NEC PA241W a Eizo SX2462W

Monitory uniwersalne w dowolnie szerokim ujęciu oraz do zastosowań domowych.
hyper_2002
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 20:19 - ndz

Re: NEC PA241W a Eizo SX2462W

28 sierpnia 2011, 20:48 - ndz

To i ja pozwolę sobie na odgrzanie tematu ...

Mocno zastanawiam się nad kupnem monitora spośród tej trójki : Eizo S2433W , NEC PA241W , Eizo SX2462W . Fotograf amator, obróbki zdjęć cyfrowych (głównie przestrzeń Adobe RGB) ale również wydruki foto , praca z animacją Flash i programowanie AS , Java . Co więcej z monitora korzystać będzie również mój młodszy syn który pogrywa w gry komputerowe FPS - tak więc smużenie przy dynamicznych obrazach również jest dla mnie istotne tak jak i praca w typowo domowym środowisku - Windows / arkusz kalkulacyjny / edytor tekstu .

Domyślam się że wszystkie moje potrzeby trudno będzie pogodzić i najlepiej było by mieć inny monitor do gier , inny do grafiki itd. Pójdźmy jednak na kompromis..
Zwracam się do Ekspertów o poradę, co byście doradzili ?

Z tego co już wiem to w każdym z tych trzech ekranów wskazana jest kalibracja, zapewne początkowo nie kupię od razu kalibratora bo pęknie mój budżet ~5000tyś , stąd pytanie który z nich najlepiej sprawdzi się przy kalibracji programowej / cechuje się największą liniowością po wyjęciu z pudła ? Jak wygląda sprawa z tymi czasami odświeżania ? Czy różnice pomiędzy monitorami tej klasy są 'niezauważalne' ?

Serdecznie dziękuje za pomoc .
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA241W a Eizo SX2462W

28 sierpnia 2011, 21:00 - ndz

EIZO S2433W nadaje się z powodzeniem do ambitnej amatorskiej fotografii i zastosowań uniwersalnych włączając nawet szybkie gry i filmy.

NEC PA241W i EIZO SX2462W to już monitory zawodowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Obraz wyższej jakości, ale znacznie węższy zakres zastosowań i spore ograniczenia co do warunków oświetleniowych w pracowni. Musi Pan określić priorytety. Jeśli to ma być monitor domowy, myślę że nie ma po co się pchać w rozwiązania profesjonalne. Samochód rajdowy też słabo się nadaje do codziennej eksploatacji, prawda?

Kalibracja jest niezbędna jeśli obraz ma przypominać to co jest w plikach na dysku. Monitory klasy zawodowej są dobrze zlinearyzowane fabrycznie, ale nie skalibrowane. To ważne, bo te pojęcia są powszechnie mylone. Do celów amatorskich kalibratora nie trzeba kupować. Można zamówić monitor już ustawiony. Będzie spokój na rok.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: NEC PA241W a Eizo SX2462W

28 października 2012, 10:45 - ndz

Odświeżam starawy temat ale on ciągle jest aktualny.

Cena Nec-a PA241w i Eizo SX2462 właściwie jest taka sama, P241w chyba nie pozwoli na spadek cen szerokogamutowego brata a z drugiej strony CX240 może powodować obniżki na SX2462, niemniej jednak zakładam taką samą cenę. Co w tej sytuacji kupić kiedy mój kalibrator i1 Display2 nie nadaje się do żadnego z nich a mój maksymalny budżet to 4000 zł z minimalnym haczykiem? Widzę jeszcze dodatkowe rozwiązanie w postaci zakupu CX240 z wbudowanym kalibratorem za jakiś czas ale czy ten tandem da mi więcej niż tytułowe monitory + i1 Display Pro, który też kupię za jakiś czas?

Dodatkowo dopytam o różnice w praktyce (poza gamutem) między PA241w a P232w i P241w ponieważ za podobne pieniądze mogę mieć dwa P232w. Czy te dwa wąskogamutowe monitory skalibruję swoim kalibratorem? Della 2209wa skalibrowałem tak że nie widzę różnic między wydrukiem a ekranem w tym samym oświetleniu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA241W a Eizo SX2462W

28 października 2012, 11:40 - ndz

GoOrange pisze:Widzę jeszcze dodatkowe rozwiązanie w postaci zakupu CX240 z wbudowanym kalibratorem za jakiś czas ale czy ten tandem da mi więcej niż tytułowe monitory + i1 Display Pro, który też kupię za jakiś czas?
Da więcej. Na kilku płaszczyznach:
1. CX240 jest lepszy od wszystkich konkurentów.
2. Ma wbudowany czujnik dobrej klasy.
3. Można do niego dokupić ColorNavigatora i uzyskać praktycznie monitor ColorEdge.
GoOrange pisze:Dodatkowo dopytam o różnice w praktyce (poza gamutem) między PA241w a P232w i P241
W P siedzi ekonomiczna wersja panelu eIPS.
GoOrange pisze:Czy te dwa wąskogamutowe monitory skalibruję swoim kalibratorem?
I1 Display 2 nie nadaje się w dzisiejszych czasach do kalibracji. Błędy czujnika są za duże.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania amatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], raptor88, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68397
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu