AG Neovo E-17

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
JustMe
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2014, 15:11 - śr

AG Neovo E-17

22 stycznia 2014, 16:50 - śr

Monitor był w serwisie w którym kiedyś naprawiono mi dwa razy telewizor, także jakieś zaufanie mam do gościa. Po powrocie, całą sprawę załatwiał brat, monitora miał działać normalnie, gdyż reperator stwierdził że u niego monitor działa tak jak powinien. Po prostu wyświetla obraz. Mówił że poprawił zimne luty i chyba tyle co zrobił, już dokładnie nie pamiętam. Niestety u mnie przestał wyświetlać obraz. Sprawdziłem na innym komputerze oraz zamieniłem się monitorami żeby wykluczyć że to może być wina któregoś z podzespołów. Dioda świeci na zielono, monitor jest włączony, ale nie pokazuje obrazu. Pisząc do oficjalnego serwisu firmy Neovo ''Marnet Serwis'' oznajmili mi prawdopodobną usterkę oraz koszt:

Uszkodzenie pewnie dotyczy invertera (czyli układu zasilania świetlówek) a
koszt jego wraz z wymiana wynosi 150zl+VAT (jesli bez fv to bez VAT).

Mniej prawdopodobne jest spalenie świetlówek, ale to wyjdzie w diagnozie w
serwisie.

Tak z grubsza historia, bo wiem że nie opłaca mi się go naprawiać w takich kwotach. Mam parę pytań. Po rozkręceniu monitora w domu na płytce głównej [?] zobaczyłem miejsce w którym może brakować jednego układu scalonego (dołączam zdjęcie tego miejsca) . Czy moje obawy są uzasadnione ? W sumie drugie pytanie czy mogę w domu jakoś sprawdzić co zepsuło się w tym monitorze ? Czy to może być inwerter ?

Bardziej niż naprawa tego monitora mierzi mnie ciekawość stąd ten temat. Może dowiem się czegoś ciekawego...


Obrazek
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: AG Neovo E-17

22 stycznia 2014, 18:12 - śr

Jak na moje niewyrobione oko, to tranzystor z sekcji zasilacza impulsowego.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: AG Neovo E-17

22 stycznia 2014, 18:20 - śr

Uszkodzenie podświetlenia łatwo sprawdzić. Trzeba włączyć monitor i świecić latarką pod różnymi kątami. Powinno dać się dostrzec "cień" obrazu. Jeśli tego nie ma, najbardziej prawdopodobna usterka do uszkodzenie sterownika matrycy. Z reguły w takich monitorach jest dolutowany do taśm z płytą LCD, więc niewymienialny i trzeba kupować całą. Koszt używanej szacuję na 50-200 zł czyli nieopłacalne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
JustMe
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2014, 15:11 - śr

Re: AG Neovo E-17

23 stycznia 2014, 15:57 - czw

Chciałbym złożyć go ponownie, ale natrafiłem na prosty problem. Jak wsunąć z powrotem dwie białe tasiemki które były podłączone do płytki. Dołączam zdjęcie poglądowe :) Wystarczy je mocniej wsunąć ? Pęsetą da się to zrobić ? Pamiętam że w laptopie miałem też z tym problem i się te gniazda jakoś odblokowywało, ale tutaj nie mam pomysłu.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: AG Neovo E-17

23 stycznia 2014, 15:59 - czw

To czarne się podnosi do góry, wsuwa taśmę i zamyka.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
JustMe
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2014, 15:11 - śr

Re: AG Neovo E-17

23 stycznia 2014, 17:17 - czw

To białą podstawkę się wysuwa, kładzie na niej taśmę i wtedy wsuwa wraz z taśma :) Sprawdzałem teraz AG Neovo i wygląda na to, że albo nie potrafię dostrzec tego cienia obrazu albo usterka dotyczy oświetlenia. Spróbuję jeszcze pozamieniać kable. Może to kabel zasilający, bo VGA już sprawdzałem i na jednym monitorze normalnie działa, a na Neovo nic się nie dzieje. Próbuję nadal, bo pamiętam że parę razy obraz znikał po chwili od włączenia komputera. Pracowałem przy nim chwilę i dopiero następowała awaria. U reperatora działał idealnie. Mówił że mu się nie wyłączał.

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu