że pozostali partnerzy sprzedają ŁĄCZNIE więcej monitorów niż pan i nie ma w tym stwierdzeniu żadnego mijania się z prawdą czy deprecjonowania - proszę łaskawie czytać ze zrozumieniem.
voteck
Posty: 227
Rejestracja: 18 lipca 2017, 20:33 - wt

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 10:10 - śr

Czornyj pisze:
15 lipca 2020, 09:37 - śr
Napisałem, że pozostali partnerzy sprzedają ŁĄCZNIE więcej monitorów niż pan i nie ma w tym stwierdzeniu żadnego mijania się z prawdą czy deprecjonowania - proszę łaskawie czytać ze zrozumieniem.
Sugeruję w takim razie dodanie przecinka:

oraz z relacji innych partnerów NEC [przecinek] sprzedających tych monitorów znacznie więcej niż mastiff.

Jego brak sugeruje, że chodzi o poszczególnych partnerów, mimo że wcześniej jest innych. Tak czy inaczej, albo innych plus przecinek (= łącznie), albo bez innych i bez przecinka (= poszczególnych). Teraz trzeba się domyślać, czy błąd jest logiczny czy interpunkcyjny.

To tak bez żadnego trybu i śladu złośliwości.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 11:42 - śr

Czornyj pisze:
15 lipca 2020, 09:37 - śr
Nic się nie rozjedzie, bo nie ma po temu przyczyny - a skoro się nie rozjedzie, to MultiProfiler będzie z dużą dokładnością kalibrował moniotr do zadanych parametrów obrazowania.

Podrążmy temat: Monitor jest rozjachany, ma nieprawidłową krzywą półtonalną (trc). Nie wnikam w przyczyny, choć jest to realne zjawisko. Multiprofiler poprawi?

Czornyj pisze:
15 lipca 2020, 09:37 - śr
Pański wysiłek przy promocji serii EA sprowadza się głównie do straszenia klientów ich domniemanymi wadami, ten udział jest owszem nader widoczny.

Nie zgadzam się. Brak cukrowania nie jest straszeniem. Zapewne Pan pamięta hiper naciąganą promocję P221W lata temu? W efekcie ludzie oczarowani obietnicami, dostawali produkt "trochę" z nimi nieadekwatny. To było w porządku? Podobne zjawiska obserwuje się na codzień. Uważam, że nie można za bardzo słodzić, bo to się obraca przeciwnie.

Czornyj pisze:
15 lipca 2020, 09:37 - śr
Napisałem, że pozostali partnerzy sprzedają ŁĄCZNIE więcej monitorów niż pan i nie ma w tym stwierdzeniu żadnego mijania się z prawdą czy deprecjonowania - proszę łaskawie czytać ze zrozumieniem.

Sorry, ale wcześniejszego wpisu wcale to nie wynikało.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 12:29 - śr

Ten monitor nie ma prawa mieć nieprawidłowej krzywej TRC - a jeśli ma, NEC to poprawi. Obecnie jednak problem nie występuje, więc nie ma zagadnienia.

Nie było żadnej "promocji P221W", a jego problemy jakościowe, szuwarki, żwirki i muchomorki należą do szalenie odległej przeszłości, z którą seria EA nie ma nic wspólnego. Gdyby było inaczej ich właściciele (wielokrotnie liczniejsi niż właściciele P221W) srali by żarem w social mediach i choćby na tym małym forum, co najwyraźniej nie ma miejsca.

Sorry, ale nie wynikało też nic przeciwnego.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor pod montaż wideo/obróbkę foto

15 lipca 2020, 13:12 - śr

Czornyj pisze:
15 lipca 2020, 12:29 - śr
Ten monitor nie ma prawa mieć nieprawidłowej krzywej TRC - a jeśli ma, NEC to poprawi.

Unika Pan odpowiedzi jak ognia. Nie ma mowy w tym momencie o żadnym konkretnym monitorze. Mówimy o rzeczywistej funkcjonalności Multiprofilera. Może skorygować trc na inną niż wprogramowane w monitorze? I nie mam na myśli importowania z profilu. Proste TAK lub NIE.

P221W był przykładem zbytnio optymistycznych działań i jestem takim przeciwny. Celowo nie mówię o współczesnych modelach aby nie powodować zamieszania, ale podobne działania ten i ów próbuje robić cały czas.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu