NEC EA244WMI - poziomy "pasek" "desynchronizacja"

Czyli "mam problem techniczny z monitorem".
IreuN
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2013, 20:18 - pn

NEC EA244WMI - poziomy "pasek" "desynchronizacja"

25 maja 2016, 12:17 - śr

Witajcie, mam monitor NEC EA244WMI i od pewnego czasu występuje na nim problem, który objawia się tym, że w około 1/3 wysokośći licząc od góry pojawia się "pasek" Wygląda to tak jakby górna część to była inna klatka niż dolna część.

Oczywiście najbardziej jest to widoczne w scenach dynamicznych, filmach itd. Czy jest szansa, ze to wina kabla? Nakręciłem filmik tego, żeby było wiadomo o co chodzi.. Przy okazji ten pasek lekko "wędruje" w gore bądź w dół..

https://www.youtube.com/watch?v=uQKTmSTw5uI

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA244WMI - poziomy "pasek" "desynchronizacja"

25 maja 2016, 12:33 - śr

Problem z synchronizacją materiału video nadawanego z karty z monitorem. Dość częste zjawisko.

U mnie występowało najbardziej na telewizorze. Z czasem znacznie ustąpiło, jak sądzę po dopracowaniu sterowników karty grafiki lub programu odtwarzającego.

To jest raczej problem programowo/sterownikowo/sprzętowy, a nie problem monitora.

Spróbuj odtworzyć na innym programie np. Windows Media Player. Jeśli to YouTube, spróbuj odtwarzać na Chromie, najlepiej bez żadnych dodatków i rozszerzeń, aby go nie spowalniać. Włączyć przyspieszanie sprzętowe. Być może zaktualizować sterowniki karty grafiki.
IreuN
Posty: 11
Rejestracja: 22 lipca 2013, 20:18 - pn

Re: NEC EA244WMI - poziomy "pasek" "desynchronizacja"

25 maja 2016, 12:36 - śr

No dobrze, że to nie monitor, całe szczęście. ;)

Sterowniki zawsze najnowsze, GTX970 więc nie powinno być problemu z wydajnością, chrome tak samo aktualny, to właśnie na chrome się dzieje, ale sprawdzę jeszcze w normalnym odtwarzaczu.. ;) Dziękuję!

Edit: No faktycznie, to problem z chrome, na VLC tego nie uświadczam.. I na reddicie ludzie tez to mieli..

Obrazek

Wyłączyłem akcelerację sprzętową w chrome, chyba pomogło. ;)

Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu