Problemy jakościowe matryc

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 15:02 - ndz

raptor88 pisze:Ciekawe rzeczy się tu pojawiają. Już widać że nikomu nie można ufać, nawet jak wykładasz kilo złotówek.
Pamiętajcie Panowie, że wykładając 10x więcej na monitor mamy 100x wyższe oczekiwania. Przy monitorach za 500-900 zł jak dostaniemy taki obraz jak poniżej to uznamy to za normalne, prawda?

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 15:31 - ndz

Z tymi oczekiwaniami, to może i prawda, choć każdy oczekuje zmiany proporcjonalnej do różnicy w cenie.

Co do przykładowego zdjęcia, to mam spore wątpliwości. Za 500-1500zł dostaniemy monitor wąskogamutowy, z podświetleniem "białymi" diodami LED. Ze względu na dość wąski gamut, szczerze wątpię, aby doszło do tak dużej mury chrominancji jak na załączonym przykładzie. Myślę nawet, że będzie ona mniejsza (i to znacznie) od szerokogamutowych modeli za 10-20x większą kasę (czego sam byłem świadkiem). W tym ostatnim przypadku szeroki gamut jest po prostu zarówno zaletą, jak i wadą (mura chrominancji, przebarwienia krawędzi liter, większe różnice w barwie podświetlenia na powierzchni), którą trzeba już korygować elektronicznie (co znowu wymaga dopłaty). Jak to mówią, kij ma dwa końce.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 15:39 - ndz

Sęk w tym, że w miarę zwiększania ilości kasy dostajemy coraz mniejsze różnice. Na początku, po zwiększeniu budżety 2x różnica jest kolosalna, ale kolejne 2x już takiej nie daje.

Zdjęcie jest rzeczywistym przykładem współczesnego marketowego "leda". Sam się zdziwiłem jaka masakra.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 16:30 - ndz

Uwierzę jak to marketowy, szerokogamutowy GB-LED, bez kompensacji. :o
Jeśli zwykły W-LED na eIPS to faktycznie "kaszana".
kolan
Posty: 10
Rejestracja: 24 listopada 2012, 22:19 - sob

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 18:09 - ndz

max pisze::shock: To są niepojęte rzeczy. Wątpię w to zasilanie. W monitorze analogowym, jak najbardziej, ale tu? W tym salonie nie pracują przecież amatorzy. Po za tym trudno coś tu sp..., nawet jak by się postarać. Jak bym czytał opinie o sprzęcie za 300zł. :? ...
Paseczki jak najbardziej widoczne, poziome zakłócenia, wędrujące z góry do dołu. Monitor normalnie podłączony do komputera. Szukam coś ok 27 cali do zdjęć i póki co mój stary S2231W bije na głowę tego CX240, przynajmniej egzemplarz z salonu na Weneckiej. Powinni go zdjąć z ekspozycji, bo robi się śmiesznie. 6000 zł za "super" monitor dla fotografa. Wszyscy pieją a dla mnie to bubel. Jaką mam pewność, że mój egzemplarz nie będzie żółty na środku i nie będzie miał zakłóceń? Z doświadczenia wiem, że jak już Klient kupił to może sprzedawcę cmoknąć. Zostaje serwis, który stwierdzi na koniec, że monitor trzyma normę XYZ/1000/YXZ i jest ok.

Model SX2762 po włączeniu był jasny z lewej strony do 1/3 szerokości i jasny w 1/6 szerokości z prawej. Czekałem pół godziny w salonie, aby stwierdzić czy się obraz wyrówna. Wyrównał się, ale coś mi w głowie nie daje spokoju i trzyma 6000 zł cały czas na koncie. Trochę straciłem pewności siebie co do wyboru marki. Poszukam sklepu z NEC PA271 do obejrzenia.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problemy jakościowe matryc

07 kwietnia 2013, 18:11 - ndz

kolan pisze:Paseczki jak najbardziej widoczne, poziome zakłócenia, wędrujące z góry do dołu.
Bez wątpienia coś uszkodzone. Monitor, karta, kabel...
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: Problemy jakościowe matryc

08 kwietnia 2013, 12:11 - pn

To taka prezentacja tego modelu chyba dała odwrotny efekt od zamierzonego. ;)
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Problemy jakościowe matryc

09 kwietnia 2013, 12:47 - wt

Właśnie dotarł do mnie zamieniony za SX2462W, CX240. Monitor jest obłędny, patrzę i oczom nie wierzę! W porównaniu do poprzedniego to jednak przepaść... W weekend opiszę swoją historię i podzielę się spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Problemy jakościowe matryc

09 kwietnia 2013, 23:55 - wt

GoOrange pisze:Właśnie dotarł do mnie zamieniony za SX2462W, CX240. Monitor jest obłędny, patrzę i oczom nie wierzę! W porównaniu do poprzedniego to jednak przepaść... W weekend opiszę swoją historię i podzielę się spostrzeżeniami.
Niemożliwe - ten badziew z cieknącą czernią i żółtą plamą pośrodku, na który tak tu wszyscy narzekają? Proszę się dokładniej przyglądnąć i nie siać dezinformacji :mrgreen:
GoOrange
Posty: 295
Rejestracja: 26 marca 2011, 00:16 - sob

Re: Problemy jakościowe matryc

10 kwietnia 2013, 09:45 - śr

Czornyj pisze:
GoOrange pisze:Właśnie dotarł do mnie zamieniony za SX2462W, CX240. Monitor jest obłędny, patrzę i oczom nie wierzę! W porównaniu do poprzedniego to jednak przepaść... W weekend opiszę swoją historię i podzielę się spostrzeżeniami.
Niemożliwe - ten badziew z cieknącą czernią i żółtą plamą pośrodku, na który tak tu wszyscy narzekają? Proszę się dokładniej przyglądnąć i nie siać dezinformacji :mrgreen:
Szczerze mówiąc gdyby SX był tak równy jak ten, pewnie bym nie zamieniał. Kompletnie nie widzę różnic, ani w podświetlaniu, ani w kolorze, na czarnym 100% tle, po ciemku, prawa góra pokazuje ciut więcej światełka, trzeba się przyjrzeć ale jednak. Tyle że w dzień, ze światłem z jednego małego okna już tego nie widzę.
Skoro jednak poszukiwanie równego SX-a jest trudniejsze niż CX-a to dopłaciłem. Inna sprawa to "klarowniejsza?" matryca, wszystko jest gładsze, no cud, miód... Monitor perfecto!

PS
Co to wyglądu, to z przodu SX mi się bardziej podobał.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu