Monitor 27 dla foto dyletanta

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
BlackMisiek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lipca 2020, 11:37 - śr

Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 11:40 - śr

Cześć!

Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że się nie znam i nie będę użytkownikiem monitora. Moja pierwsza konkubina (dalej: beneficjent docelowy) zajmuję się hobbistycznie, na poziomie zawansowanego amatorka, robieniem oraz obróbką zdjęć. Ponieważ teraz męczy się na kilkuletnim, mocno irytującym Macbook Air to „zasugerowała” mi zakup nowego monitora. Z moich obserwacji wynika, że beneficjent docelowy więcej czasu spędza przy netfixie niż lightroomie więc nie szukam niczego specjalnie wyrafinowanego, postanowiłem przyjąć budżet do 3000 zł dla monitora 27 cali. Mój pierwszy typ wydaję dość oczywisty - NEC EA271Q i tu mam pierwsze dylematy:

1) wersja Colortuned przekracza mój budżet, a wersja podstawowa nie jest „skalibrowana”. Moja gnuśna natura podpowiada mi, że ja tego robić nie będę (o beneficjencie docelowym nawet nie wspomnę), czy w tym kontekście jest sens inwestować w tej klasy sprzęt?

2) Macbook Air poza dwoma złączami USB ma jedno Thunderbolt, nie będzie problemu z podłączeniem (i poprawnym działaniem) monitora?

Moim drugim pomysłem jest lekkie przycebulenie i zakup Acer ProDesigner PE270K, marka może nie kojarzy mi się zbyt dobrze, ale za mniejsze pieniądze jest 4K. I tu mam kolejne pytanie, czy Macbook z swoją zintegrowaną kartą graficzną nie będzie miał problemów z sprawnym skalowaniem obrazu przy tej rozdzielczości?

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 12:07 - śr

Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
BlackMisiek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lipca 2020, 11:37 - śr

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 15:04 - śr

Odpowiedz dość lapidarna i nie spełniająca kryterium budżetowego. Rozumiem, że w moim wypadku sugerujesz zakup monitora skalibrowanego. Proces kalibracji jest jednorazowy, czy trzeba go co jakiś czas powtarzać lub odświeżać (np. w ustawieniach)?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 15:17 - śr

Wiem, ale nic innego rozsądnej jakości nie kupi Pan w zakładanym budżecie. Ten jest najbliżej.

Kalibrację rzecz jasna trzeba co jakiś czas ponawiać. Zależnie od intensywności użytkowania i wymogów, w przypadku tej serii około raz na rok do dwóch lat.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 18:34 - śr

Co jakiś czas pojawiają się na promocjach nec 275wmi za ok 2-2,2tyś , ea271q normalnie za ok 2500-2600pln + do tego kalibracja (ok 100-150pln) i chyba nic więcej nie trzeba mówić ,nie wiem nad czym się zastanawiasz :-) ea271q + kalibracja.Użytkownik tego forum Pan Marcin nick z forum Czornyj skalibruje że mucha nie siądzie ino cyk :-) a tutaj jego stronka http://zarzadzaniebarwa.pl/ ,zadzwonić i się dogadać pewno jak ma czas i chęci załatwi sprawę , nic prostszego :-) Pana Tomasza też bym polecił żeby nie te chore ceny :-) Jest to mój ulubiony GIGANT :-)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 23:03 - śr

"Chora" cena zawiera zabezpieczenia przeciw niespodziankom, których nikt nie chce, piksele, paprochy, wycieki podświetlenia, 5 lat gwarancji, potrzebne licencje na soft, zaawansowaną i wszechstronną prekalibrację, wybitne na naszym rynku wsparcie techniczne itd. To niestety parę groszy kosztuje. No, ale nikt nie broni eksperymentować na własnym portfelu. Oferta mojej firmy jest kierowana do ludzi, którzy chcą "gotowca" a nie wyważać otwarte drzwi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

29 lipca 2020, 23:32 - śr

Wiedzy i wsparcia technicznego nie mogę Panu odmówić to fakt ale dobrze Pan wie że są i drobne manipulacje słowno techniczne :-) ,i mówię ogólnie o monitorze kupionym nie od pańskiej firmy tylko w sklepach ogólnie dostępnych ,czyli za te 350pln da mi Pan kalibracje,brak pixli,paprochów itp. ?? :-) podkreślam kupuję monitor w ogólnodostępnych sklepach i odsyłam do Pana tylko do kalibracji więc jaka jest u Pana cena takiej usługi :-) bo ja widzę 3,5setki jakbym nie patrzył :-) od góry z lewa i prawa
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2020, 23:37 - śr przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 09:50 - czw

Manipulacja to bardzo nieładne słowo. Proszę wskazać konkretnie gdzie jest manipulacja.

Koszty usług kalibracji to kompletnie inna sprawa. Proszę sprawdzić ile kosztuje taka czynność w firmach które dysponują większym (i droższym) zapleczem niż oprzyrządowanie za tysiaka i umiejętność klikania "next".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 13:53 - czw

No tak manipulacja ma tych trochę synonimów :-) dobrze Pan wie że nikogo nie obrażam a i w tym wypadku tyż nie miałem w żadnym wypadku tego na myśli :-) ,a jak nazwiemy to grą słów :-) ?? No i prosiłbym nie robić z siebie Mariana B. kryształowego :D ott taki sarkazm
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 15:35 - czw

dbcooper1983 pisze:
30 lipca 2020, 13:53 - czw
No i prosiłbym nie robić z siebie Mariana B. kryształowego :D ott taki sarkazm

Brnie Pan coraz bardziej. Proszę o konkrety albo o wycofanie się z tych oszczerstw.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 16:50 - czw

Ot taki jeden z ostatnich dni temacik viewtopic.php?f=21&t=4284 chodzi o te psujące się kalibratory :-) ale tych tematów jest więcej :-) nigdy qrw... Pana nie oczerniałem ani nie stosowałem żadnych oszczerstw proszę mi nie wmawiać bzdur. Kiedyś przy rozmowie telefonicznej mówiłem Panu że mam znajomego który pracuje w niemczech długie lata w średniej firmie która że tak powiem korzysta z wysokiej,średniej jakości monitorów eizo i neca (nie wnikajmy jaka firma ,kto to itd.) ogólnie człowiek zna się na swojej robocie jak i potrafi dobrze ogarnąć swój sprzęt czyli jego narzędzie pracy MONITORY i urządzenia z tą robotą związane i wie Pan co ot dla zasady chciałem zbadać dogłębniej temat z obowiązku dziennikarskiego :-) jak to z tymi kalibratorami jest psują się one nie psują sie :-) opowiedziałem znajomemu tak jak potrafiłem właśnie ten temat wyżej podany i wie Pan jaka była reakcja na te całe psucie się od leżenia,od przebiegów :-) powiedział jedno że to są dobre baje a jak wiadomo takie firmy nie tylko korzystają z takich sprzętów za 800pln ale i z dużo droższych ale rozmowa była o tych słynnych dla ludu.U Pana one się psują,rozjeżdzają od samego leżenia a u innych nie :-) oczywiście mówił że się zdarza że jakiś padnie ale ale to znikomy % .
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 17:03 - czw

Jeśli "zdarza się że jakiś padnie", to jednocześnie wyklucza "nie psują się". Chyba że stosujemy jakąś alternatywną logikę. Moje wypowiedzi we wspomnianym wątku były przeciwko wciskaniu ludziom ciemnoty i nachalnej robocie reklamowej. Wykazałem, że nieprawdą jest jakoby X-Rite wymieniał czujniki i wezwany na pomoc samozwańczy przedstawiciel nie poradził. Gdzie tu Pan wypatrzył jakieś manipulacje ode mnie?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 27 dla foto dyletanta

30 lipca 2020, 17:30 - czw

Podałem jeden przykład a jest różnych tematów na przestrzeni kilku lat ,nie uśmiecha mi się szukać i przypominać,pokazywać Panu nie robię spisów ,dobrze Pan wie że było tu trochę osób odwiedzających te forum i udzielających się i widać było że część z tych ludzi znała się równie dobrze na tej robocie,tematyce dziwnym trafem wywiało te osoby ciekawe czemu ???? Raz jeszcze mówię proszę mi nie wmawiać oszczerstw niby kierowanych do Pana bo osobiście polecałem monitory od pańskiej firmy jak i od neca czyli wersje ct przynajmniej z 6 osób kupiło w pańskiej firmie na przestrzeni 1,5r. kilka osób wybrało ct losy reszty ludzi którym polecałem i opisywałem jak potrafiłem jak to wygląda nie wiem.Żebym był skur.... chyba logiczne że bym nie polecał ale nie tak zostałem wychowany ale to już mniejsza o to.

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu